Przetargi na usługi transportowe nie tylko dla wielkich - 24.05.2013

Przetargi na usługi transportowe nie tylko dla wielkich - 24.05.2013

Zastanówmy się, dlaczego tak się dzieje, że konkurencja na rynku usług transportowych jest tak mordercza.

To zrozumiałe, że na wolnym rynku jest wiele podmiotów gospodarczych oferujących ten sam rodzaj usługi, a w tak olbrzymiej branży znajdzie się sporo przedsiębiorców, którzy nie działają zgodnie z obowiązującym prawem. Nie można pominąć również i tego faktu, że duża część firm na rynku to małe przedsiębiorstwa, które dysponują flotą złożoną z raptem kilku pojazdów.

To wszystko już wiemy, ale czy w takim razie pozostaje tylko zawiesić działalność? Albo przeczekać tzw. ciężkie czasy, licząc na to, że kiedyś przecież musi nadejść lepsze jutro? A może spróbujmy inaczej, od nowa: zacznijmy lepiej słuchać swoich klientów, a wtedy oni będą szanować naszą pracę.

Skoro nie widać poprawy ani pomocy (brak programów wsparcia dla sektora transportu drogowego), jeśli nie widać tak wyczekiwanego "światełka w tunelu", to może czas wziąć sprawy w nasze ręce i rozpocząć otwartą oraz rzeczową dyskusję między załadowcami a firmami transportowymi. Osobiście nie wierzę, że wszyscy załadowcy są źli, jak również nie wierzę i w to, że wszystkie firmy transportowe są rzetelne. Właśnie z tego powodu redakcja Truck&Business Polska, przy merytorycznym udziale naszych partnerów, inicjuje akcję wsparcia dla branży transportowej.

Oddajemy w Państwa ręce projekt pod nazwą "Program Wsparcia Polskiego Transportu Drogowego". Jego celem będzie wspieranie bezpośrednich relacji między załadowcami a firmami transportowymi. W tym cyklu będziemy prezentować podczas konferencji zapotrzebowania na transport załadowców z różnych branż, a podczas cyklicznych warsztatów terenowych eksperci podzielą się wiedzą na temat procedur przetargowych.
Warsztaty są doskonałą okazją dla menadżerów firm transportowych do spotkania z ekspertami i praktykami z branży, którzy podzielą się fachowymi wskazówkami dotyczącymi przetargów oraz wyjaśnią ewentualne zawiłości, przed jakimi nierzadko stają przystępujący do przetargów przedsiębiorcy.

Podczas spotkań Truck Workshop jako ekspert wystąpi Jacek Machocki, specjalista z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży TSL. W swojej zawodowej karierze był prezesem takich firm jak: Schenker Sp. Z o.o., Pekaes SA. , a także Scansped Sp. z o.o. Jacek Machocki jest absolwentem Głównej Szkoły Handlowej w Warszawie.

Gośćmi specjalnymi będą również przedstawiciele reprezentujący firmy ogłaszające przetargi na usługi transportowe.

Główne zagadnienia konferencji:
- W jaki sposób wykorzystać zewnętrzne zasoby w procedurze przetargowej?
- Czy certyfikaty są aż tak istotne i jaką mają wagę w procedurze wyboru firmy transportowej?
- Jak znaleźć kompromis w warunkach płatności na pierwszym etapie wypełniania dokumentów?
- KPI - diabeł nie taki straszny jak go malują. Ocena jakości pracy przewoźnika.
- Główne powody odrzucania ofert.
- Optymalizacja realizacji zleceń, terminowość dostaw i analiza dokumentów przewozowe
- Polityka odbioru pojemników zwrotnych i palet.
- Bezpieczne klauzule paliwowe.
- Ocena jakości wykonanych usług.
- Jak kalkulować stawki za kilometr na paletę?
- Rozliczenia, fakturowanie, ubezpieczenia, klauzule siły wyższej.
- Przykładowe wzory dokumentów reklamacyjnych, przewozowych, zwrotu opakowań, palet
- Umowy przewozu, odpowiedzialność przewoźnika i jego podwykonawcy.
- Nadzór przewoźnika w zakresie braków i pomyłek w dokumentacji.


TERMIN: 14.05.2013
MIEJSCE: Businessman Institute
                ul. Trakt Lubelski 40A
                04-870 Warszawa
TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ: 10.05.2013
CENA: 350zł netto/os.

Materiały z warsztatu o przetargach będą załączone do prywatnej dyskusji na portalu LOG24.pl (widocznej tylko dla uczestników warsztatu wraz z kontaktami do prelegentów).
Każdy uczestnik Truck Workshop otrzyma certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Więcej informacji na stronie www.truck-business.pl  lub pod numerem telefonu (061) 892-63-73


4trucks.pl / Truck & Business Polska

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Przetrwają firmy transportowe, które są elastyczne Liczba zamówień na usługi przewozowe w tym roku spadła na rynku krajowym średnio o 10-15%, a w transporcie międzynarodowym w niektórych miesiącach nawet o 30%.
Nowa ustawa o delegowaniu kierowców W dniu 28 lipca 2023 r. Prezydent podpisał ustawę o delegowaniu kierowców w transporcie drogowym.
Które ciężarówki nie wjadą na Białoruś? W dniu dzisiejszym w Dzienniku ustaw ukazało się rozporządzenie zamykające drogę transportom z i na Białoruś.
Znaki towarowe firm - również transportowych Unijne dofinansowanie do znaku towarowego - tylko do końca grudnia.
Składy jednoosobowe, a nowa uchwała Sądu Najwyższego Uchwała Sądu Najwyższego może otworzyć drogę do wzruszenia spraw zapadłych przed sądem drugiej instancji w trakcie pandemii Covid-19.
Branża TSL w czasach niepewności. Specjaliści szukają nowych kierunków optymalizacji Minione dwa lata były czasem wielkiej próby dla całej branży TSL. Konflikt zbrojny w Ukrainie, rosnące koszty działalności operacyjnej, pozrywane łańcuchy dostaw, spowolnienie w sektorze e-commerce, a także regulacje pakietu mobilności to czynniki, które sprawiły, że utrzymanie rentowności biznesu transportowego stało się obecnie niekwestionowanym wyzwaniem.
MTD Skuratowicz zdobywa prestiżową nagrodę za transport pow. 120 t  MTD Skuratowicz – firma zrzeszona w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Pracodawców Transportu Nienormatywnego (OSPTN) – wygrywa europejski konkurs ESTA Awards of Excellence 2023 za najbardziej spektakularny transport powyżej 120 t.
Direct Vision Standard - wymogi bezpieczeństwa dla pojazdów ciężarowych Czy polski przewoźnik ma szansę uzyskać zezwolenie bezpieczeństwa HGV?