STOP MANDATOM

STOP MANDATOM

Wielki Test Drogowy

Cel akcji
W obliczu silnego zainteresowania tematyką bezpieczeństwa na polskich drogach, zarówno wśród polityków, jak i opiniotwórczych mediów, operator systemu Yanosik postanowił sprawdzić jak faktycznie wygląda drogowa rzeczywistość okiem kierowcy, dla którego kluczową kwestią jest przestrzeganie przepisów. Przez cały czas trwania akcji, zespół podróżować będzie w sposób całkowicie zgodny z przepisami, stosując się także do wszelkich ograniczeń prędkości. Sprawdzi ile czasu zajmie pokonanie wyznaczonych tras (wyłącznie drogami krajowymi, z pominięciem autostrad) i porówna te dane z prędkościami statystycznymi innych kierowców (dane pochodzące z kilkudziesięciu tysięcy urządzeń GPS, znajdujących się w pojazdach poruszających się po wybranych trasach).

Przebieg trasy oraz aktualną pozycję pojazdu będzie można śledzić na www.stopmandatom.pl

Czas trwania
23-25 stycznia 2013 r.

Przebieg trasy (wyłącznie drogi krajowe, z wyłączeniem autostrad)

1 dzień:
- Poznań - Wrocław (przez: Stęszew, Kościan, Leszno, Rawicz, Trzebnica) – ok. 180 km;
- Wrocław - Warszawa (przez: Oleśnica, Kępno, Wieluń, Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Rawa Mazowiecka, Mszczonów, Nadarzyn) - ok. 350 km;

2 dzień:
- Warszawa - Gdańsk (przez: Płońsk, Mława, Olsztynek, Olsztyn, Ostróda, Elbląg, Nowy Dwór Gdański) - ok. 380 km;

3 dzień:
- Gdańsk - Poznań (przez: Rumia, Reda, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Sławno, Koszalin, Szczecinek, Podgaje, Jastrowie, Piła, Ujście, Chodzież, Oborniki Wlkp.) - ok. 460 km.

Zespół
1. Magda Zglińska - opiekun medialny, przedstawiciel operatora systemu Yanosik;
2. Paweł Bahyrycz - opiekun techniczny;
3. Piotr Ciesielski - kierowca zawodowy.


Relacja z Wielkiego Testu Drogowego:
Relacja on-line opierać się będzie przede wszystkich na udostępnianiu materiałów fotograficznych, publikowaniu oraz dostarczaniu komentarzy, newsów z trasy, opinii innych kierowców, a w miarę możliwości także materiałów video (ze względów technicznych materiały video dystrybuowane mogą być dopiero na koniec dnia). Informacje dostępne będą na:
1. www.StopMandatom.pl - tu także dostępna będzie ankieta badająca opinię publiczną na temat fotoradarów, a także mapa, która zobrazuje trasę i aktualną pozycję zespołu terenowego;
2. Facebook.pl/Yanosik - fanpage Walcz z absurdami na drogach!
3. YouTube.com/wwwYANOSIKpl


4trucks.pl / Yanosik.pl

Przeczytaj też:
Ułatwienia dla kierowców na Zakopiance i w okolicy A4 Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas do otwarcia wyczekiwanego tunelu w ciągu drogi ekspresowej S7 wydrążonego pod górą Luboń Mały na Zakopiance.
Takiego transportu jeszcze nie było... Transport będzie się poruszał z maksymalną prędkością 10 km/h. Z uwagi na gabaryty i planowaną prędkość jeden przejazd będzie trwał ok. 20-25 dni. Ostatni z transportów dotrze na plac budowy najpóźniej z końcem stycznia przyszłego roku.
Droga ekspresowa S19 Via Carpatia ma nowy odcinek W ostatnich dniach kwietnia GDDKiA oddała do ruchu ostatni element szlaku Via Carpatia pomiędzy granicą województw lubelskiego i podkarpackiego a Rzeszowem odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem.
Na A4 znowu będzie drożej Zgodnie z wnioskiem złożonym do Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków planuje od 4 lipca br. zmienić stawki opłat za przejazdy dla wszystkich kategorii pojazdów.
Taniej, szybciej i wygodniej na odcinku A4 Katowice-Kraków. Poznaj A4Go Skorzystanie z oferowanych przez Stalexport Autostradę Małopolską automatycznych form płatności wiąże się z wieloma korzyściami.  
Uwaga kierowcy. Alarm dotyczący huraganu w Niemczech. Istnieje zagrożenie życia Już dziś po południu w północnych Niemczej jest spodziewany Huragan Sabine. W ciągu jutrzejszego dnia Sabine rozprzestrzeni się na całą północ i centrum Niemiec.
Zmiana oznakowani dróg szybkiego ruchu w Polsce GDDKiA opracowuje projekt zmian oznakowania dróg szybkiego ruchu i wdrożyła je na wybranych 46 odcinkach nowych dróg.  
Zmasowana akcja GDDKiA - to nie jest pomiar prędkości W dniu 23 stycznia rozpoczął się tegoroczny Generalny Pomiar Ruchu, który wykonywany jest co pięć lat.  
Wrocław połączy się z Poznaniem - drogą ekspresową S5 Od soboty 14 grudnia ostatnie 50 km drogi ekspresowej S5 w woj.wielkopolskim jest dostępne dla kierowców.