Sukces pierwszych Targów OffRoad Show Poland

Sukces pierwszych Targów OffRoad Show Poland

Ponad 5,6 tysiąca osób wzięło udział w premierowych Ogólnopolskich Targach Pojazdów 4x4 OffRoad Show Poland, które odbyły się w dniach 17-18 listopada w Warszawie w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska.

W tym czasie zwiedzający mogli zapoznać się z różnorodną ofertą przygotowaną z myślą o użytkownikach samochodów terenowych. Na uczestników imprezy czekało też ponad 140 aut z napędem na cztery koła. Z bliska można więc było obejrzeć nowe samochody z segmentu 4x4, rzadkie modele nieznanych marek, a także terenowe oldtimery. Nie zabrakło też innych atrakcji dla zwiedzających. Na miejscu goście targów spotkali znanych polskich rajdowców, a na Mobilnym Torze Off-Road firmy Autotraper mogli poczuć dreszczyk terenowej przygody. Pierwsza edycja OffRoad Show Poland została zorganizowana przez Międzynarodowe Targi Polska i Classic Media.

- Dwa dni OffRoad Show Poland okazały się prawdziwym świętem dla miłośników jazdy w terenie. W MT Polska pełno było różnorodnych aut z segmentu 4x4. Wśród nich nie brakowało motoryzacyjnych nowości ani terenowych oldtimerów. Dopisali też zwiedzający, co pokazuje, że pomysł, by zorganizować takie przedsięwzięcie w Warszawie był strzałem w dziesiątkę. O sukcesie pierwszej edycji świadczą też pozytywne opinie naszych wystawców - mówi Bartosz Sosnowski, prezes MT Polska, organizatora OffRoad Show Poland.

Przegląd terenowych aut
Wśród terenowych oldtimerów na targach znalazły się takie auta jak Land Rover Defender z 1967 roku, a także Land Rover serii I z 1952 roku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też Jeepy militarne z czasów II wojny światowej. Ponadto OffRoad Show Poland było okazją, by podziwiać pojazd Sam Evo 3. Kierując tym autem Marcin Łukaszewski i jego pilot Magdalena Duhanik zdobyli w tym roku m.in. Coval Puchar Polski Off-Road. Na stoisku otoMoto zwiedzający mogli porozmawiać z utytułowaną uczestniczką wielu rajdów samochodowych Klaudią Podkalicką i jej pilotką Joanną Madej, a także zobaczyć ich terenowe Mitsubishi Pajero. Atrakcją dla fanów rajdów był również ciężarowy MAN TG 4x4, którym znany polski kierowca Grzegorz Baran wystartuje w styczniowym Rajdzie Dakar. Ponadto na stoisku firmy Rajdy 4x4 zaprezentował się największy w Europie rajd terenowy Drezno-Wrocław. Można tu było zasięgnąć informacji na temat imprezy, która organizowana jest cyklicznie od ponad 17 lat, obejrzeć filmy i zdjęcia z wydarzenia, a także zobaczyć auta uczestników rajdu.

Oprócz zabytkowych aut i rajdowych atrakcji na Targach OffRoad Show Poland pojawiły się też najnowsze modele terenowych pojazdów. Firma MMC Car Poland zaprezentowała jedyny w Polsce egzemplarz Mitsubishi Pajero Sport, który w 2013 roku tylko w naszym kraju będzie sprzedawany z silnikiem diesla o pojemności 2,5 l. Zwiedzający mogli też zobaczyć Mitsubishi L200 Expedition Camper. - Takie targi są potrzebne w tak dużym mieście jak Warszawa i myślę, że naprawdę są dobrze zorganizowane. Najistotniejszą rzeczą jest jednak liczba osób odwiedzających. Przychodzą tutaj ludzie, którzy się tym pasjonują, ale też i tacy, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z offroadem czy w ogóle z samochodami 4x4 i poszukują informacji na ten temat - ocenił Piotr Dudek z firmy MMC Car Poland.

