Wielton Nufam 2023

Wielton z szerokim portfolio innowacyjnych pojazdów i rozwiązań na NUFAM 2023

Wielton, podczas Specjalistycznych Targów Pojazdów Użytkowych NUFAM 2023 w Karlsruhe, zaprezentuje aż 8 nowoczesnych produktów.

Odwiedzający halę wystawienniczą od 21 do 24 września będą mogli zobaczyć nowości w ofercie polskiego producenta m.in. naczepę wywrotkę Scrap Master, przyczepę hakową Recycle Master Slider i nadwozie wymienne Curtain Swap Master oraz spektrum możliwości konfiguracji pojazdów. Nie zabraknie także rozwiązań i produktów marki Aberg.

Spośród szerokiego portfolio naczep polskiego producenta, na tegorocznych targach NUFAM zaprezentowanych zostanie aż 8 różnorodnych pojazdów, które sprawdzą się zarówno w transporcie tradycyjnym, jak i intermodalnym, czy w bardzo trudnych warunkach użytkowania. Mnogość rodzin produktowych i ich możliwości konfiguracji sprawiają, że Wielton jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Ponadto, to co łączy eksponowane w Karlsruhe produkty tej marki i odróżnia od oferty konkurencji, to ich personalizacja i wysokie dopasowanie do zróżnicowanych potrzeb branży. Na stoiskach wieluńskiego producenta zostanie zaprezentowanych kilka nowości, a także nie zabraknie flagowych produktów i rozwiązań. Goście będą mogli zobaczyć m.in.: naczepę kurtynową Curtain Master w wersji standardowej i mega, naczepy wywrotki, w tym Weight Master, Bulk Master i nowy Scrap Master, a także produkty do transportu intermodalnego.

- Odwiedzający tegoroczne targi znajdą na naszych stoiskach innowacyjne produkty, stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach. Skupiamy się na szerokiej ofercie, wysokiej jakości, ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne i rozwijaniu oferty zgodnie z aktualnymi trendami i potrzebami rynku. Jesteśmy firmą, która do każdego zamówienia podchodzi w sposób indywidualny. W Karlsruhe zaprezentujemy wiele pojazdów, w tym kilka nowości np. wywrotkę Scrap Master, przyczepę hakową Recycle Master Slider i nadwozie wymienne Curtain Swap Master. Serdecznie zachęcam do odwiedzenia naszych stoisk i rozmów z ekspertami Wieltonumówi Piotr Kuś, Wiceprezes i Dyrektor Generalny Wielton S.A.

Z roku na rok obserwowany jest intensywny rozwój transportu intermodalnego, który realnie wpływa na redukcję śladu węglowego generowanego przez branżę TSL. Firma Wielton posiada rozbudowaną ofertę pojazdów przeznaczonych właśnie do tego typu transportu. W Karlsruhe, na stoisku wewnętrznym nr A111 w hali 1, zaprezentuje swój nowy produkt jakim jest nadwozie wymienne BDF Curtain Swap Master. Wraz z dedykowanym podwoziem stanowi kompletne, certyfikowane rozwiązanie do transportu drogowo-kolejowego, które sprawdzi się w różnych rodzajach działalności. Pojazd ma 7820 mm długości, przekładające się na 56 m3 objętości i ładowność do 19 palet, przy 2,8 t masy własnej. Zabudowa wymienna, wyposażona w specjalne nogi podporowe, jest łatwa w obsłudze i szybka w przeładunku. Możliwość przewozu nadwozia przez różne pojazdy istotnie zmniejsza konieczność przestoju pojazdów, co przekłada się na zmniejszenie kosztów transportu. Prezentowany podczas targów NUFAM Curtain Master MEGA z systemem Intermodalnym doskonale sprawdzi się w mieszanym transporcie towarów wielkogabarytowych np. z przemysłu motoryzacyjnego i ładunków wymagających szczelności dużej pojemności załadunkowej, jak napoje, opony, sprzęt AGD. Naczepa ta może przewieźć towar o wysokości do 3m, a całkowita kubatura pojazdu wynosi ok. 100m3. Posiada odpowiednie wzmocnienia w podwoziu, umożliwiające przeładunek pionowy, tj. zawieszenie rozłączne, 4 punkty chwytania „grab handles” rozmieszczone zgodnie z normą UIC 596-5, a także wzmocnioną tablicę przyłączeniową, która jest chroniona dodatkowymi odbojami gumowymi. Pojazd może być również wykorzystywany do transportu promem. Ponadto, naczepa została wyposażona również w system odmrażania dachu ELDECK oraz nowe rozwiązanie do blokowania ładunku - Aberg Fix. Wielton zaprezentuje także doskonale znane klientom naczepy kurtynowe Curtain Master w wersji standardowej. To pojazdy uniwersalne, mogące transportować różnego typu ładunki luzem lub na paletach. Cechują się trwałością, szczelnością i funkcjonalnością użytkowania. Nowoczesna konstrukcja ramy i zabudowy zapewniają wysoką wytrzymałość naczep potwierdzoną licznymi testami przeprowadzonymi w Dziale Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. Naczepy kurtynowe marki Wielton będzie można zobaczyć na stoisku zewnętrznym i wewnętrznym firmy.

