Poland Trophy Sezon 2013

Poland Trophy Sezon 2013

Choć wspomnienia o ubiegłorocznych edycjach Poland Trophy są wciąż jeszcze żywe, czas iść naprzód.

Nowy sezon Poland Trophy Dragon Winch Extreme zbliża się wielkimi krokami. W 2013 roku na uczestników czeka kilka nowości.

Trudne trasy, zaciekła rywalizacja i niesamowita atmosfera - to znak rozpoznawczy Poland Trophy Dragon Winch Extreme, rajdu organizowanego przez Euroforum . To już ósmy sezon podczas którego przygotowaliśmy dla Was moc wrażeń i dobrej zabawy.

Sezon 2013 przyniesie w Poland Trophy kilka nowości. Największą zmianą będzie nowy podział na klasy. Oprócz dotychczasowych klas No Limit i Adventure, pojawi się nowa kategoria Challenge. Do startu w niej zostaną dopuszczone samochody z lekkimi modyfikacjami, wyposażone w maksymalnie jedną wyciągarkę. W tym roku nie zobaczymy za to rywalizacji quadów. Dla zawodników quadowych przygotowujemy coś specjalnego. Więcej informacji na ten temat ujawnimy na początku stycznia.

Zmienią się także zasady - nie będzie już obowiązywał limit przejechanych odcinków specjalnych. Każda załoga która stawi się na mecie, niezależnie od ilości przejechanych oesów, zostanie sklasyfikowana w rajdzie. Do tej pory trzeba było pokonać co najmniej dwie próby w trakcie każdego z etapów.

Tak jak w sezonie 2012, w tym roku zostaną rozegrane trzy edycje rajdu:
I edycja - 22 - 24 marca, Łazy, Jura Krakowsko-Częstochowska.
II edycja - 21-23 czerwca, Mogilno, województwo kujawsko-pomorskim.
III edycja - 20-22 września, Walim, województwo dolnośląskie.

Organizatorzy z Euroforum zapewniają, że trasy tegorocznych rajdów jak zawsze będą dla zawodników wielkim wyzwaniem. - Oprócz dotychczasowych tras udało nam się pozyskać dodatkowe tereny, które w znacznym stopniu urozmaicą rywalizacje zawodnikom. Będzie ekstremalnie i wymagająco, czyli to co lubicie najbardziej - zapewnia Maciej Rachtan, dyrektor Poland Trophy.

Już po raz piąty tytularnym sponsorem imprezy będzie producent wyciągarek Dragon Winch. Partnerem technologicznym imprezy pozostanie Lotos Oil.

Wpisowe na poszczególne rajdy Poland Trophy nie ulegnie zmianie - nadal będzie wynosić 750 zł. - od załogi w każdej z klas. Dobrą wiadomością dla zawodników jest możliwość wykupienia pakietu wpisowego na wszystkie edycje rajdu. Płacąc z góry za wszystkie trzy rajdy wydadzą jedynie 2000 zł.


4trucks.pl / Euroforum