Na targach nie mogło zabraknąć samochodów marki Mercedes-Benz, która zaprezentowała nową klasę G oraz GLK. Swoją premierę miał też najnowszy model GL. Natomiast obok stoiska Mercedesa ratownicy prowadzili szkolenia z pierwszej pomocy i wspinali się po linie. Z takiej wspinaczki mogły skorzystać też dzieci, by z samej góry obejrzeć wszystkie modele aut. Na stoisku Auto Świat najmłodsi mogli spróbować z kolei swoich sił w terenie na mini torze dla zdalnie sterowanych samochodów.

- Bardzo udana pierwsza edycja. Do tej pory chyba nigdzie w Polsce nie udało się zgromadzić tylu wystawców z tego segmentu rynku. Zwiedzających też jest bardzo dużo - podsumował Tomasz Lamentowski z firmy Autotraper, która również zadbała o atrakcje na targach i przygotowała Mobilny Tor Off-Road. Podczas imprezy można więc było zobaczyć, a także samemu doświadczyć jak po tej wysokiej rampie jeździ się Jeepem Wranglerem.

Wszystko dla "terenówek" 
Oprócz producentów aut z napędem na cztery koła na pierwszych Targach OffRoad Show Poland ze swoją ofertą pojawili się też producenci części i akcesoriów oraz warsztaty i sklepy specjalistyczne. Nie brakowało też firm organizujących szkolenia i wyprawy terenowe, a także klubów miłośników terenówek.

Więcej informacji na temat imprezy na stronie www.offroadpoland.pl


4trucks.pl / Międzynarodowe Targi Polska

Przeczytaj też:
Świat offroadu spotkał się w Warszawie

Miłośnicy terenówek po raz drugi licznie zgromadzili się w Centrum MT Polska na Ogólnopolskich Targach Pojazdów 4x4 OffRoad Show Poland, które odbywały się 16-17 listopada br. w Warszawie. Motoryzacyjne OffRoad Show Poland startują w ten weekend

Ponad 120 terenowych pojazdów będzie czekać na miłośników jazdy po bezdrożach podczas II Ogólnopolskich Targów OffRoad Show Poland, które odbędą się w najbliższy weekend, 16-17 listopada br. w Centrum MT Polska w Warszawie. Motoryzacyjne legendy na Targach Auto Nostalgia

W warszawskim Centrum MT Polska po raz kolejny odbędą się Ogólnopolskie Targi Pojazdów Zabytkowych Auto Nostalgia 2013. OffRoad Show Poland: 17-18 listopada 2012 roku

Motoryzacyjne premiery i rajdowe atrakcje. OffRoad Show Poland: 17-18 listopada 2012 roku

Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska Warszawa, ul Marsa 56C. Motoryzacyjny powrót do przeszłości na Auto Nostalgia 2012

Cadilac Eldorado z 1976 roku, Rambler z 1903 roku, Grout z 1899 roku czy najstarszy Mercedes w Polsce 10/20 HP POSEN - to tylko kilka z wielu legendarnych pojazdów, jakie będzie można obejrzeć podczas II edycji Targów Auto Nostalgia, które odbędą się w warszawskim centrum MT Polska. COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL 2012 - Start już w piątek!

COVAL_Puchar_Polski_OFF-ROAD_PL_2012

Już w piątek 11 maja w Nowej Dębie startuje 12. edycja COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Nagroda dla Mercedes-Benz Unimog

Unimog_merc_4T

Po raz ósmy z rzędu Mercedes-Benz Unimog został najlepszym samochodem terenowym w kategorii pojazdów specjalnych.

Test opony BFGOODRICH Mud Terrain T/A KM2

rzeka_600

BFGoodrich Mud Terrain T/A KM2 to opona, która wróciła bez uszczerbku z najtrudniejszych szlaków Australii.  Celem ekipy Land Rovera, podczas off-road Campus Australia Expedition 2010 było objechanie Australii samochodem terenowym, korzystając z najtrudniejszych dróg na kontynencie i test opony.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL