Mercedes-Benz Sprinter Samochodem Dostawczym Roku 2012

Mercedes-Benz Sprinter Samochodem Dostawczym Roku 2012

Flagowy produkt Mercedesa otrzymał prestiżowy tytuł od jury złożonego z przedstawicieli najważniejszych mediów branżowych.

Sprinter 316 CDI pokonał 6 swoich rywali w niemal wszystkich kategoriach, po raz kolejny potwierdzając swoją wyjątkowość.

Samochód Dostawczy Roku 2012 to jedna z najbardziej prestiżowych nagród tego typu w Polsce. Jest ona nadawana przez grono sędziów składających się z doświadczonych dziennikarzy najważniejszych czasopism branżowych - "Samochody Specjalne", "Ciężarówki", "Polski Traker" i "Vanekstra".

Za najlepszy w swojej klasie pojazd uznany został Sprinter 316, najbardziej niezawodny samochód dostawczy według DECRA. W tym przypadku, Sprinter musiał pokonać 6 głównych rywali - furgony o DMC 3,5T i silniku Euro 5. Pojazdy oceniane były przez pryzmat sześciu kryteriów:
- kabina kierowcy
- ładownia;
- silnik i układ przeniesienia napędu
- właściwości jezdne;
- codzienna funkcjonalność;
- zużycie paliwa.

Sprinter okazał się najlepszy spośród kandydatów do tytułu w pięciu z sześciu kategorii.
- Bardzo cieszę się, że Sprinter poraz kolejny został doceniony. Profesjonalne testy najlepiej prezentują jego główne zalety stanowiące o jego unikalności: wygoda, niezawodność i funkcjonalność. To dzięki nim jest on tak doceniany na naszym rynku - zarówno przez licznych prywatnych przedsiębiorców, jak i służby publiczne - mówi Grzegorz Sawicki, szef sprzedaży i marketingu samochodów dostawczych Mercedes-Benz.

Test odbył się na odcinku 550 km z uwzględnieniem prób specjalnych. Wszystkie pojazdy obciążone były do granicy masy dopuszczalnej.

 

4trucks.pl / Mercedes-Benz Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL