MAN Trucknology® Days 2013

MAN Trucknology® Days 2013

W dniach 15-16 marca 2013 roku podczas imprezy "MAN Trucknology Days 2013" w Monachium MAN zaprezentował ponad 150 gotowych do przetestowania pojazdów ciężarowych.

Celem imprezy była prezentacja nowych, efektywnych pojazdów marki MAN, przeznaczonych do użytku w różnych sektorach, a także specjalna wystawa pojazdów komunalnych.

MAN organizuje kompleksowe prezentacje produktów przynajmniej raz w roku, począwszy od roku 2008. W tym roku impreza przyciągnęła do MAN Truck Forum nieopodal toru do jazd próbnych w Monachium ponad 3500 zainteresowanych gości z 15tu europejskich krajów, jak również z krajów tak odległych jak np. Korea Południowa. Zainteresowanie tą cykliczna imprezą rośnie z roku na rok. W 2012 roku MAN Trucknology Days odwiedziło 2400 gości.

Pod hasłem "Duża efektywność. Ważne szczegóły" odwiedzający mogli zapoznać się z konsekwentnie efektywnymi rozwiązaniami transportowymi MAN - między innymi, także pojazdami nowej rodziny TG z silnikami Euro VI. - gotowymi do jazd próbnych.

MAN Trucknology Days to okazja do zapoznania się z szeroką paletą rozwiązań dla wielu branż, oferowanych w pojazdach MAN. Tegoroczna prezentacja objęła prawie 150 pojazdów z pięciu różnych sektorów: transport dalekobieżny, dystrybucja, sektor budowlany, komunalny i transport ponadgabarytowy. Możliwość przetestowania pojazdów budowlanych, ciężkich zestawów drogowych o dużej ładowności, czy pojazdów dalekobieżnych, wywołuje zawsze dreszcz emocji wśród odwiedzających. W czasie imprezy oferowano gościom nie tylko jazdy po torze testowym, ale także dłuższe jazdy próbne po autostradach i drogach w okolicach zakładów MAN, pod okiem instruktorów programu MAN ProfiDrive. Ponadto, podczas Trucknology® Days odbywały się wykłady i prezentacje specjalistów.

Tematem przewodnim każdej imprezy Trucknology® Days zawsze jest konkretny sektor transportu. W tym roku szczególne miejsce zajęły pojazdy i rozwiązania dla usług komunalnych: zamiatarki, pojazdy ogólnego lub zimowego utrzymania dróg, pojazdy asenizacyjne, pojazdy przeznaczone do wywozu odpadów. Obok modeli MAN TGL, TGM oraz TGS, zaprezentowane zostaną także pojazdy użytkowe marki Volkswagen przeznaczone do realizowania usług komunalnych (zimowe utrzymanie dróg i wywóz odpadów). Dodatkową atrakcją były pojazdy hybrydowe. Jednym z nich był MAN Metropolis, pojazd studyjny zasilany elektrycznie z napędem hybrydowym oraz całkowicie elektrycznie napędzana zabudowa do wywozu odpadów, zaprezentowana na IAA 2012, a także pojazd z hydrostatycznym regeneratywnym systemem hamowania (HRB).

MAN Trucknology® Roadshow
Prezentacja jest sygnałem do rozpoczęcia imprezy "MAN Trucknology® Roadshow 2013". Prawie 70 pojazdów typoszeregów TGL, TGM, TGS oraz TGX zostanie wysłanych na drogi Europy. Co roku w taką trasę wysyłana jest nowa flota pojazdów. W 2013 roku jedna czwarta z nich będzie napędzana silnikami Euro VI. Jako kompletne pojazdy z zabudowami lub naczepami stanowią one przegląd oferty w zakresie rozwiązań dystrybucyjnych i dalekobieżnych, budowlanych, ciężkich i komunalnych. Lista konfiguracji jest imponująca: ciągniki siodłowe, ciągniki ciężkie, zabudowy skrzyniowe i firanowe, do przewozu drzewa, wywrotki i hakowce, betoniarki, do przewozu napojów, z podnośnikami w różnych konfiguracjach, a także zestawy budowlane z dźwigami. Ponadto na liście tej znajdują się pojazdy do zimowego utrzymania dróg oraz wywozu odpadów, jak również z wymiennymi zabudowami dla straży pożarnej, reprezentujące sektor komunalny. Flota tych pojazdów utrzymana jest w kolorze purpury i zarządzana przez organizacje sprzedaży MAN w Europie, które organizują prezentacje w poszczególnych krajach. Wytypowani przedstawiciele handlowi MAN gotowi są do zaaranżowania jazd próbnych tych pojazdów dla swoich klientów. Dzięki temu istnieje możliwość zapoznania się z rozwiązaniami MAN dla konkretnych sektorów i na własne oczy można przekonać się o ich efektywności i ekonomice.


4trucks.pl / MAN Truck & Bus Polska

Przeczytaj też:
Nagrody dla firmy MAN na targach Transexpo w Kielcach

W dniach 27-29.10.2021 firma MAN Truck & Bus Polska prezentuje swoje rozwiązania z zakresu komunikacji miejskiej i międzymiastowej na targach transportu zbiorowego Transexpo, które odbywają się w Kielcach.

MAN dla fundacji Ronalda McDonalda

Wrzesień to miesiąc aktywności sportowych i zaangażowania firmy w projekty CSR. Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla MAN jedna z wartości, którą koncern realizuje w różnych obszarach swojej działalności.

  

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

MAN przedstawia system MAN OptiView, w Polsce 10-11 sierpnia

Od 3 do 24 sierpnia producent pojazdów użytkowych wyruszy w trasę TruckLife MAN i przedstawi modele ciężarówek 2022 r.

Elektryczny MAN rusza w drogę po Polsce

Produkowany seryjnie od października 2020 w fabryce MAN Bus w Starachowicach autobus miejski MAN Lion’s City E z napędem elektrycznym rusza w trasę po Polsce.

Nowy punkt MAN Truck & Bus na serwisowej mapie Polski

Citronex inwestuje w punkt serwisowy ciężarówek MAN.

 

Czterdzieści dostawczych MAN TGE dla firmy GTV Bus z Ozimka

Firma GTV Bus specjalizuje się w międzynarodowych przewozach osób. Wczoraj przedstawiciele firmy odebrali pierwsza partię z 40 samochodów dostawczych MAN TGE w wersji combi.

 

Premier Mateusz Morawiecki zwiedzał zakład MAN Trucks w Niepołomicach (zdjęcia)

W dniu wczorajszym zakład MAN Trucks w Niepołomicach odwiedził premier Mateusz Morawiecki.

 

Ciężarówki MAN TGX nowej generacji zasiliły flotę firmy Drutex (video)

Wyszukiwarka

Informacje