KÄSSBOHRER NA LITWIE

KÄSSBOHRER NA LITWIE

Timex S.A., który jest generalnym importerem naczep Kässbohrer nie tylko w Polsce, ale również na Litwie, Łotwie i w Estonii, wziął udział w międzynarodowej wystawie TransBaltica 2012, która odbyła się w dniach 22-24 maja w Wilnie w centrum wystawowym LITEXPO.

W tym roku Timex S.A., który od ubiegłego roku jest generalnym importerem naczep Kässbohrer również na Litwie, po raz pierwszy wziął udział w wystawie TransBaltica. Odbywające się co dwa lata targi są największymi tego typu w Krajach Bałtyckich. Podczas targów swój kongres miało również Litewskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych LINAVA, w którym wzięło udział 120 firm, co stanowiło dodatkową okazję do prezentacji produktów zwiedzającym, związanym z branżą transportową. Na stoisku Kässbohrer zaprezentowano dwie naczepy: kurtynową oraz niskopodwoziową. Ta ostatnia w seryjnej produkcji jaką oferuje fabryka może być mniej lub bardziej standardowa czyli trzy, cztero lub pięcioosiowa. Każda z nich może być dostarczona w kilku wariantach wykonania - z rampami lub bez, osiami skrętnymi lub stałymi, poszerzana po 300mm na stronę oraz rozciągana co 0,5m o łączne 6m, co pozwala uzyskać całkowitą długość pojazdu na poziomie 20m.

Podłogi naczep wykonywane są ze sklejki wodoodpornej o wysokiej wytrzymałości, która przenosi obciążenia 7,2 tony nacisku na oś wózka widłowego. W naczepach Kässbohrer stosowane są osie SAF lub BPW (w przypadku naczep zbiornikowych). Kierowcy doceniają też wygodne w obsłudze kosze na koła zapasowe. Każda naczepa wyposażana jest w pełne błotniki z lamelami przeciwrozbryzgowymi. Producent stosuje tylko komponenty uznanych na rynku marek, takie jak osie SAF, pneumatyka WABCO, układy elektryczne ASPOCK, kłonice HESTAL, dachy przesuwne EDSCHA LITE 72, opony GOODYEAR lub BRIDGESTONE, ewentualnie na życzenie MICHELIN. Zarówno wzmocnienie blachą przedniej ściany, jak i odboje rolkowe z tyłu naczepy pozwalają odpowiednio zabezpieczyć miejsca, które są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Na stoisku Timex S.A. prezentował również ofertę emitenta kart paliwowo-serwisowych UTA, który ma za sobą już blisko 50 lat doświadczenia w zakresie opłat bezgotówkowych dla flot samochodowych. Karta UTA pozwala na zakup wszelkich towarów i usług niezbędnych kierowcy w drodze - począwszy od paliwa, przez opłaty drogowe, a na serwisie kończąc.

 

4trucks.pl / Timex S.A.