Castrol z mistrzem Europy w wyścigach ciężarówek

Castrol z mistrzem Europy w wyścigach ciężarówek

Castrol-_wycigi_ciarwek

W sezonie 2012 w barwach Castrol zobaczymy mistrza Europy w wyścigach ciężarówek - Jochena Hahna. Niemiecki kierowca wystartuje samochodem MAN TGS z numerem 1. To przywilej kierowcy broniącego tytułu.

 

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w wyścigach ciężarówek rozpoczną się eliminacją na torze Istanbul Park 12-13 maja. W programie na sezon 2012 znalazło się jedenaście rund. Ostatnia z nich zostanie rozegrana 13-14 października w Le Mans. Wśród uczestników nie zabraknie oczywiście zespołu wspieranego przez Castrol - Hahn Racing z ciężarówką MAN, za kierownicą której zasiądzie Jochen Hahn. Przed niemieckim kierowcą stoi niełatwe zadanie - obronić wywalczony w ubiegłym roku tytuł mistrzowski. Hahn Racing także w tym sezonie będzie korzystał z samochodu MAN. Nowe będą barwy - zamiast ubiegłorocznego czarnego, tegoroczny bolid Hahna będzie biało-zielony. Oczywiście, inna będzie także nazwa samochodu - w ubiegłym roku Hahn jeździł ciężarówką '"MAN in black", a nowa, na sezon 2012, nazywa się "Faizah".

 

Zespół intensywnie przygotowywał się do sezonu. Jeszcze w kwietniu Jochen Hahn testował nową maszynę na torach Most i Jarama, a ostatnia sesja odbyła się na torze Nogaro. Sam kierowca był bardzo zadowolony: "Ostatnie dni pokazały, że świetnie przepracowaliśmy okres zimowy. Nasze próby z nowymi podzespołami wypadły znakomicie. Mam nadzieję, że to pomoże nam urwać po kilka dziesiątych sekundy na okrążeniu oraz umożliwi skuteczną walkę o czołowe lokaty" - przekonuje Hahn.

Jochen Hahn ma 38 lat i jest aktualnym mistrzem Europy w wyścigach ciężarówek. W sezonie 2010 zajął w tej serii wyścigów trzecie miejsce (wygrał osiem rund), a rok później był już bezkonkurencyjny, kończąc aż 12 eliminacji na pierwszym miejscu. Zespół Hahn Racing to przedsięwzięcie rodzinne Hahnów – poza Jochenem są w nim także Conny, Diana, Marlene i Lukas Hahn.

Ważący 5500 kg MAN TGS zespołu Castrol Hahn Racing dysponuje mocą ponad 1150 KM, co pozwala przyspieszać od 40 do 160 km/h w czasie poniżej 8 sekund.


4trucks.pl / Castrolfacebook_100x100 twitter_logo youtube_logo

 


Przeczytaj też:
VW Crafter o numerze 500 000 W zakładzie we Wrześni produkowane są modele dwóch marek: Volkswagen Crafter i MAN TGE, w tym również ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE.
Volkswagen ID.Buzz z dłuższym rozstawem osi i siedmioma miejscami W fabryce w Hanowerze Volkswagen Samochody Użytkowe przygotował pierwsze zaplecze produkcyjne dla przyszłych wariantów ID. Buzz. Prace modernizacyjne w fabryce przeprowadzono podczas trzytygodniowej przerwy letniej.
Volkswagen Multivan w nowych wersjach lakierów Nowy Volkswagen Multivan - dostępny w czterech wersjach: Multivan, Life, Style i Energetic – może być polakierowany w jednym z szerokiej palety lakierów podstawowych, metalizowanych, czy perłowych.
Volkswagen wstrzyma produkcję samochodów w Polsce Od 10 marca zakłady spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni czasowo wstrzymują produkcję wytwarzanych tam modeli.
Rosja bez Forda, Volkswagena i wielu innych marek Z powodu wojny z Ukrainą w Rosji zawiesił swoją działalność Ford Motor. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem amerykańskiego producenta, decyzja wchodzi natychmiast w życie.
Nowy VW Multivan również w wersji hybryda plug-in Trzy linie wyposażenia, trzy wersje silnikowe - w tym po raz pierwszy hybrydowa.
Andreas Renschler, odchodzi w VW. Jaka będzie jego emerytura? Czołowa postać branży producentów ciężarówek, najpierw w Mercedes-Benz ostatnio w Traton, pożegnał się z koncernem.  
Voolkswagen Power Day, czyli co dalej z elektromobilnoscią Podczas wirtualnego wydarzenia poprzedzającego doroczną konferencję prasową i pod hasłem programowym Power Day producent samochodów Volkswagen ogłosił plany współpracy ze szwedzkim partnerem produkującym akumulatory firmą Northvolt.  
Nowy Volkswagen Caddy 5 Cargo Nowy Volkswagen Caddy 5 w wersji Cargo, to świetna propozycja dla indywidualnych przedsiębiorców, dla flot i dla usług.