Światowa premiera nowego Volvo FMX

Światowa premiera nowego Volvo FMX

Wystawa Bauma w Monachium będzie miejscem światowej premiery nowego Volvo FMX.

W poniedziałek 15 kwietnia br., o godzinie 15:00, Volvo Trucks odsłoni samochód ciężarowy, który nadaje zupełnie nowy wymiar efektywności transportu budowlanego.

- W połączeniu z naszą bogatą gamą wyspecjalizowanych produktów i usług, nowe Volvo FMX jest bez wątpienia najlepszym budowlanym samochodem ciężarowym na rynku. Jest pełen innowacji, na których skorzysta zarówno firma transportowa, jak i kierowca - mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

Jedną z nowych cech pojazdu jest przełomowy układ kierowniczy. Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, bo o nim mowa, zapewnia korzyści kierowcom w każdych warunkach, jednak jego zalety są najbardziej odczuwalne w ciężkim transporcie budowlanym podczas jazdy z małą prędkością.

Konferencja prasowa rozpocznie się o godzinie 15:00 w dniu 15 kwietnia, na stoisku Volvo - hala C4.


4trucks.pl / Volvo Polska

Przeczytaj też:
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.
Volvo Buses kończy działalność w Polsce Firma podjęła decyzję o stopniowym wygaszeniu i zamknięciu fabryki we Wrocławiu w 2024 roku.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
IKEA, Volvo Trucks Polska i Grupa Raben dostawy Volvo FM Electric do fabryki IKEA IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce.
Profesjonalni Kierowcy - wystartowały zapisy do siódmej edycji W ramach programu Volvo Trucks organizowane są bezpłatne szkolenia dla kierowców, którzy obecnie nie pracują w zawodzie. Zapisy do VII edycji programu właśnie wystartowały.
Modyfikacje w silnikach Volvo Trucks Volvo Trucks wprowadza szereg istotnych modyfikacji w swoich silnikach 11- i 13-litrowych spełniających normę emisji spalin Euro 6, których celem jest zapewnienie niższego zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie właściwości jezdnych.
Tajemniczy sygnał alarmowy na morzu pochodził z ciężarówki Tajemniczy sygnał alarmowy na zachodnim wybrzeżu Skanii (Szwecja) umknął zarówno kontrolerom ruchu lotniczego, jak i ratownikom morskim. Teraz tajemnica została rozwiązana.
Ciężarówka, przekształcona w dzieło sztuki, pochłania taką samą ilość CO2 z powietrza, jak drzewo Farba na naczepie pochłania tyle samo CO2 z powietrza co drzewo i zapobiega rozwojowi wszelkiego rodzaju wirusów i bakterii.
MAN Trucks rozbudowuje fabrykę ciężarówek w Niepołomicach W ramach strategii New MAN w latach 2020-2022 rozbudowana zostanie fabryka pojazdów ciężarowych w Niepołomicach.