Samochód Dostawczy Roku 2012

Samochód Dostawczy Roku 2012

Nieco w cieniu wielkich wydarzeń sportowych, sędziowie rozstrzygnęli inny mecz: o tytuł Samochodu Dostawczego Roku 2012.

W tym roku oceniano największe furgony o DMC 3,5 t wyposażone w silniki Euro 5, w szranki stanęło 7 kandydatów. 

Karawana takich gigantów przemknęła przez Mazowsze i ziemię kielecką, drogami różnej kategorii, ale w większości niestety bardzo marnymi i stanowiącymi duże wyzwanie dla samochodów i kierowców. Zgodnie z zasadami konkursu, wszystkie samochody były obciążone jednakowo, do granicy masy dopuszczalnej. W tym roku nieco zmieniły się zasady oceny: w punktacji zostało ujęte zużycie paliwa.

Po pokonaniu ok. 550 km i wykonaniu prób specjalnych, jury złożone z redaktorów branżowych czasopism Ciężarówki, Polski Traker, Samochody Specjalne i VANekstra wybrało Samochód Dostawczy Roku 2012.

Został nim:

- Mercedes-Benz Sprinter 316
zdobywając 54,5 punkta. Choć przewaga punktowa nad samochodem na II pozycji, Fiatem Ducato Maxi (53,1 pkt.) nie jest duża, Sprinter zwyciężył przekonująco: tak typowali go wszyscy sędziowie i był najlepszy w każdej kategorii, poza zużyciem paliwa.

Kolejne miejsca zajęły:
3. Citroen Jumper - 52,8 pkt. (i najmniejsze zużycie paliwa 9,4 litra/100 km w całej stawce, mimo najsłabszego silnika!),
4. Peugeot Boxer - 52,7 pkt.,
5. Volkswagen Crafter - 52,6 pkt.,
6. Iveco Daily - 48,0 pkt.,
7. Renault Master - 47,6 pkt.

Zwycięzca ma prawo przez rok od ogłoszenia wyników nosić tytuł Samochód Dostawczy Roku i używać logo konkursu.

Patronat medialny konkursu Samochód Dostawczy Roku sprawował portal 4Trucks.pl

 

4trucks.pl

Przeczytaj też:
Nagroda Master Truck of the Year 2012 dla Actrosa

13 najważniejszych redakcji branżowych, w tym nasz portal 4Trucks.pl, nadało nowemu Actrosowi tytuł "Master Truck of the Year 2012". Master Truck 2012

Już po raz drugi na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi zjechały się ciężarówki z całej Europy i uroczyście w piątek 6 lipca rozpoczęła się 8 edycja Master Truck 2012. Nowa odsłona firmy KM IMPORT

W dniu 14 czerwca b.r. w Starej Łubiance mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym przecięciu wstęgi i otwarciu oddziału MAN Top Used w siedzibie firmy KM IMPORT. Uboat Line SA - optymalizacja kosztów w spedycji

Koszty spedycji często stanowią duży procent ponoszonych wydatków, szczególnie dla firm sprowadzających towary z zagranicy.

City Navigator - kolejna wersja

city-navigator-garmin-4truckspl

W najnowszej wersji City Navigator Europe NT 2013.10 dodanych zostało ponad 800 000 punktów adresowych na terenie polskich miast, co łącznie daje kierowcom dostęp do bazy  3 380 909 adresów w kraju.

Nowa nawigacja TomTom Via 130

TomTom_Via_130

Dnia 04.05.2012 roku firma TomTom przedstawiła  nawigację TomTom Via 130, wyposażoną w nową funkcję Speak & Go. Ruszyła kampania: Piłeś? Nie jedź!

Drogi_polskie_21

Podczas długiego weekendu majowego w 2011 r. Policja zatrzymała 2268 nietrzeźwych kierowców.

IVECO Trakker w wersji Limited Edition Dakar

iveco-trakker-dakar-intermat

Podczas kwietniowych Międzynarodowych Targów Intermat 2012 w Paryżu, poświęconych budownictwu, IVECO zaprezentowała limitowaną serię pojazdu Trakker: Limited Edition Dakar.

Kierowcy solidarnie na pomoc po wypadku

wypadek

Ciężarówka z piaskiem wywróciła się w Opolu tak nieszczęśliwie, że w kabinę wbiło się drzewo zakleszczając kierowcę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL