Volvo na targach IAA 2012 pokaże "zieloną wydajność"

Volvo na targach IAA 2012 pokaże "zieloną wydajność"

Autobusy i powiązane z nimi usługi oszczędzające paliwo, pieniądze i środowisko - to główny temat Volvo na wrześniowych targach IAA Motor Show w Hanowerze.

Uwaga skupiona będzie na powszechnie pożądanym autobusie hybrydowym Volvo 7900.

Od momentu rozpoczęcia produkcji seryjnej w 2010 roku Volvo Buses sprzedało ponad 750 autobusów hybrydowych w 17 krajach. Dzięki temu firma stała się czołowym dostawcą autobusów hybrydowych w Europie. Tak dobre wyniki sprzedaży udało się osiągnąć dzięki znakomitej wydajności energii i właściwościom sprzyjającym ochronie środowiska: Volvo 7900 Hybrid zużywa około 37% mniej paliwa, wywiera mniejszy wpływ na klimat i emituje o połowę mniej tlenków i cząstek azotu niż odpowiadający mu model diesla. Autobusy hybrydowe są tak samo niezawodne i dostępne, jak autobusy Volvo z silnikiem diesla.

Nadwozie Volvo 7900 Hybrid jest w dużej mierze zbudowane z aluminium i włókna szklanego, co zapewnia niską wagę, niskie zużycie paliwa i możliwość przewożenia większej ilości pasażerów. Autobusy hybrydowe Volvo są wyposażone w mniejsze silniki diesla i w silnik elektryczny. Energia wytwarzana w trakcie hamowania jest wykorzystywana do napędzania pojazdu, co w znaczny sposób zmniejsza zużycie paliwa. Na przystanku silnik diesla wyłącza się i autobus zasilany jest bezgłośnie i bez spalin energią elektryczną.

Nowy silnik Euro 6
Na targach IAA Volvo Buses przedstawi także swój nowy 8-litrowy silnik diesla - MD 8 - spełniający standardy Euro 6 dotyczące emisji spalin. Ten silnik jest pierwszym z nowej linii silników Euro 6. 8-litrowy silnik MD 8 będzie dostępny w trzech różnych wariantach, od 280 do 350 KM. Wariant średni 320 KM będzie także dostępny w wersji biodiesel.
W tych nowych silnikach, oprócz technologii SCR (selektywna redukcja katalityczna), wykorzystywana jest także technologia EGR (system recyrkulacji spalin).

Nowe fotele
Goście targów IAA będą także mogli przetestować gamę zupełnie nowych foteli Volvo. Fotele mają nowy wygląd, są wygodniejsze i lżejsze. Zmniejszenie ich wagi sprawi, że autobus będzie lżejszy o około 120 kg, co przyczyni się do zmniejszenia zużycia paliwa. Fotele są produkowane według czterech różnych projektów dla autokarów Volvo 9500, 9700 i 9900, oraz dla autobusów międzymiastowych Volvo 8900.

Telematyka Volvo Bus - niższy koszt, zwiększony czas nieprzerwanej pracy
Na targach zaprezentowane zostaną także usługi telematyczne Volvo Buses. System ten umożliwia przewoźnikowi zmniejszenie zużycia paliwa i zwiększenie dostępności we flocie autobusów.

Autobusy Volvo, którze zostaną zaprezentowane na targach IAA 2012:
- Volvo 7900 Hybrid
- Volvo 9900 (3 osie)
- Volvo 9500 (2 osie)
- Volvo 8900 (autobus międzymiastowy)


4trucks.pl / Volvo Bus Corporation

Przeczytaj też:
Bezpłatne szkolenie dla młodych kierowców w Wieluniu Bezpłatne, praktyczne szkolenia "Profesjonalni Kierowcy" odbędą się 21 listopada w Wieluniu. Właśnie trwają zapisy.
Profesjonalni... z kolejną akcją Rusza VIII edycja akcji Profesjonalni Kierowcy. Spinanie zestawu, podpinanie naczepy, jazdy dynamiczne po drogach, manewry i slalomy – warsztaty dla młodych kierowców.
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.
Volvo Buses kończy działalność w Polsce Firma podjęła decyzję o stopniowym wygaszeniu i zamknięciu fabryki we Wrocławiu w 2024 roku.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
IKEA, Volvo Trucks Polska i Grupa Raben dostawy Volvo FM Electric do fabryki IKEA IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce.
Profesjonalni Kierowcy - wystartowały zapisy do siódmej edycji W ramach programu Volvo Trucks organizowane są bezpłatne szkolenia dla kierowców, którzy obecnie nie pracują w zawodzie. Zapisy do VII edycji programu właśnie wystartowały.
Modyfikacje w silnikach Volvo Trucks Volvo Trucks wprowadza szereg istotnych modyfikacji w swoich silnikach 11- i 13-litrowych spełniających normę emisji spalin Euro 6, których celem jest zapewnienie niższego zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie właściwości jezdnych.
Profesjonalni kierowcy wystartowali po raz szósty Dziś odbyła się inauguracja akcji Volvo Trucks wraz z partnerami: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia oraz Shell Polska.