COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL 2012 - Start już w piątek!

COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL 2012 - Start już w piątek!
COVAL_Puchar_Polski_OFF-ROAD_PL_2012

Już w piątek 11 maja w Nowej Dębie startuje 12. edycja COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL.

Przyspieszamy! - czyli hasło przewodnie tegorocznego cyklu jednego z najbardziej znanych rajdów przeprawowych w Polsce, obrazuje tylko jedną z wielu zmian, jakie zostały wprowadzone w dotychczasowej formule. Na wszystkie niespodzianki już szykują się najlepsze załogi przeprawowe w kraju.

Wszystko zaczyna się już w piątek widowiskowym i zupełnie nowym Prologiem, który mimo tego, że zgodnie z tradycją lat poprzednich, zostanie rozegrany na torze motocrossowym w Nowej Dębie, będzie znacznie dłuższy i zapewni zawodnikom oraz kibicom jeszcze więcej emocji. Zmienia się także oprawa części inauguracyjnej imprezy. A co po Prologu?

W poprzednich edycjach COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL, bezpośrednio po Prologu, którego wyniki decydują o starcie do kolejnego etapu Rajdu, rozgrywany był Odcinek Nocny. Tym razem, w związku z tym, że Prolog i atrakcje z nim związane ulegają wydłużeniu w czasie, zawodnicy zaczną ścigać się na Odcinku Dziennym, który startuje w sobotę o 07:00 rano. Długa i wymagająca trasa, ciekawe przeszkody terenowe oraz szybsze odcinki to coś, od czego zawodnicy tego dnia nie zaznają wytchnienia - na sobotę przewidziane są bowiem aż 3 odrębne Etapy - dwa Dzienne i jeden Nocny, który zakończy się w niedzielę nad ranem. Ponad 200 km trasy na słynnym nowodębskim poligonie i krótkie odstępy pomiędzy poszczególnymi Odcinkami to tylko ułamek z czynników, które sprawią, że ta rywalizacja będzie jeszcze bardziej nieprzewidywalna - tabela wyników w tym roku może zaliczyć poważne zmiany.

W tym roku rozgrywana jest 12. edycja Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Puchar to najstarszy i najbardziej prestiżowy cykl rajdów 4x4 w Polsce. Sponsorem tytularnym tegorocznych rozgrywek jest firma COVAL, a oficjalna nazwa cyklu to COVAL Puchar Polski OFF-ROAD PL. Puchar Polski OFF-ROAD PL jest organizowany nieprzerwanie od 2001 roku. Od kilku lat załogi rywalizują ze sobą podczas trzech rund. Podczas tegorocznej edycji każda runda zostanie zainaugurowana długim prologiem. Następnie zawodnicy będą rywalizować w trzech etapach: dwóch Odcinkach Dziennych i jednym Odcinku Nocnym. Załogi startujące w Pucharze Polski OFF-ROAD PL są klasyfikowane oddzielnie w każdym etapie rundy według sumy czasów przejazdu (wszystkich odcinków etapu, na których obowiązuje pomiar czasu) oraz z uwzględnieniem regulaminowych kar. Klasyfikacja końcowa dokonywana jest na podstawie sumy punktów z klasyfikacji etapów danej rundy. W Pucharze Polski zawodnicy zmagają się w klasach o różnym stopniu trudności: Extreme i Adventure. Klasa Extreme jest przeznaczona dla najbardziej doświadczonych zawodników. Wymaga odpowiednio przygotowanych samochodów, wyposażonych m.in. w klatki bezpieczeństwa i wyciągarki. Klasa Adventure to już łatwiejsze trasy i samochody konstruowane na bazie aut seryjnych z ograniczoną ilością przeróbek.

Organizatorami COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL są redakcja OFF-ROAD PL Magazyn 4x4 oraz Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD. OFF-ROAD PL Magazyn 4x4 to jedyny w Polsce miesięcznik w całości poświęcony tematyce off-roadowej (samochody terenowe, SUV-y, quady). Magazyn jest obecny na rynku od 1999 roku. Polskie Stowarzyszenie OFF-ROAD powstało w 2008 roku i jest członkiem rzeczywistym Polskiego Związku Motorowego. Zrzesza miłośników polskiego off-roadu i działa na rzecz spopularyzowania tej młodej dyscypliny sportu motorowego.

4trucks.pl / COVALfacebook_100x100 twitter_logo youtube_logo  

Przeczytaj też:
Sukces pierwszych Targów OffRoad Show Poland

Ponad 5,6 tysiąca osób wzięło udział w premierowych Ogólnopolskich Targach Pojazdów 4x4 OffRoad Show Poland, które odbyły się w dniach 17-18 listopada w Warszawie w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. Zlot ciężarówek Iowa 80 w USA. Część 1

Relacja fotograficzna ze zlotu na truckstopie Iowa 80 w USA. Dziękujemy "Jazda Polska"! Zmodernizowana Klasa G

Klasa-G-4trucks

W ciągu ponad 30-letniej kariery Klasa G przeszła zdumiewającą ewolucję. Narodziła się w 1979 roku jako bezkompromisowy wóz terenowy, a z biegiem lat przejęła od limuzyn z gwiazdą ich drogowe maniery i wysokiej klasy wykończenie wnętrza. Szefowie PACCAR o rynku ciężarówek ImageMocną stroną PACCAR jest duża rentowność globalnej sieci dealerów firmy obejmującej ponad 1900 placówek. Dealerzy Kenworth, Peterbilt i DAF zainwestowali ponad 250 mln USD w 2008 r. zakładając ponad 100 nowych placówek, wdrażając najnowocześniejsze systemy zarządzania zapasami i ulepszając swoje programy obsługi klientów.

Nie zauważyłeś znaku drogowego - Mobileye5

4truckspl-Mobileye5
Nie zauważyłeś znaku drogowego? To nic takiego. Jego obraz wyświetlił się już na ekranie Twojego smartfona, który informuje, jaki znak właśnie minąłeś.

KRONE: podwozie Box Liner eLTU6

KRONE-_podwozie_Box_Line

Poprzeczka dla designu podwozia KRONE Sled została postawiona niebywale wysoko: nowe podwozie Box Liner miało być trwałe, innowacyjne, elastyczne i mimo tego łatwe w obsłudze.

 

KRONE: Nowa naczepa siodłowa Mega Liner Automotive

Krone_Mega_Liner_Automotive

Wspólnie ze znanymi klientami, firma Krone zaprojektowała naczepę siodłową do logistyki motoryzacyjnej, optymalnie dopasowaną do wymagań praktycznych, prezentując dziś Mega Liner Automotive.

Speed Camera od TomTom’a informuje o radarach

TomTom-_Speed_Camera

Firma TomTom wydała aplikację TomTom Speed Camera na iPhone’a, która alarmuje kierowców o fotoradarach stacjonarnych i mobilnych.

6-calowy ekran w nawigacji TomTom Start 60

TomTom_-_START60

Dnia 09.05.2012 roku do sprzedaży trafił TomTom Start 60 wyposażony w największy ekran spośród wszystkich przenośnych urządzeń nawigacyjnych firmy TomTom.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL