PKS Gdańsk Oliwa zaprasza na konferencję

PKS Gdańsk Oliwa zaprasza na konferencję

PKS-Gdansk-Oliwa-4trucks

PKS Gdańsk Oliwa SA organizuje konferencję pt. "Wpływ zmian w ustawodawstwie na koszty prowadzenia działalności transportowej".

Rynek transportu drogowego nieustannie się zmienia. Firmy transportowe szukają coraz to nowszych rozwiązań by zaspokoić rosnące potrzeby klientów. Doskonałą okazją do przeanalizowania wpływu zmian w ustawodawstwie pod kątem prowadzenia działalności transportowej.

Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia 2012 w nadmorskim Centrum Hotelowo - Konferencyjnym "Orle" w Gdańsku Sobieszewie.

W roli prelegentów wypowiedzą się autorytety, znawcy problematyki rynku transportowo – logistycznego:
- Prof. zw. dr hab. Zdzisław Kordel poruszy temat kosztów transportu samochodowego w Polsce.
- Prof. zw. dr hab.  Włodzimierz Rydzkowski przybliży tematy związane z ewolucją przedsiębiorstw transportu drogowego w Polsce.

W trakcie konferencji dużą wagę poświęci się zróżnicowanym oczekiwaniom klientów wobec firm transportowych.

Firma PKS Gdańsk - Oliwa SA ściśle współpracuje z przewoźnikami. Kooperacja ta przyczynia się do rozwoju firmy. Pozwala na sprawniejszą obsługę klientów o niezwykle wysokich wymaganiach. Tegoroczna konferencja, będzie doskonałą sposobnością  do kolejnych rozmów na temat obopólnie korzystnej współpracy.  Wspólnego pochylenia się nad problemami z jakimi stykają się przedstawiciele firm transportowych. Szukania nowych, ciekawych rozwiązań.

Więcej szczegółów:
http://www.pks-sa.com/aktualnosci/


Partnerami konferencji są firmy:
Grupa DBK - Główny Sponsor Biznesowy
TC Broker
Michelin
Krone
WIELTON
International Diesel Service
EWT TRUCK & TRAILER
SCHMITZ CARGOBULL

4trucks.pl / Wielton SA


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo 

Przeczytaj też:
Wielton nowym dostawcą naczep dla duńskiego PNO Duńska firma PNO, specjalizująca się w wynajmie naczep, rozpoczęła współpracę z polskim producentem naczep.
Naczepa Profi Liner firmy Krone ma już 25 lat! Naczepa kurtynowa Profi Liner firmy Krone obchodzi w tym roku swoje 25 urodziny.
Nowe naczepy Wielton dla firmy Francepol Spółka PTH Francepol, w styczniu 2023 roku, zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega.
Rynek naczep w dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku Od początku 2023r. grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła 4094 szt., co oznacza zmniejszenie popytu na te pojazdy o 7,6% w porównaniu z sytuacją w 2022 roku. Przyczep przybyło 409 szt. (-7,7%) a naczep 3685 (-7,6%).
Grupa Wielton szacuje rekordowy poziom przychodów w ubiegłym roku W 2022 r. szacowane przychody Grupy Wielton po raz pierwszy w historii wyniosły ok. 3,44 mld zł, rosnąc o 28 proc.
Rok 2022 u producentów naczep i przyczep Popyt na naczepy i przyczepy ciężarowe rozwijał się w dużej części w wyniku wcześniejszych rejestracji ciągników samochodowych. Niestety rejestracje ciężarówek w grudniu wyhamowały, jednak naczepy odnotowały wzrost.
Nowe przyczepy i naczepy z dwucyfrowym spadkiem sprzedaży W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w październiku 2022 r. rejestracje osiągnęły 2391 szt. przy spadku o 19,1% r/r.
Sprzedaż nowych przyczep i naczep W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5t we wrześniu 2022r. rejestracje osiągnęły 2518 szt. przy spadku o 6,7% r/r. Rynek hamuje siódmy miesiąc z rzędu po 17 wcześniejszych miesiącach wzrostu trwającego od października 2020 r do lutego 2022 r.
Sprzedaż naczep i przyczep w marcu 2022 W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w marcu 2022 r. rynek wyhamował. Po 17 miesiącach wzrostu rejestracje wykazały spadek o 23,4% r/r.