Łodzianin mistrzem kurierów!

Łodzianin mistrzem kurierów!

Najwyższe noty w kategorii bezpiecznej i oszczędnej jazdy oraz jakości obsługi klienta zapewniły zwycięstwo Adamowi Marciniakowi.

W polskiej edycji zawodów ‘Drive me Challenge’ okazał się najlepszym spośród blisko 1 000 kurierów TNT Express. Już jutro będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Dusseldorfie, gdzie zmierzy się z zawodnikami z 20 państw.

We wrześniu na torze wyścigowym w Słomczynie (woj. mazowieckie) rozegrano polską edycję zawodów ‘Drive me Challenge”, zorganizowanych przez firmę TNT Express dla jej kurierów. Uczestnicy rywalizowali w konkurencji doręczania przesyłek samochodem dostawczym do 3 zaaranżowanych na torze punktów klienta, w ekonomicznej i defensywnej jeździe autem osobowym oraz w umiejętności wychodzenia z poślizgu (jazda trolejem).

Kurierów oceniano pod kątem poprawności dostarczenia przesyłek, zachowania wobec klienta (savoir-vivre), stosowania się do zasad ruchu drogowego (ocena instruktora szkoły jazdy). Mierzono czas pokonania toru oraz zachowanie w reakcji na ruchomą przeszkodę: podczas jazdy na tor wrzucana była piłka, mająca symulować wtargnięcie pieszego na drogę. Kurierów oceniano również w kategorii ekonomicznej jazdy (pokonanie 18 km trasy w najkrótszym czasie i przy najmniejszym zużyciu paliwa).

- Tegoroczny turniej ‘Drive me Challenge’ to już druga polska edycja. Celem jest nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa pracy kurierów i doskonalenie obsługi klientów. Chcemy zmniejszać zużycie paliwa i tym samym emisję dwutlenku węgla - mówi Urszula Klimczak, Kierownik Działu Zarządzania Jakością i Koordynator Środowiskowy, TNT Express - Jako firma globalna, do 2020 roku planujemy ograniczenie o 40 proc. emisji dwutlenku węgla pochodzącego z naszych operacji. Będąc niemałą cząstką sektora transportowego czujemy ciężar odpowiedzialności za globalną emisję CO2 – udział całego sektora wynosi 18%. Latem przeprowadziliśmy kampanię informacyjną na temat technik ekonomicznej jazdy adresowaną do wszystkich pracowników – wywołała ona żywe zainteresowanie naszych kierowców. W tegorocznej edycji ‘Drive me Challenge’ dodaliśmy szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych; zamierzamy kontynuować te szkolenia w przyszłym roku.

Partnerem krajowego finału ‘Drive me Challenge’ był dealer Renault - firma Przyguccy Inter-Car Sp. z.o.o., który udostępnił samochody dostawcze do realizacji konkurencji.


4trucks.pl / TNT Express