Scania na IAA 2012

Scania na IAA 2012

Gotowe rozwiązania dla użytkowników.

• 9- i 13-litrowe silniki Euro 6 do ciężarówek i autobusów
• Nowe, wydajne silniki gazowe Euro 6
• Nowoczesne technologie dla kierowców
• Wyposażenie redukujące zużycie paliwa
• Zindywidualizowane szkolenia kierowców
• Premiera pojazdów Scania Off-road
• Aplikacje do zarządzania flotą
• 9 ciężarówek i 2 autobusy na stoisku

Scania daje klientom do dyspozycji pojazdy, zbudowane z najlepszych komponentów. Przykładem są nowe silniki Euro 6 o mocy od 250 do 480 KM, prezentowane na wystawie pojazdów użytkowych IAA.

Są wśród nich cztery 9-litrowe diesle Euro 6: o mocy 250 i 280 KM z układem EGR i SCR jednocześnie oraz o mocy 320 i 360 KM, wyłącznie z SCR. Gamę uzupełniają jednostki 13-litrowe o mocy 440 i 480 KM wyposażone w EGR/SCR.

Dwa nowe silniki Euro 6 zasilane gazem, dorównują mocą i momentem obrotowym jednostkom wysokoprężnym.

Rzędowe silniki z ciężarówek są wykorzystywane również w autobusach. Mogą być zasilane paliwami alternatywnymi: biogazem, gazem ziemnym lub etanolem. Naturalnie dostępne są również nowe jednostki Euro 6. Montowane są wzdłużnie lub poprzecznie. W tym drugim wariancie występują w niskopodłogowym autobusie Scania Citywide.

Na stoisku w hali prezentowana jest Scania OmniExpress 3.20 Euro 6 przygotowana na rynek niemiecki. Na terenie zewnętrznym eksponowane są: Scania Touring i Scania OmniExpress 3.60.

Niskie zużycie paliwa ma dziś najwyższą wagę. Na stoisku Scania można zapoznać się ze sposobami kontroli wydatków eksploatacyjnych oraz przykładowymi rozwiązaniami transportowymi.

Kierowca i przewoźnik mogą czerpać korzyści z systemów wspomagających jazdę i zarządzanie flotą, które opracowała Scania. Nowością są aplikacje na smartphony i tablety.

Międzynarodową premierą targową są pojazdy Scania Off-road przedstawione w 2011 r. Reprezentuje je wywrotka, która znajduje się w niemieckiej ofercie pojazdów na wynajem.

Nowe ciężarówki terenowe zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o najtrudniejszych warunkach eksploatacji. Wyróżniają się stylizacją, która jest surowa i funkcjonalna. Zastosowane rozwiązania chronią pojazd i ograniczają koszty napraw. Wśród nowych zespołów są skrzynie biegów, które dostosowano do pracy w trudnym terenie oraz Scania Retarder, skuteczniejszy przy niskich prędkościach jazdy.

Scania przedstawia nowy system audio, w opcji oferowany z nawigacją, telefonicznym złączem Bluetooth, wejściem USB i kieszenią na kartę pamięci.

Ecolution by Scania to optymalne rozwiązanie, które zmniejsza zużycie paliwa i emisję CO2. Potencjalne oszczędności sięgają 10-15%.

Pełna informacja oraz zdjęcia dostępne pod linkiem: http://www.scania.pl/about-scania/calendar/2012/index.aspx?tab=2


4trucks.pl / Scania Polska S.A.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL