Transexpo 2012 rozpoczęte

Transexpo 2012 rozpoczęte

Dzisiaj rozpoczynają się w Kielcach X Miedzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO.

Na targach TRANSEXPO zobaczyć będzie można nie tylko rynkowe nowości, ale również zabytkową kabinę tramwajową z lat 60. Już dzisiaj, w ramach jubileuszowych X Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO w hali D stanie autentyczna kabina zabytkowego tramwaju 102N. To oznaczenie tramwaju wytwarzanego w latach 1967-1969 przez zakłady Konstal w Chorzowie. 102N wywodzi się bezpośrednio z tramwaju Konstal 13N i jest jego przegubową, dwuczłonową wersją.

W stosunku do 13N zmieniono, oprócz nastawnika jazdy i rozrządu, przód i tył wozu - stał się on bardziej kanciasty, a duże szyby czołowe zapewniały motorniczemu znakomitą widoczność. Ujemny kąt nachylenia szyby powodował jednak, że w warunkach nocnych refleksy świetlne oślepiały zarówno motorniczego, jak i kierowców pojazdów jadących naprzeciwko tramwaju. Podjęto więc prace nad nowym typem tramwaju, które doprowadziły do opracowania wozu Konstal 102Na.

Symulator został wypożyczony specjalnie na tragi przez MPK z Wrocławia, a sprowadziło go do Kielc Stowarzyszenie Hobbystów Kolejowych. Organizacja ta promuje przewozy kolejowe oraz organizuje imprezy kolejowe. Ułatwia też dojazd w określone miejsce uczestnikom różnych imprez kulturalnych m.in. Przystanek Woodstock, Festiwal Era Nowe Horyzonty, Międzynarodowe Giełdy Piwne, Parowozowe Show w Wolsztynie itp. Wspólnie z Grupą PKP organizuje Dni Transportu Zbiorowego we Wrocławiu oraz Dni Kolejarza.


4trucks.pl / Targi Kielce