Renault Trucks: Najlepszy etap sezonu

Renault Trucks: Najlepszy etap sezonu

Weekend w Zolder był dla drużyny MKR-Technology jednym z najlepszych w tym sezonie.

Kierowcy drużyny wspieranej przez Renault Trucks pięciokrotnie stawali na podium w tym dwa razy na jego najwyższym stopniu. Na wyścigi ciężarówek do Belgii przybyło ponad 2,200 klientów.

Koniec sezonu Truck Racing zbliża się wielkimi krokami, ale drużyna MKR-Technology nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Podczas sobotniego wyścigu w Zolder, Markus Bösiger wywalczył pierwsze miejsce, a następnego dnia jego sukces powtórzył Adam Lacko, zdobywając w ten sposób cenne punkty dla swojej drużyny.

Już od początku Mistrzostw, drużyna Renault Trucks pokazała, że jest w świetnej formie.
W pierwszym wyścigu, Adam Lacko dojechał do mety na drugiej pozycji, co niewątpliwie dodało skrzydeł jego kolegom z drużyny, bo zwycięzcą kolejnego wyścigu został Markus Bösiger, a tuż za nim uplasował się Markus Oestreich. Mało brakowało, a dołączyłby do nich Adam Lacko, który tuż przed metą utracił trzecią pozycję.

Renault Trucks w Zolder 2

Kolejny dzień przyniósł drużynie Renault Trucks trzecie miejsce wywalczone przez Markusa Bösigera oraz zwycięstwo Adama Lacko. Markusowi Oestreich niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego dnia, a Markus Bösiger musiał opuścić tor z powodu kolizji. Dzięki punktom zdobytym w Zolder, drużyna MKR-Techonlogy umocniła pozycję leadra w klasyfikacji generalnej, a Adam Lacko awansował na trzecie miejsce w rankingu kierowców.

Kolejne Mistrzostwa już w ten weekend 7 października w Jaramie!


4trucks.pl / Renault Trucks Polska

Przeczytaj też:
Renault Trucks do recyklingu Renault Trucks podejmuje kolejne kroki w celu przestawienia swojej działalności przemysłowej na gospodarkę o obiegu zamkniętym. Fabryka używanych części Renault Trucks jest logicznym kolejnym krokiem w tej drodze.
Renault Trucks na drodze do elektromobilności Renault Trucks w 2021 r. dostarczyło 249 elektrycznych samochodów ciężarowych i zamówiono kolejne 613 sztuk.
Indeka odbiera kolejne Renault Trucks Flota firmy, licząca ponad 260 pojazdów, powiększyła się właśnie o 30 zestawów kubaturowych na podwoziach Renault Trucks T 480 P6×2Low.
T Robust 13L - specjalna wersja Renault Trucks Renault Trucks przedstawiło specjalną edycję ciężarówki, sygnowaną znakiem T Robust 13L. Jest to kontynuacja edycji specjalnych - poprzednia T 01 Racing zdobyła duże uznanie klientów.
Nowe Renault Trucks T520 High we flocie brytyjskiego przewoźnika Inverdell Ltd, brytyjski przewoźnik z Cairndow, specjalizujący się w transporcie ryb w warunkach kontrolowanej temperatury, zakupił dwa nowe ciągniki siodłowe Renault Trucks T520 High.
Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).
Renault Trucks z trzecią elektryczną ciężarówką Oprócz modeli Renault Trucks D ZE i D Wide ZE o masie 16 i 26 ton, produkowanych seryjnie od 2020 roku, dostępny jest już model D Wide ZE o masie 19 ton. Producent oferuje również szerszą gamę rozstawów osi dedykowanych do zabudów chłodniczych.
Elektryczna ciężarówka Renault Trucks z kabina Low Entry Wraz z europejską prezentacją modelu D Wide Z.E. LEC (Low Entry Cab) powiekszyła sie gama elektrycznych Renault Trucks.
Jakie nowości w gamie ciężarówek Renault Trucks modeli T, T High, C i K? Już za dziesięć dni Renault Trucks zaprezentuje ewolucję gamy ciężarówek modeli: T, T High, C i K.