AUTOSTRADĄ po wiedzę

AUTOSTRADĄ po wiedzę

XIX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA - POLSKA - 21 - 24.05.2013

AUTOSTRADA-POLSKA, targi z blisko 20- letnim doświadczeniem, to miejsce spotkań liderów branży i wiodących światowych marek, które każdego roku gromadzi około 1000 firm z całego świata. Ekspozycję prezentowaną na 30.000 metrów kwadratowych co roku zwiedza 20.000 gości - specjalistów, biznesmenów, inwestorów i wykonawców. Koncerny o światowej renomie przywożą do Targów Kielce kilkaset ton sprzętu i innowacyjne rozwiązania technologiczne a partnerzy branżowi wystawy - swoją wiedzę i doświadczenie. Targom towarzyszą Międzynarodowe Targi Infrastruktury TRAFFIC-EXPO-TIL, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD oraz Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego - Pojazdy Użytkowe ROTRA.

Święto drogownictwa w Targach Kielce, które w tym roku odbędzie się od 21 do 24 maja to miejsce, gdzie znaleźć można każdego roku wszystko to, co niezbędne jest przy budowie dróg ekspresowych i autostrad. Zakres branżowy targów jest bardzo szeroki - wystawcy prezentują sprzęt i materiały do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli, stacji benzynowych. Pojawia się też oznakowanie i rozwiązania dla infrastruktury transportu drogowego, kolejowego, lotniczego czy wodnego. Na stoiskch wystawienniczych można obejrzeć prezentacje systemów zarządzania ruchem oraz systemów bezpieczeństwa i ostrzegania o niebezpieczeństwie, ekrany i bariery dźwiękoszczelne oraz niezwykle ważne technologie ochrony środowiska. Pełną gamę usług i ofert przygotowują także firmy projektowe i wykonawcze z branży budownictwa drogowego.

XIX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA - POLSKA to nie tylko wystawa, lecz także solidne zaplecze konferencyjne - na targi coraz częściej przyjeżdża się także po wiedzę. Pilna obserwacja rynku i śledzenie zmian które zachodzą w branży owocuje każdego roku konferencjami poruszającymi najbardziej palące zagadnienia sektora budownictwa drogowego. AUTOSTRADA - POLSKA w 2013 roku to między innymi:

• Innowacyjne technologie wykonywania i monitorowania drogowych budowli ziemnych - na przykładzie autostrady A1 - odcinek Pyrzowice - Piekary - Maciejów ( 21 maja ) - konferencja organizowana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów
• Identyfikacja i ważenie pojazdów przeciążonych ( 22 maja ) - konferencja organizowana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów
• Zamówienia publiczne w drogownictwie ( 22 maja) - konferencja organizowana przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Drogownictwa
• Debata w ramach Salonu Kruszyw - Kruszywa alternatywne - za i przeciw ( 22 maja) - organizowana przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
• Przyszłość dróg zależy od Ciebie - nie myśl szablonowo ( 22 maja ) - konferencja organizowana przez BLL
• Konferencja w formie szkolenia pod prowokującym tytułem : Wykorzystaj w trakcie, nie żałuj po fakcie ( 22 maja ) , co w rozwinięciu brzmi: Sprzedaż – równa czy wyboista droga do sukcesów w naszej branży - organizowana przez BLL i SANDLER TRAINING
• Bezpieczeństwo techniczne maszyn budowlanych i żurawi ( 23 maja ) - konferencja, na którą zaprasza organizator - Przemysłowy Instytut Maszyn Budowlanych
• Debata Drogi samorządowe a instrumenty PPP w polskiej infrastrukturze drogowej - zarządzanie i organizacja, PPP, potrzeby i nakłady, finansowanie i projektowanie dróg samorządowych w Polsce ( 23 maja ) - organizowana przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR oraz wydawcę portalu RynekInfrastruktury.pl

Prestiż i znaczenie targów w środowisku branżowym podkreślają zarówno wystawcy jak i zwiedzający twierdząc, że jest to wydarzenie, na którym po prostu nie wypada nie być, jeśli chce się być na bieżąco z innowacjami.

Targi AUTOSTRADA-POLSKA, MASZBUD, TRAFIC-EXPO i ROTRA zostały objęte patronatem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Głównego Inspektora Pracy.


4trucks.pl / Targi Kielce

Przeczytaj też:
Ułatwienia dla kierowców na Zakopiance i w okolicy A4 Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas do otwarcia wyczekiwanego tunelu w ciągu drogi ekspresowej S7 wydrążonego pod górą Luboń Mały na Zakopiance.
Takiego transportu jeszcze nie było... Transport będzie się poruszał z maksymalną prędkością 10 km/h. Z uwagi na gabaryty i planowaną prędkość jeden przejazd będzie trwał ok. 20-25 dni. Ostatni z transportów dotrze na plac budowy najpóźniej z końcem stycznia przyszłego roku.
Droga ekspresowa S19 Via Carpatia ma nowy odcinek W ostatnich dniach kwietnia GDDKiA oddała do ruchu ostatni element szlaku Via Carpatia pomiędzy granicą województw lubelskiego i podkarpackiego a Rzeszowem odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem.
Na A4 znowu będzie drożej Zgodnie z wnioskiem złożonym do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków planuje od 4 lipca br. zmienić stawki opłat za przejazdy dla wszystkich kategorii pojazdów.
Taniej, szybciej i wygodniej na odcinku A4 Katowice-Kraków. Poznaj A4Go Skorzystanie z oferowanych przez Stalexport Autostradę Małopolską automatycznych form płatności wiąże się z wieloma korzyściami.  
Uwaga kierowcy. Alarm dotyczący huraganu w Niemczech. Istnieje zagrożenie życia Już dziś po południu w północnych Niemczej jest spodziewany Huragan Sabine. W ciągu jutrzejszego dnia Sabine rozprzestrzeni się na całą północ i centrum Niemiec.
Zmiana oznakowani dróg szybkiego ruchu w Polsce GDDKiA opracowuje projekt zmian oznakowania dróg szybkiego ruchu i wdrożyła je na wybranych 46 odcinkach nowych dróg.  
Zmasowana akcja GDDKiA - to nie jest pomiar prędkości W dniu 23 stycznia rozpoczął się tegoroczny Generalny Pomiar Ruchu, który wykonywany jest co pięć lat.  
Wrocław połączy się z Poznaniem - drogą ekspresową S5 Od soboty 14 grudnia ostatnie 50 km drogi ekspresowej S5 w woj.wielkopolskim jest dostępne dla kierowców.