Prezentowana na stoisku wewnętrznym nr A111 w hali 1 nowa przyczepa do przewozu różnorodnych odpadów Recycle Master M3 Slider jest przeznaczona do transportu kontenerów rolkowych zgodnie z normą DIN 30722. Przyczepa została wyposażona we wzmocnioną belkę, siłownik i osie heavy duty. Wygięta rama pojazdu wykonana jest z wysokowytrzymałej stali S700. Produkt wyróżnia się najniższą na rynku wysokością kontenera od podłoża gwarantującą stabilność podczas jazdy i większe bezpieczeństwo, a wyposażenie pojazdu w wysuwany wózek na ramie ułatwia załadunek kontenerów, nawet z uszkodzonymi rolkami. Wielton na stoisku zewnętrznym pokaże również przyczepę Recycle Master M2 znajdującą zastosowanie w transporcie odpadów komunalnych. Produkt cechuje się mocną, sztywną, a jednocześnie lekką konstrukcją. W zależności od konfiguracji przyczepa może ważyć już od 3700 kg i transportować 14,3 tonowy ładunek.

- Cieszymy się, że ponownie uczestniczymy w targach NUFAM i mamy możliwość spotkać się z naszymi klientami osobiście. Naczepy Wieltonu cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku niemieckim i marka zyskuje na rozpoznawalności. Klienci cenią wysoką jakość produktów, szeroki wachlarz ich konfiguracji oraz otwartość na produkcję pojazdów personalizowanych. Naczepy wyposażone w unikalne, nowoczesne rozwiązania wypracowane wspólnie z klientami wyróżniają Wielton na tle konkurencji powiedział Holger Kauer, Dyrektor Zarządzający Wielton GmbH.

Wielton na stoisku wewnętrznym i zewnętrznym zaprezentuje także 3 wywrotki: nowy model Scrap Master, a także dobrze znane klientom modele Weight Master i Bulk Master. Wywrotka Scrap Master jest przeznaczona do transportu złomu, czyli do pracy w najtrudniejszych warunkach. Doskonałą sztywność skrzyni, potwierdzoną obliczeniami MES, zapewnia także nowy, zmieniony kształt górnego obrzeża wykonanego z HARDOX 500TUF. Objętość skrzyni ładunkowej, do aż 62 m3, oraz długość wewnętrznej podłogi, wynosząca 12,1m umożliwiają transport złomu o różnych gabarytach i kształtach. Aluminiowa wywrotka Weight Master znajduje zastosowanie w transporcie materiałów budowlanych, asfaltu, a także ładunków paletowych, worków typu big-bag i płodów rolnych. Pojazd charakteryzuje niska masa własna od 4700 kg, a także duża wytrzymałość i niezawodność podczas transportu. Pojemność skrzyni ładunkowej wynosi od 23 m3 do 64 m3. W zależności od warunków użytkowania naczepy, dostępne są do wyboru dwie wersje ramy – jedna w wykonaniu standardowym (Super Light) oraz druga wzmocniona (SL HD). Aluminiowa wywrotka Bulk Master to naczepa o zwiększonej ładowności, przeznaczona dla sektora rolniczego. Posiada skrzynię ładunkową o objętości 67 m3, wykonaną z ENDUR-AL. HB110 i trwałą ramę z wysokogatunkowej stali S700. Cechą charakterystyczną tego pojazdu jest zredukowana wysokość całkowita i niższy próg załadunkowy górnego obrzeża oraz podłogi.

