SCANIA: Finaliści polskiej edycji konkursu YETD 2012!

SCANIA: Finaliści polskiej edycji konkursu YETD 2012!

Za nami pierwszy etap rywalizacji o główną nagrodę w konkursie YETD 2012.

W wyścigu o najnowszą Scania serii R o wartości 100 tys. Euro wystartowali najlepsi młodzi kierowcy z całej Polski. Podczas pięciu sobotnich dni na przełomie maja i czerwca odbyło się dziewięć eliminacji regionalnych wyłaniających dziewięciu finalistów.

Podczas eliminacji kierowcy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz wysokim poziomem umiejętności praktycznych podczas jazdy defensywnej, ekonomicznej jak również precyzji na placu manewrowym.

Po raz pierwszy w tym roku konkurencje konkursowe zostały poszerzone o nową kategorię - "Zdrowie i Bezpieczeństwo" - jako istotnych elementów mających wpływ na pracę kierowcy.

Przed nami ostateczne starcie reprezentantów regionów, którzy spotkają się na finale krajowym organizowanym podczas Zlotu Master Truck w dniach 6-7 lipca 2012. Ten najlepszy reprezentować będzie Polskę podczas wrześniowego Finału Europejskiego w Centrali Scania w szwedzkim Södertälje.

W finale krajowym YETD zmierzą się:

Kornel Grzybowski

Region: Kalisz
Ilość zdobytych punktów: 43
Osiągnięty czas w konkurencji "Knock The King": 5:42 min
Wiek: 24 lata
Charakter pracy zawodowej: Jeździ na trasach międzynarodowych w firmie Stacpol z Legnicy. Wozi ładunki dla branży samochodowej. Na co dzień jeździ Mercedesem Actrosem 1848
z 2008 r. Studiuje zarządzanie logistyką na Politechnice Wrocławskiej.

Wojciech Kobierowski

Region: Słupsk
Ilość zdobytych punktów: 47
Osiągnięty czas w konkurencji "Knock The King": 6:21 min
Wiek: 35 lat
Charakter pracy zawodowej: Wykonywał przewozy dystrybucyjne na potrzeby firmy. Przez 3 lata jeździł DAF-em XF105. Interesuje się samochodowymi rajdami terenowymi.

Piotr Krahel

Region: Szczecin
Ilość zdobytych punktów: 46
Osiągnięty czas w konkurencji "Knock The King": 7:16 min
Wiek: 30 lat
Charakter pracy zawodowej: Zajmuje się logistyką w firmie transportowej. Koordynuje dostawy do sieci sklepów detalicznych. W weekendy, gdy jest dużo pracy wsiada czasem za kierownicę ciężarówki Scania 124 z 2000 r. Jest absolwentem kierunku Transport i Logistyka na Politechnice Szczecińskiej. Transportem interesuje się od dziecka. Prawo jazdy na ciężarówki zrobił w wieku 18 lat.

Piotr Kuc

Region: Gliwice
Ilość zdobytych punktów: 46
Osiągnięty czas w konkurencji "Knock The King": 6:12 min
Wiek: 33 lata
Charakter pracy zawodowej: Do niedawna woził stal z Huty Katowice do Belgii i Holandii. Jeździł ciągnikiem Scania serii 4, a potem R480. Obecnie świadczy usługi pomocy drogowej i na co dzień prowadzi Iveco. Jego hobby to duże samochody i rodzina.

Mariusz Mazurek

Region: Włocławek
Ilość zdobytych punktów: 42
Osiągnięty czas w konkurencji "Knock The King": 7:57 min
Wiek: 29 lat
Charakter pracy zawodowej: Jeździ w transporcie międzynarodowym, głównie na południe Europy. Lubi wyzwania: ciasne uliczki, trudny dojazd do rozładunku, sytuacje gdy trzeba pomyśleć. Jego hobby to podróże.

Marcin Sobol

Region: Kraków
Ilość zdobytych punktów: 45
Osiągnięty czas w konkurencji "Knock The King": 6:21 min
Wiek: 34 lata
Charakter pracy zawodowej: Jeździ po kraju na stałych trasach DAF-em XF105 w firmie Bud-Trans z Płońska. Interesuje się transportem w każdym wymiarze. Poszukuje informacji o nowościach technicznych, trenuje jazdę ekonomiczną. Pokonując stale te same drogi sprawdza skuteczność różnych sposobów obniżania zużycia paliwa.

Patryk Walkowski

Region: Opole
Ilość zdobytych punktów: 39
Osiągnięty czas w konkurencji "Knock The King": 9:36 min
Wiek: 30 lat
Charakter pracy zawodowej: Jeździ flagowym ciągnikiem Scania R730 w firmie Pol-Mack. Wozi felgi aluminiowe firmy Ronal. Najczęściej transportuje ładunki po Europie Zachodniej.

Marcin Węcławiak

Region: Słupno
Ilość zdobytych punktów: 50
Osiągnięty czas w konkurencji "Knock The King": 6:00 min
Wiek: 29 lat
Charakter pracy zawodowej: Jeździ ciągnikiem Scania R470 rocznik 2004 z naczepą kurtynową w firmie Tran.M Łomianki. Zwykle w kraju, ale zdarzają się również trasy międzynarodowe.

Marek Wieczorek

Region: Łódź
Ilość zdobytych punktów: 46
Osiągnięty czas w konkurencji "Knock The King":6:00 min
Wiek: 31 lat
Charakter pracy zawodowej: Na co dzień prowadzi ciągnik Scania R420 z typową naczepą plandekową lub kurtynową w firmie Skibi Trans z Łodzi.


 4trucks.pl / Scania Polska