MAN Trucknology® Days 2013

MAN Trucknology® Days 2013

W dniach 15-16 marca 2013 roku podczas imprezy "MAN Trucknology Days 2013" w Monachium MAN zaprezentował ponad 150 gotowych do przetestowania pojazdów ciężarowych.

Celem imprezy była prezentacja nowych, efektywnych pojazdów marki MAN, przeznaczonych do użytku w różnych sektorach, a także specjalna wystawa pojazdów komunalnych.

MAN organizuje kompleksowe prezentacje produktów przynajmniej raz w roku, począwszy od roku 2008. W tym roku impreza przyciągnęła do MAN Truck Forum nieopodal toru do jazd próbnych w Monachium ponad 3500 zainteresowanych gości z 15tu europejskich krajów, jak również z krajów tak odległych jak np. Korea Południowa. Zainteresowanie tą cykliczna imprezą rośnie z roku na rok. W 2012 roku MAN Trucknology Days odwiedziło 2400 gości.

Pod hasłem "Duża efektywność. Ważne szczegóły" odwiedzający mogli zapoznać się z konsekwentnie efektywnymi rozwiązaniami transportowymi MAN - między innymi, także pojazdami nowej rodziny TG z silnikami Euro VI. - gotowymi do jazd próbnych.

MAN Trucknology Days to okazja do zapoznania się z szeroką paletą rozwiązań dla wielu branż, oferowanych w pojazdach MAN. Tegoroczna prezentacja objęła prawie 150 pojazdów z pięciu różnych sektorów: transport dalekobieżny, dystrybucja, sektor budowlany, komunalny i transport ponadgabarytowy. Możliwość przetestowania pojazdów budowlanych, ciężkich zestawów drogowych o dużej ładowności, czy pojazdów dalekobieżnych, wywołuje zawsze dreszcz emocji wśród odwiedzających. W czasie imprezy oferowano gościom nie tylko jazdy po torze testowym, ale także dłuższe jazdy próbne po autostradach i drogach w okolicach zakładów MAN, pod okiem instruktorów programu MAN ProfiDrive. Ponadto, podczas Trucknology® Days odbywały się wykłady i prezentacje specjalistów.

Tematem przewodnim każdej imprezy Trucknology® Days zawsze jest konkretny sektor transportu. W tym roku szczególne miejsce zajęły pojazdy i rozwiązania dla usług komunalnych: zamiatarki, pojazdy ogólnego lub zimowego utrzymania dróg, pojazdy asenizacyjne, pojazdy przeznaczone do wywozu odpadów. Obok modeli MAN TGL, TGM oraz TGS, zaprezentowane zostaną także pojazdy użytkowe marki Volkswagen przeznaczone do realizowania usług komunalnych (zimowe utrzymanie dróg i wywóz odpadów). Dodatkową atrakcją były pojazdy hybrydowe. Jednym z nich był MAN Metropolis, pojazd studyjny zasilany elektrycznie z napędem hybrydowym oraz całkowicie elektrycznie napędzana zabudowa do wywozu odpadów, zaprezentowana na IAA 2012, a także pojazd z hydrostatycznym regeneratywnym systemem hamowania (HRB).

MAN Trucknology® Roadshow
Prezentacja jest sygnałem do rozpoczęcia imprezy "MAN Trucknology® Roadshow 2013". Prawie 70 pojazdów typoszeregów TGL, TGM, TGS oraz TGX zostanie wysłanych na drogi Europy. Co roku w taką trasę wysyłana jest nowa flota pojazdów. W 2013 roku jedna czwarta z nich będzie napędzana silnikami Euro VI. Jako kompletne pojazdy z zabudowami lub naczepami stanowią one przegląd oferty w zakresie rozwiązań dystrybucyjnych i dalekobieżnych, budowlanych, ciężkich i komunalnych. Lista konfiguracji jest imponująca: ciągniki siodłowe, ciągniki ciężkie, zabudowy skrzyniowe i firanowe, do przewozu drzewa, wywrotki i hakowce, betoniarki, do przewozu napojów, z podnośnikami w różnych konfiguracjach, a także zestawy budowlane z dźwigami. Ponadto na liście tej znajdują się pojazdy do zimowego utrzymania dróg oraz wywozu odpadów, jak również z wymiennymi zabudowami dla straży pożarnej, reprezentujące sektor komunalny. Flota tych pojazdów utrzymana jest w kolorze purpury i zarządzana przez organizacje sprzedaży MAN w Europie, które organizują prezentacje w poszczególnych krajach. Wytypowani przedstawiciele handlowi MAN gotowi są do zaaranżowania jazd próbnych tych pojazdów dla swoich klientów. Dzięki temu istnieje możliwość zapoznania się z rozwiązaniami MAN dla konkretnych sektorów i na własne oczy można przekonać się o ich efektywności i ekonomice.


4trucks.pl / MAN Truck & Bus Polska

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.