Poza pojazdami, podczas targów NUFAM będzie można zobaczyć produkty z logo Aberg, czyli wysokiej jakości komponenty i części zamienne do naczep Grupy Wielton. Aberg Servis z rozbudowaną siecią serwisową jest obecny wszędzie tam, gdzie potrzebują go klienci Grupy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zajmuje się prewencyjną obsługą pojazdów, a gdy nie jest to możliwe, zarządza procesem naprawy tak, aby klienci mogli kontynuować jazdę w możliwie jak najkrótszym czasie. Ponadto, na produktach Wieltonu, zostaną także zaprezentowane rozwiązania od Aberg Connect, czyli firmy odpowiedzialnej za własne rozwiązania telematyczne i TPMS dedykowane do produktów wszystkich marek Grupy Wielton. W ofercie firmy znajdują się systemy przeznaczone do monitorowania stanu pojazdów w czasie rzeczywistym. Technologia ta zwiększa bezpieczeństwo kierowców oraz ładunków, ułatwiając obsługę i utrzymanie odpowiedniego stanu pojazdów.

Odwiedzający od 21 do 24 września br. Specjalistyczne Targi Pojazdów Użytkowych NUFAM 2023 w Karlsruhe, mogą zapoznać się z ofertą marki Wielton na stoisku wewnętrznym nr A111 w hali 1 oraz na stoisku zewnętrznym polskiego producenta.

Przeczytaj też:
Telematyka Schmitz Cargobull we wszystkich naczepach TIP Grupa TIP, jeden z wiodących dostawców wynajmu, leasingu i serwisu naczep w Europie, oraz Schmitz Cargobull, największy europejski producent naczep, podpisały umowę, aby wyposażyć 2500 naczep w systemy telematyczne. Modernizacje sprzętu TrailerConnect® obejmują pojazdy wszystkich typów przyczep i producentów.
Wielton inwestuje w kolejny zakład produkcji naczep W celu usprawnienia procesu produkcyjnego oraz poprawy wydajności Wielton zbudował kolejny zakład w Wieluniu.
Wielton na tegorocznych targach TransLogistica Firma Wielton po raz pierwszy zaprezentuje się na targach TransLogistica Poland w Warszawie.
Nowa Strategia Grupy Wielton na lata 2023 – 2027 Zgodnie ze Strategią rozwoju na lata 2023–2027 skonsolidowane wolumeny sprzedaży, z uwzględnieniem fuzji i przejęć, wyniosą w 2027 r. ok. 45 tys. sztuk pojazdów w porównaniu do poziomu 23,2 tys. sztuk w 2022 r. (wzrost o 93 proc.).
Naczepa firanka Schmitz Cargobull S.CS X-TOUGH nominowana do nagrody I-NNOVATION Podczas targów Solutrans w Lyonie miała miejsce premiera naczepy Schmitz Cargobull S.CS X-TOUGH.
Zmiany w produkcji naczep Wielton Redukcja wytwarzanych odpadów i recykling materiałów kluczem do zrównoważonej produkcji naczep w Wieltonie.
Berger Fahrzeugtechnik i Schmitz Cargobull AG w strategicznym partnerstwie Firmy zamierzają połączyć swoją wiedzę specjalistyczną, aby oferować zrównoważone i wydajne rozwiązania transportowe w Europie.
Naczepy Wielton ponownie we flocie Dobosz Trans W 2023 roku firma transportowa Dobosz Trans zamówiła łącznie u wieluńskiego producenta ponad 80 standardowych naczep kurtynowych.
Nowa generacja opon do naczep Krone Latem 2023 roku producent naczep firma Krone wprowadzi nową generację opon Krone Trusted Tyre Comfort.