Wielton na XIII Zjeździe Przewoźników Polskich

Wielton na XIII Zjeździe Przewoźników Polskich

W dniu 15 czerwca br. w Roskoszy k/Białej Podlaskiej odbył się XIII Zjazd Przewoźników Polskich, zorganizowany przez Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników.

Na terenie zespołu pałacowego spotkało się aż 600 firm z całej Polski.

Program imprezy był bardzo bogaty i obejmował między innymi: konferencję plenarną przewoźników, finał V edycji olimpiady "Transport - Cło - Spedycja", prezentacje firm, prezentację najnowszych pojazdów, naczep i urządzeń technicznych niezbędnych dla nowoczesnego transportu.

Wśród firm uczestniczących w zjeździe nie mogło zabraknąć marki Wielton. Uczestnicy imprezy mogli dokładnie zapoznać się z nową naczepą kurtynową, prezentowaną przy naszym stanowisku. Ponadto dostępna dla gości była również naczepa skrzyniowo-plandekowa oraz zabudowa skrzyniowo-plandekowa w zestawach z pojazdami marki DAF.


4trucks.pl / Wielton SA

Przeczytaj też:
Finał Profesjonalni Kierowcy odbył się w Wieluniu Podwozie typu tandem Volvo FH z zabudową oraz naczepą Wielton stanęły w Wieluniu podczas VIII edycji akcji Profesjonalni Kierowcy. A to wszystko po to, aby dostarczyć porządną dawkę wiedzy kierowcom z kategorią C+E, którzy nie są obecnie aktywni zawodowo.
Wielton inwestuje w kolejny zakład produkcji naczep W celu usprawnienia procesu produkcyjnego oraz poprawy wydajności Wielton zbudował kolejny zakład w Wieluniu.
Wielton na tegorocznych targach TransLogistica Firma Wielton po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie.
Nowa Strategia Grupy Wielton na lata 2023 – 2027 Zgodnie ze Strategią rozwoju na lata 2023–2027 skonsolidowane wolumeny sprzedaży, z uwzględnieniem fuzji i przejęć, wyniosą w 2027 r. ok. 45 tys. sztuk pojazdów w porównaniu do poziomu 23,2 tys. sztuk w 2022 r. (wzrost o 93 proc.).
Zmiany w produkcji naczep Wielton Redukcja wytwarzanych odpadów i recykling materiałów kluczem do zrównoważonej produkcji naczep w Wieltonie.
Naczepy Wielton ponownie we flocie Dobosz Trans W 2023 roku firma transportowa Dobosz Trans zamówiła łącznie u wieluńskiego producenta ponad 80 standardowych naczep kurtynowych.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).
Wielton dostarczy naczepy podkontenerowe do przewozu płynnych elektrolitów Firma transportowo – logistyczna ADECON, specjalizująca się w przewozie materiałów niebezpiecznych, podpisała w 2022 r. umowę na wyprodukowanie przez Wielton łącznie 48 naczep.