Tajwan Ukraina

Karetki z Tajwanu pojadą do Ukrainy

Po tym, gdy 2 miesiące temu pierwsza dostawa 48 karetek została wysłana do Ukrainy, kolejna dostawa 38 odnowionych karetek dotarła właśnie z Tajwanu do Warszawy.

Flota pojazdów ratunkowych wkrótce rozpocznie ostatni etap podróży z Warszawy do Ukrainy. Jest to 21 karetek, 14 pojazdów ratunkowych 4x4, 2 cysterny na wodę i 1 laweta. Wszystkie odnowione samochody są oklejone napisami "Chwała Ukrainie" oraz "Tajwan stoi po stronie Ukrainy".

Tajwańskie Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności i prywatne grupy darczyńców oddały się zbieraniu funduszy na wysyłkę 19 kontenerów z Tajwanu do Polski. Pan Bai i jego wolontariusze zorganizowali odnowienie każdego pojazdu. Większość pojazdów była w użytkowaniu straży pożarnych w miastach i powiatach. Pozyskanie wycofanych pojazdów ratowniczych wymagało koordynacji wielu urzędów państwowych. Jest to darowizna przekazana przez tajwańską grupę obywatelską wspólnie z rządem Tajwanu.

Przedstawiciel obdarowanej ukraińskiej fundacji podziękował Tajwańczykom za wspieranie Ukrainy od samego początku aż do teraz i przekazał szczególne uznanie zespołowi wolontariuszy organizującemu odnowienie pojazdów.

Ukraińska koordynatorka projektu darowizn Olga Kulish podziękowała Tajwańczykom za ich hojność i terminowe wsparcie. Powiedziała, że: - "ofiary wojny z Ukrainy będą pamiętać tajwańskie flagi narodowe widniejące na ambulansach".

54 pojazdy czekają teraz na transport z Tajwanu do Ukrainy przez Polskę. Kolejne pojazdy czekają na liście do renowacji w Chang Hua na Tajwanie. Jest to zaledwie część inicjatyw Tajwanu, aby wspierać potrzebującą Ukrainę.

Uroczystość oficjalnego przekazania partii 38 pojazdów dla Ukrainy odbędzie się w dniu 21 grudnia br. w Warszawie przy ul. Puławskiej 427 o godz. 9:45.

 

Przeczytaj też:
FORD TRUCKS F-LINE następca serii Cargo Ford Trucks w oparciu o analizę zapotrzebowania rynku, wymagań klientów oraz regulacji prawnych na rynkach europejskich, nieustannie wprowadzania zmiany w swoich pojazdach.
Tytuł Dealer Roku DAF 2024 otrzymał serwis z Rzeszowa DAF Trucks Polska już od 13 lat nagradza czołowych dealerów marki w Polsce. W tym roku najlepszymi wynikami we wszystkich kluczowych aspektach działalności może pochwalić się oddział Grupy Wanicki z Trzciany pod Rzeszowem.
Wóz pożarniczy Rosenbauer na podwoziu Scania pracuje dla Grupy Azoty S.A. Samochód ten jest drugim wspólnym projektem firmy Rosenbauer Polska i Grupy Azoty S.A.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
DAF ogłosił zdobywców nagrody International Dealer of the Year 2024 Na międzynarodowym spotkaniu dealerów DAF tytuł najlepszego dealera otrzymała polska spółka ESA Trucks Polska.
Nowy, mocniejszy silnik do Volvo FH16 również na biopaliwa Volvo Trucks wprowadza nowy silnik dedykowany do kultowego modelu Volvo FH16.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Rejestracje samochodów ciężarowych w 2023 - kto zwycięzcą? W całym 2023 roku przybyło 37 323 szt. nowych pojazdów użytkowych (ciężarowe, dostawcze, autobusy) o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost (+3,5%) w skali całego roku.