Piąta Gala Nagród PZWLP

Piąta Gala Nagród PZWLP

W dniu 29 listopada 2012 roku w Warszawie, podczas Kongresu Flotowego Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, przedstawiciele PZWLP po raz piąty uhonorują firmy związane z branżą flotową.

Cztery kategorie nagród obejmują Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych, Najlepszy Serwis Blacharsko-Lakierniczy, Flotę Najbardziej Przyjazną Środowisku oraz Firmę Najbardziej Zaangażowaną w Edukację Kierowców.

W dwóch pierwszych kategoriach każdy z szesnastu Członków PZWLP przyznaje punkty swoim partnerom serwisowym, na podstawie wielostopniowego systemu kryteriów. W kategorii Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych, w której nagrodą jest statuetka Mobilizator, wśród kryteriów są - między innymi - terminowość napraw, zgodność kosztów z ustalonymi stawkami, odsetek reklamacji w wolumenie napraw, jakość kompletacji dokumentów, wyposażenie serwisu, samochody zastępcze oraz jakość obsługi (kontakt, godziny otwarcia, dedykowani doradcy dla klienta flotowego).

- Od początku istnienia Związku bezpieczeństwo na drodze i ekologia należą do kwestii najistotniejszych dla naszej organizacji, dlatego nagradzamy firmy, które zdecydowanie wyróżniają się w tych dziedzinach. Współpracujące z firmami zrzeszonymi w PZWLP serwisy mechaniczne dbają o właściwy - jak najbezpieczniejszy dla kierowców i pieszych - stan techniczny samochodów. Z kolei serwisy blacharsko-lakiernicze odpowiadają za przywrócenie parametrów bezpieczeństwa i pierwotnego wyglądu pojazdu po uszkodzeniach - mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

W kategorii Najlepszy Serwis Blacharsko-Lakierniczy (statuetka Protektor) obok kryteriów stosowanych przy ewaluacji serwisów mechanicznych, oceniane są także: liczba specjalistycznych stanowisk (na przykład komór lakierniczych) i wykwalifikowanego personelu, długość gwarancji na naprawę oraz liczba obsługiwanych towarzystw ubezpieczeniowych.

- Kryteria oceny nominowanych przedsiębiorstw są stałe od pięciu lat, co pozwala nam zaobserwować stały rozwój działań na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, ewolucję aktywności chroniących środowisko oraz rosnący poziom jakości obsługi, w przypadku serwisów współpracujących z PZWLP - dodaje Leszek Pomorski.

Trzecią kategorią jest Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku (statuetka Eko Flota). Nominowane firmy, czyli przedsiębiorstwa na co dzień użytkujące floty samochodowe, są oceniane przez jury, w skład którego - obok prezesa PZWLP - wchodzą również członkowie Związku Polskiego Leasingu oraz Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych. Członkowie tych trzech organizacji mają prawo do nominowania firm spełniających, między innymi, kryteria: odpowiedniej liczebności floty, niskiej średniej emisji CO2 w przeliczeniu na jeden samochód, wysyłania kierowców na szkolenia z eko-jazdy oraz podejmowania działań niwelujących emisje szkodliwych gazów.

- W roku 2010 Członkowie Związku postanowili rozszerzyć trzy dotychczasowe kategorie Nagród PZWLP o statuetkę Bezpieczna Flota (Edukator). Chcemy w ten sposób podkreślić znaczenie stałej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa firmowych kierowców, innych kierujących czy pieszych. W okresie recesji ma to szczególne znaczenie, ponieważ obok czynników społecznych mniejsza liczba wypadków wpływa też na finansowe aspekty działalności przedsiębiorstw: spadek szkodowości, niższe składki ubezpieczeniowe i zużycie paliwa - wyjaśnia Leszek Pomorski, prezes PZWLP.

Statuetka Bezpieczna Flota, zwana również Edukatorem, to nagroda dla Firmy Najbardziej Zaangażowanej w Edukację Kierowców. Do najistotniejszych kryteriów, które musi spełnić nominowana firma korzystająca z floty w działalności biznesowej, należy organizowanie systematycznych szkoleń dla swoich kierowców - zarówno na zasadach e-learningu jak i zajęć praktycznych - w zakresie bezpiecznej jazdy, eko-jazdy oraz jazdy defensywnej.

W czterech dotychczasowych edycjach Nagród PZWLP nominowano ponad 250 firm z całej Polski. Laureaci otrzymają oryginalne statuetki, przygotowywane od czasu pierwszej uroczystej Gali przez artystę-rzeźbiarza. Rzeźby są wykonane między innymi z recyklingowanych części samochodowych, metalu i granitu.


4trucks.pl / Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów