AUTOSTRADA - POLSKA 2012

 AUTOSTRADA - POLSKA 2012

Święto budownictwa w Kielcach przebiegło pod znakiem konferencji branżowych, spotkań i prezentacji rynkowych nowości.

Przedstawiciele ponad 1000 firm z 29 krajów z całego świata przywieźli na targi AUTOSTRADA-POLSKA nie tylko najnowocześniejszy sprzet, rozwiązania technologiczne czy branżowe nowości, ale także swoją wiedze i doświadczenie. Wyjątkowo duża liczba konferencji, poruszających palące dla branży zagadnienia, cieszyła się w tym roku ogromnym zainteresowaniem uczestników.

- W 2011 roku w Polsce doszło do 40 065 wypadków drogowych, w których zginęło aż 4 189 osób , a 49 501 zostało rannych. Policji zgłoszono 366 520 kolizji - w stosunku do 2010 o 3 % wzrosła liczba wypadków a o ponad 7% liczba zabitych w wypadkach drogowych - mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce - W świetle takich statystyk nie było łatwo rozmawiać o bezpieczeństwie na polskich drogach, ale takie rozmowy były konieczne, by ciągle pracować nad poprawą jakości tych już istniejących i nad utrzymaniem wysokich standardów dróg i autostrad, które właśnie powstają.

O bezpieczeństwie i jakości polskich dróg rozmawiano między innymi na konferencji "Budowa i utrzymanie sieci drogowej - zadania i nowe kierunki”. Stan obiektów mostowych w naszym kraju był tematem dwóch spotkań: konferencji "Zabezpieczenia antykorozyjne stalowych konstrukcji mostowych" oraz "Innowacyjne rozwiązania w branży drogowo-mostowej". Ważnym tematem okazało się także zagadnienie budowania dróg z wykorzystaniem materiałów z recyklingu w świetle nowych ustaw unijnych - poświęcono mu konferencję "Misja możliwa - Recykling - materiały przyszłości."

AUTOSTRADA-POLSKA 2012 to firmy z całego świata, reprezentanci największych światowych marek i koncernów związanych z branżą budownictwa drogowego, kilkaset ton sprzętu i blisko 30.000 metrów kwadratowych wynajętej powierzchni wystawienniczej. Wystawie towarzyszyły Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO-TIL, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD oraz c - Pojazdy Użytkowe ROTRA.

Święto drogownictwa w Targach Kielce to miejsce, gdzie znaleźć można było wszystko to, co niezbędne jest przy budowie dróg ekspresowych i autostrad. Zakres branżowy targów jest bardzo szeroki – wystawcy prezentują sprzęt i materiały do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli, stacji benzynowych; oznakowanie; rozwiązania dla infrastruktury transportu drogowego, kolejowego, lotniczego, wodnego. Na stoiskch wystawienniczych można było zobaczyć prezentacje systemów zarządzania ruchem oraz systemów bezpieczeństwa i ostrzegania o niebezpieczeństwie, ekrany i bariery dźwiękoszczelne oraz niezwykle ważne technologie ochrony środowiska. Pełną gamę usług i ofert przygotowały także licznie obecne firmy projektowe i wykonawcze z branży budownictwa drogowego.

Tegoroczną edycję targów wzbogaciły Wybory Samochodu Dostawczego Roku. Cztery czołowe wydawnictwa transportowe wspólnie wybierają najlepszy na polskim rynku Samochód Dostawczy Roku. W tym roku były to furgony o DMC 3,5 t w wersjach jak największych pod względem objętości nadwozia i z silnikami Euro 5.Przetestowane zostały najnowocześniejsze i najbardziej wydajne pojazdy tej klasy. Wiodące firmy na rynku przygotowały także pokazy dynamiczne działania ciężkiego sprzętu budowalnego, które odbyły się na zewnętrznych terenach wystwienniczych– silne wrażenia były gwarantowane!

AUTOSTRADA-POLSKA objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa oraz Głównego Inspektora Pracy.


4trucks.pl / targikielce.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL