III Mistrzostwa Eko-driving

III Mistrzostwa Eko-driving

DB Schenker Logistics już po raz trzeci zorganizował mistrzostwa, których celem jest promocja ekologicznej i ekonomicznej jazdy.

W ten sposób firma zachęca dostawców, podwykonawców, a także wszystkich kierowców do zmiany sposobu jazdy.

Tegoroczny konkurs odbył się 8 września 2012 roku w Młochowie na terenie terminalu Oddziału Warszawa. Zawodnicy zostali wyłonieni na podstawie testu spośród absolwentów kursu eco-driving, który jest cyklicznie przeprowadzany w firmie. Podzieleni na dwie kategorie: prawo jazdy C oraz C+E, konkurowali w zakresie ekologicznej i ekonomicznej jazdy, np. jazda "na kropelkę" w ruchu drogowym, oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

- DB Schenker Logistics od wielu lat inwestuje w szkolenia współpracujących z firmą przewoźników i kierowców, ponieważ to oni są ambasadorami naszej spółki. Są widoczni na drogach polskich miast i codziennie w swojej pracy podejmują decyzję, które mają realny wpływ na środowisko i bezpieczeństwo. Dlatego zależy nam na tym, aby nasi kierowcy stosowali zasady ekonomicznej i ekologicznej jazdy - mówi Andrzej Gluźniewicz, Koordynator ds. Współpracy z Przewoźnikami Schenker Sp. z o.o.

Pomysł na Mistrzostwa wyrósł z Akademii Kuriera i Przewoźnika DB Schenker Logistics, która została powołana w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych najważniejszych poddostawców współpracujących z firmą.

Współorganizatorem wydarzenia, oprócz firmy DB Schenker Logistics, był także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie, a konkurs objął patronatem ZMPD (Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych).

Wyniki konkursowej rywalizacji:

I miejsce:
- Roman Danisz - biuro międzynarodowe Kraków (67 pkt.) - w kategorii C+E prawa jazdy;
- Mirosław Koral - Oddział Lublin (67 pkt.) - w kategorii C.

II miejsce:
- Ryszard Gawlik - biuro międzynarodowe Kraków (62 pkt.) - w kategorii C+E;
- Patryk Czylkowski - Oddział Szczecin (65 pkt.) - w kategorii C.

III miejsce:
- Tomasz Stokwisz - Oddział Łódź (61 pkt.) - w kategorii C+E;
- Łukasz Mirkiewicz - Oddział Konin (65 pkt.) - w kategorii C.


4trucks.pl / DB Schenker Logistics

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL