XXV Festiwal Piknik Country Mrągowo 2006

XXV Festiwal Piknik Country  Mrągowo 2006

Image 4 lipca w warszawskim hotelu Victoria miała miejsce konferencja prasowa poświęcona jubileuszowemu spotkaniu przy muzyce country- znanemu wszystkim pod nazwą Piknik Country Mrągowo.
W tym roku w dniach 28-30 lipca przypada 25 edycja pikniku.

Podczas spotkania z dziennikarzami organizatorzy oraz goście specjalni przedstawili program koncertów oraz artystów biorących w nich udział. Oficjalnie zaprezentowano takze tegoroczne logo oraz plakat XXV Festiwalu Muzyki Country Mrągowo 2006.

Niestety w czasie bloku przewidzianego na pytania i uwagi do prezydium konferencji, gdzie zasiadali m.in: Pani Burmistrz Miasta Mrągowa, Prezes Stowarzyszenia Muzyki Country, Prezes Performance Marketing Image Group, Ambasador USA i artyści biorący udział w tegorocznym pikniku; wypowiadano się dość krytycznie na temat zeszłorocznej edycji, organizacji oraz doboru programu. Małe zamieszanie wywołała informacja o braku transmisji na żywo w polskich mediach- TVP 2 oraz w Polskim Radiu PR 1. 3 45-o minutowe emisje programu poświeconemu piknikowi przewidziano natomiast w telewizji regionalnej w paśmie ogólnopolskim.

Ironiczny śmiech podczas pytań wywołał fakt z zeszłorocznej edycji, w której artyści i piosenkarze nie {mosiame} związani z muzyką country mieli swoje występy, a podczas których śpiewano takie utwory jak: "Jedzie pociąg z daleka" !

Sytuacje humorem próbował ratować twórca Pikniku Country- Korneliusz Pacuda, niestety złe wrażenie pozostało na dziennikarzach.

Krótko o programie:

Już we wtorek 28 lipca na scenie amfiteatru w Mrągowie usłyszymy specjalnie przygotowany koncert, w którym znani artyści i aktorzy zaśpiewają piosenki country. Gwiazdą wieczoru oprócz lidera grupy LONSTAR, który także świętuje 25-lecie na scenie, będzie niezależny muzyk country K.C. Wiliams z USA.

Na sobotnie popołudnie i wieczór przewidziano oficjalne uroczystości z okazji jubileuszu pikniku. Wśród artystów występujących tego dnia znajdą się m.in: Gang Marcela, Tomek Szwed oraz Trava z Czech czy amerykański piosenkarz Andy Owens z USA.

W ostatni dzień imprezy organizatorzy planują różnorodne koncerty muzyczne nie tylko w klimacie muzyki country. Spotkanie rozpoczną młodzi wykonawcy muzyki country a zakończy je rockowe brzmienie grupy Łzy i Macieja Malańczuka z zespołem.

Patronat honorowy nad tegorocznym Festiwalem objął Ambasador USA- J.E Victor Ashe.

Wyszukiwarka

Informacje