Mistrz Ekonomicznej Jazdy w Mercedesie Vito

Mistrz Ekonomicznej Jazdy w Mercedesie Vito

Po ciężkich zmaganiach, udało się wytypować prawdziwego mistrza ekonomicznej jazdy.

W Grand Prix Van Economy zorganizowanym przez Mercedes-Benz zwyciężył Jacek Siwicki - udało mu się przejechać w Vito trasę finałową, utrzymując średnie spalanie paliwa na poziomie 3,3 l/100 km. Wynik zwycięzcy tym bardziej budzi szacunek, że został osiągnięty w samochodzie dostawczym Mercedes-Benz o mocy 163 KM.

Nie łatwo było dojść do samego finału - podczas odbywających się w całej Polsce w maju eliminacji do konkursu stanęło niemal 1200 kierowców. Ich zadaniem było uzyskanie jak najniższego średniego spalania na ustalonej trasie przejazdu. Podczas całego konkursu, umiejętności uczestników testowane były w Mercedes-Benz Vito 116 CDI kombi w wersji siedmioosobowej.

32 najlepszych uczestników zostało zaproszonych do Sobieni Królewskich, gdzie 18 czerwca miał miejsce finał konkursu. Wyniki zaskoczyły organizatorów - na 60-kilometrowej trasie testowej, uczestnikom udało się uzyskać średnie wyniki spalania na poziomie ok. 4 litrów na 100 kilometrów.

Niepokonanym Mistrzem okazał się Pan Jacek Siwicki, który uzyskał fenomenalny wynik 3,3 l/100km! O wysokim poziomie zawodów świadczy to, że drugi w klasyfikacji Sebastian Sadłocha osiągnął wynik 3,4 l/100 km, a wynikiem 3,5 l/100 km mogło się pochwalić dwóch zawodników - Maciej Adamski i Jesper Rainer, jednak ten pierwszy przejechał trasę w krótszym czasie i to on stanął na najniższym stopniu podium.

Po raz kolejny okazało się, że tak ekonomiczne auto jak Vito w rękach prawdziwego profesjonalisty w jeździe "na kropelkę" może śmiało stawać do bicia światowych rekordów oszczędności.

Zwycięzca, poza tytułem Mistrza Ekonomicznej jazdy ma 3 dni na wybranie dla siebie nagrody. Decyzja nie jest łatwa - musi zdecydować między rocznym zapasem paliwa o wartości 18.000 zł, a ekskluzywnym wyjazdem VIP z zespołem Mercedes-AMG-Petronas na zawody Formuły 1 na torze w Hockenheim.

Mercedes-Benz serdecznie dziękuje i gratuluje wspaniałych wyników wszystkim uczestnikom.


4trucks.pl / Mercedes-Benz Polska

Przeczytaj też:
Daimler Truck Polska - kolejne Mercedesy dla firmy Batim 555 Actros we flocie Batim – uroczystość odbyła się w fabryce Mercedes-Benz Trucks w Wörth.
Actros Team – ruszamy do szkół! ZMPD z Daimler Truck Polska wspierają kształcenie kierowców zawodowych w szkołach branżowych.
30 Actrosów rozpoczyna współpracę Omega Pilzno i Daimler Truck Polska
Sześćdziesiąt lat fabryki Mercedes-Benz Trucks w Worth Fabryka ciężarówek Mercedes-Benz rozpoczyna swój jubileuszowy rok.
Nowa stacja Mercedes-Benz w Będzieszynie Północny region Polski zyskał nową, dedykowaną pojazdom ciężarowym Mercedes-Benz placówkę Grupy Wróbel.
Nowy oddział Mercedes-Benz Trucks w Koninie już działa W październiku pod szyldem Auto Partner J. i A. Garcarek został otwarty nowy obiekt w sieci serwisowej Mercedes-Benz Trucks. To drugi – po macierzystej lokalizacji w Ociążu k. Kalisza – oddział należący do tej samej firmy.
Nowy serwis w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska w Słubicach W przygranicznych Słubicach ruch ciężarowy jest bardzo duży – to zatem doskonałe miejsce dla kolejnej autoryzowanej placówki serwisowej w sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.
Sindbad odbiera uroczyście 15 autokarów Setra Podczas premiery, odbywającej się 24-25 września br. w Neu-Ulm, w Niemczech zaproszeni goście mieli możliwość nie tylko zobaczyć premierowe modele, ale również się nimi przejechać także, jako kierowcy.
Nowy serwis Mercedes-Benz Trucks Polska w Pile W świeżo wybudowanym obiekcie w Pile spółka Gibas Truck Point, należąca do Grupy Gibas, rozpoczęła działalność w zakresie obsługi serwisowej pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz oraz marki FUSO.