Iveco i FPT Industrial w Rajdzie Dakar 2013

Iveco i FPT Industrial w Rajdzie Dakar 2013

Iveco i FPT Industrial uczestniczą w Rajdzie Dakar 2013 jako oficjalni sponsorzy Team Petronas De Rooy Iveco.

Po raz kolejny obie firmy dostarczą pojazdy, silniki i części zamienne dla holenderskiego zespołu, kontynuując współpracę, która w ubiegłym roku zaowocowała najwyższym miejscem na podium.

Południowoamerykanskie bezdroża będą przemierzać dwa pojazdy Iveco Nowy Trakker 4x4 (Evolution 3), dwa Iveco New Trakker 4x4 (Evolution 2) i jeden Iveco Powerstar. Każdy z nich jest wyposażony w silnik Cursor 13 produkcji FPT Industrial. Kierowcy zespołu to: Gerard de Rooy, Miki Biasion, Hans Stacey, René Kuipers i Jo Adua. 5 stycznia wyruszą oni z Limy w Peru, a 20 stycznia są spodziewani na mecie w Santiago w Chile.

Silniki FPT Industrial
6-cylindrowy silnik Cursor 13 to efekt prac badawczo-rozwojowych prowadzonych nieustannie przez FPT Industrial. W jednostce napędowej zastosowano zaawansowane rozwiązania techniczne, takie jak wysoko wydajny system wtrysku paliwa common rail drugiej generacji wytwarzający ciśnienie do 2200 bar.

Silniki rozwijają wysoką moc maksymalna, są elastyczne i charakteryzują się wysoką mocą z jednostki pojemności, a także maksymalną solidnością i niezawodnością. Doskonałe osiągi idą w parze z niskimi kosztami eksploatacji.

W celu zapewnienia wspominanych wysokich osiągów wprowadzenie każdego silnika na rynek poprzedzają trwające po wiele tysięcy godzin rygorystyczne testy. Sportowa rywalizacja, taka jak udział w Rajdzie Dakar, to również sposób na sprawdzenie jakości konstrukcji.

Silniki są testowane także w wyścigach rozgrywanych na wodzie. Sukces w tej dziedzinie odniósł niedawno inny silnik FPT Industrial - 9-litrowy Cursor o mocy 650 KM. Dwa silniki FPT Industrial C90 650 napędzały "FB Design" - szybka łódz motorowa, za sterami której zasiadał Fabio Buzzi (konstruktor takich jednostek i wielokrotny mistrz sportów motorowodnych). "FB Design" pobiła rekord szybkości w rejsie z Nowego Jorku na Bermudy. We wrześniu pokonała ona tę trasę w 17 godzin i 6 minut, poprawiając poprzedni rekord o 4 godziny i 33 minuty. Wcześniej, w 2011 roku, tą samą łodzią ustanowiono rekord szybkości na trasie z Monte Carlo do Wenecji.

Kolejne ważne osiągnięcia silników FPT Industrial w 2012 roku to między innymi tytuł "Miedzynarodowej Ciężarówki Roku 2013" dla Iveco Stralis Hi-Way z silnikiem Cursor, nowy rekord niskiego zużycia paliwa dla Case IH Steiger® z silnikiem Cursor ustanowiony na Nebraska Tractor Test oraz nagroda "Best of Specialized 2013" dla ciągnika New Holland T 4060 F z silnikiem NEF 45 w plebiscycie na Ciągnik Roku. Powyższe nagrody i sportowe zwycięstwa potwierdzają wysokie osiągi, jakość i niezawodność produktów FPT Industrial.


4trucks.pl / Iveco Poland

Przeczytaj też:
Poznajemy IVECO S-WAY i X-WAY - modele na rok 2024 IVECO odświeża gamę modelową wprowadzając na rynek nowego S-WAY, X-WAY, EuroCargo i Daily oraz ulepszone wersje gazowe i nowe - elektryczne.  W pierwszej kolejności przedstawimy charakterystykę najcięższych IVECO modeli: S-WAY i X-WAY.
Co połączy IVECO i zespół Metalica w 2024 roku? IVECO ogłosiło historyczne partnerstwo. Włoski producent samochodów ciężarowych będzie wspierać zespół Metalica podczas europejskiego etapu ich światowej trasy koncertowej M72.
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
Zapowiedź wodorowej ciężarówki Nikola Tre zaprezentowana na targach IAA Transportation 2022 Model Nikola Tre BEV to samochód ciężarowy klasy ciężkiej z zasilaniem akumulatorowym i zasięgiem w swojej klasie na rynku europejskim, jej siostra z ogniwami wodorowymi mam mieć ten zasięg znacznie większy.
IVECO TOPCARE - pakiet szybkiej obsługi serwisowej i pomocy dla kierowców Usługa assistance klasy premium, oparta na usługach łączności IVECO ON, jest skierowana do klientów potrzebujących wsparcia w razie nieprzewidzianych awarii.
Optymistyczne wieści z branży nowych ciężarówek W czerwcu 2022r. zarejestrowano 2911 pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej, niż przed rokiem (wzrost 8,9%) i mniej o 5%, niż w maju br. W ostatnim miesiącu samochody ciężarowe zakończyły miesiąc z 11,1% wzrostem.
IVECO Eurocargo zasilą flotę firmy Eden Springs Zamówione przez firmę Eden Springs samochody ciężarowe IVECO Eurocargo, wyposażone w specjalistyczne zabudowy umożliwiające sprawne i bezpieczne realizowanie dostaw do biur i zakładów pracy wody w dużych, 5-galonowych butlach.
IVECO poinformowało o zaprzestaniu działalności w Rosji i na Białorusi IVECO dołączyło do czołowych producentów samochodów, którzy postanowili pokazać swój stosunek do reżimu Putina. Od teraz ciężarówki IVECO nie będą dostarczane ani do Rosji, ani na Białoruś.
Pierwsze w Polsce IVECO gazowe w firmie Kurier Team 2000