Trakerskie spotkania w Krakowie - jubileusz

Trakerskie spotkania w Krakowie - jubileusz

Na imprezę plenerową organizowaną przez redakcję magazynu Polski Traker do Krakowa przyjechały najpiękniejsze ciężarówki. Trakerskie Spotkanie odbyło się na terenie Muzeum Lotnictwa, które dysponuje doskonałymi warunkami, aby przyjąć tak dużą grupę uczestników. Jak wstępnie wyliczył Aleksander Głuś, redaktor naczelny czasopisma, 15. edycja zgromadziła około czterysta samochodów ciężarowych. Można więc powiedzieć, że dopisali uczestnicy ale też i zwiedzający, których liczne rzesze z zainteresowaniem oglądały zgromadzone pojazdy. Jak co roku, nie zabrakło dobrej zabawy przy muzyce Country oraz konkursów dla entuzjastów ciężarówek.
ImageImageImageImage
W sobotę na ternie starego lotniska w Czyżynach miały miejsce zawody indywidualne i grupowe kierowców (w tym jazda na precyzję własnym ciągnikiem oraz superjazda dla familijnych duetów). Równolegle toczyły się rozgrywki 6-osobowych drużyn w turnieju piłkarskim ale „bezdotykowym” (triumfowali zawodnicy z LOK), szkolenia dla kierowców oraz zawody modeli zdalnie sterowanych. W namiocie biesiadnym na ścianach zawisły fotografie biorące udział w konkursie „Trakerskie w obiektywie” (zwyciężył Wojciech Kmera ze zdjęciem „Konie w akcji”, a nagrodę publiczności otrzymał Artur Tyka za „Park mocy”). Wieczorem odbył się drugi konkurs „Trakerskie okiem kamery”, a wyróżnienia za najlepsze filmy otrzymali Henryk Szalkiewicz i Przemysław Fojcik.

W niedzielę odbył się konkurs o tytuł Miss Trakerskich Spotkań. Jury nie miała łatwego zadania, bo do Krakowa zjechały pojazdy specjalnie przygotowane na ten zlot. Wymyślne malowania kabin, chromowane elementy i niekonwencjonalne oświetlenie, nie pozwalały przejść koło nich obojętnie. W efekcie za najładniejszą ciężarówkę zlotu wybrano Volvo FH ( nr 296, firma DGN) w tonacji polarnej, a tytuł Miss Publiczności trafił do Actrosa z nr 307. Przyznano także nagrody Super Miss ; dla Scanii z nosem pomalowanej identycznie jak ciągnięta przez nią cysterna ( Migrex), oraz dla holownika Renault z imponująca iluminacją LED ( firma Druzgała). Wybrano też Mistera 15. Trakerskiego Spotkania, którym został Władysław Toczek.

ImageImageImageImage

Zorganizowanie tak dużej imprezy z pewnością nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc sponsorów. W tym roku, aż trzy firmy ciężarówkowe: MAN-STAR TRUCKS, Mercedes-Benz Polska oraz Iveco Poland zdecydowały się wesprzeć organizatorów, prezentując przy okazji swoje najnowsze trucki. Sporym zainteresowaniem publiczności cieszył się 680-konny MAN TGX, który jako jedyny pojazd niemieckiego koncernu ma zamontowaną widlastą ósemkę. Nie zabrakło również off-roadowej wersji TGA naszego rajdowca Grzegorza Barana. Grzegorz opowiadał o swoich przygodach związanych ze sportem samochodowym oraz zdradzał szczegóły związane z budową swojej ciężarówki. Podczas Trakerskich Spotkań odbyła się również uroczystość wręczenia pamiątkowego medalu „Ciężarówki Roku 2008”. Zaszczytny tytuł odebrał prezes firmy MAN-STAR TRUCKS - Jörg Mommertz.

(MB)