Jak zarabiać więcej. Jak inwestować właściwie

Jak zarabiać więcej. Jak inwestować właściwie

Truck-Van-konferencja

Pięć lokalizacji i prawie 500 zgłoszeń. Nie ma wątpliwości. Transportowcy są żądni wiedzy i nie szczędzą czasu na jej zdobywanie.Pod koniec marca zakończył się drugi cykl spotkań transportowych pt: Jak zarabiać więcej? Jak inwestować właściwie? Imprezy odbyły się w Święcicach k. Warszawy, Białymstoku, we Wrześni k. Poznania, Krakowie i we Wrocławiu. Rozmawiano o oszczędnościach, nie pod kątem obcinania wydatków, ale racjonalnego inwestowania w takie produkty, które zamiast generować kolejne koszty, przyczynią się do powiększania wpływów.

Gorący temat: rosnące ceny paliw, nie pozostawia wyboru. Trzeba zacząć działać w kierunku złagodzenia skutków podwyżek, a tym samym zmniejszenia kosztów utrzymania floty pojazdów. Kurczące się marże na rynku transportowym tylko podgrzewają atmosferę. W tej sytuacji warto przeanalizować wszystkie koszty, jakie ponosi firma w związku ze swoją działalnością i sprawdzić, gdzie można zaoszczędzić. W tej walce nie należy jednak zapominać o zmieniającym się prawie, które w sposób znaczący wpływa na działalność transportową. Nieznajomość przepisów nie zwalnia z obowiązku ich przestrzegania. Trzeba być na bieżąco, dlatego tematykę kosztową uzupełniały zagadnienia prawne.

Do współpracy zaproszono firmę MAN Truck & Bus Polska, która na przykładzie MAN TGX     EfficientLine, przedstawiła możliwości zaoszczędzenia nawet do 3 litrów paliwa na 100 km. Pojazd to również odpowiednie ogumienie. Dlatego przedstawiciele z firmy Michelin przekonywali do korzystania z czerech żyć opony i wykazywali, jak dużo dzięki temu można zyskać. Kolejnym krokiem w walce o niższe rachunki za paliwo jest skorzystanie z możliwości, jakie daje karta paliwowa. Firma DKV szczegółowo przedstawiła konkretne oszczędności, które można wygenerować, zostając jej klientem. Oprócz tego firma TimoCom zaprezentowała swoje najnowsze oprogramowanie i przedstawiła zabezpieczenia, które mają chronić uczestników elektronicznej giełdy transportowej przed nieuczciwymi kontrahentami. A do zalet najnowszych osiągnięć z dziedziny informatyki, które przyczyniają się nie tylko do oszczędności w firmie transportowej, ale również usprawniają jej działanie i poprawiają konkurencyjność na już i tak dość trudnym rynku, przekonywała firma InterLan, prezentując swój program Speed.

Nieznajomość prawa może również kosztować. I to nie mało. Uczestnicy spotkań mogli zapoznać się z ostatnimi zmianami, jakie zaszły w ustawie o transporcie drogowym i prawie o ruchu drogowym, które szczegółowo objaśniał Łukasz Chwalczuk, ekspert Kancelarii Prawnej Iuridica. Natomiast jak nie popełniać błędów w związku z rozporządzeniem 561 (o czasie pracy kierowcy) i co zrobić, żeby nie utracić licencji do prowadzenia działalności transportowej przestrzegała, Iwona Szwed z Biura Prawnego Arena 561. Spotkania kończyło wystąpienie Jerzego Różyka z kancelarii CDS, który wskazał najczęściej spotykane zapisy w umowach o ubezpieczenie OCP, które powodują, że odszkodowanie za powstałą szkodę nie jest wypłacane przez ubezpieczyciela.

Już 17 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie z tego cyklu, tym razem w Sosnowcu podczas Targów Transportu, Spedycji i Logistyki SilesiaTSL Expo. Następne: w Szczecinie (24 kwietnia), Gdańsku (15 maja) oraz Rzeszowie (22 maja).


W imieniu organizatora, redakcji Truck & Van, serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą usprawnić swoją działalność i unikać błędów prawnych oraz szukają rozwiązań, które pozwalają ograniczyć koszty i przyczynią się do większych zysków.

4trucks.pl / www.truck-van.pl


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo