White-Lion-Pawel-Pabich

Polska ciężarówka z nagrodą MAN Truck Champion 2023

W konkursie, w którym brało udział 18 krajów zwyciężyła ciężarówka z Polski. White Lion z Dolnego Śląska podbił serca fanów ciężarówek z całej Europy.

 

Na początku maja br. producent pojazdów ciężarowych MAN Truck & Bus ogłosił konkurs piękności, który miał na celu wyłonić najładniejszą ciężarówkę MAN. Do udziału w MAN Truck Champions mógł zgłosić swój pojazd każdy kierowca lub właściciel samochodu, powyżej 18 ton, który wyróżniał nietuzinkowy wygląd.
Do eliminacji w poszczególnych krajach zgłoszono 258 ciężarówek i trzeba przyznać, że poziom był wysoki a konkurencja niemała. W naszym kraju zaprezentowano 16 samochodów, z których każdy był wyjątkowy. Widać było, że jego użytkownicy włożyli dużo pracy, by ich ciężarówki charakteryzowały się ponadstandardowym wyglądem.

Po miesiącu od ogłoszenia konkursu, w każdym kraju w drodze głosowania, wyłoniono ciężarówki z najwyższą liczbą głosów oddanych przez społeczność trakerską.
Każdy z uczestniczących krajów nagradzał swoich zwycięzców, a zwycięzca eliminacji krajowych przeszedł do finału europejskiego.
W eliminacjach krajowych zwyciężyli: Paweł (White Lion), Dawid (MAN TGA) oraz Dariusz (MAN TGX). Za pierwsze miejsce uczestnik otrzymał imienną statuetkę MAN Truck Champion 2023 Poland, upominki oraz voucher na kwotę 2000 PLN do wykorzystania w serwisach MAN w Polsce. Za zajęcie drugiego miejsca przyznana została imienna statuetka MAN Truck Champion 2023 Poland, upominki oraz voucher na kwotę 1500 PLN do wykorzystania w serwisach MAN w Polsce. Za trzecie miejsce w Polsce uczestnik otrzymał imienną statuetkę MAN Truck Champion 2023 Poland, upominki i voucher na kwotę 1000 PLN do wykorzystania w serwisach MAN w Polsce.

Przyszedł czas na wielki finał, gdzie fani ciężarówek mogli wybierać spośród pięciu najpiękniejszych ciężarówek z całej Europy. Do finału zakwalifikowały się: Polska, Niemcy, Włochy, Turcja oraz Wielka Brytania. To był gorący czas, w którym system skrupulatnie zliczał głosy internautów. Wielki finał i ogłoszenie wyników nastąpiło 8 lipca, równo w południe, podczas imprezy Trucknology Festival odbywającej się w Monachium.
Ku naszej ogromnej radości główna nagroda MAN Truck Champion 2023 przypadłą ciężarówce z Polski! Polak mocno zdystansował pozostałych uczestników. Drugie miejsce zajęła ciężarówka z Niemiec, a trzecie z Włoch. Czwarte i piąte miejsce przypadło Turcji i Wielkiej Brytanii.

- To co się wydarzyło w sobotę przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Ciężarówka z Polski zwyciężyła, pokonując silną konkurencję z całej Europy. Cieszy mnie to, że wygrał White Lion, ale również cieszy fakt niesamowitej determinacji społeczności trakerskiej, która brała aktywnie udział w głosowaniach - mówi Klaus Wallenstein, Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.

- Lubię mieć samochody, które wyróżniają się wyglądem. Ciężarówka to mój drugi dom, dlatego poświęcam jej dużo czasu i dbam o to żebym czuł się w niej komfortowo. Jeśli przy okazji moja praca, którą włożyłem w modyfikację pojazdu, podoba się innym to sygnał, że to co robię ma sens. Dziękuję firmie MAN za nagrody, a wszystkim fanom za oddane głosy - powiedział Paweł Pabich, właściciel White Lion, zwycięzca MAN Truck Champions 2023.

Paweł swoją ciężarówką pokonuje rocznie około 140 tys. kilometrów. Jeździ po całej Europie i dużo czasu spędza w kabinie samochodu. Dodatkowo lubi trakerskie zloty, dlatego często można go spotkać na różnych imprezach, w tym zagranicznych. Tam poznaje kierowców mających podobną pasję jak on. To tam zawiązują się znajomości, które pozwalają na wymianę doświadczeń również zawodowych. Paweł chętnie bierze udział w imprezach charytatywnych dając radość np. dzieciom z domów dziecka. - To bardzo wzruszające chwile, gdy widzisz uśmiechnięte dzieci, które mogą zasiąść za kierownicą potężnej ciężarówki - dodaje Paweł Pabich. Wszystkie dotychczasowe samochody Pawła były białe. To jego ulubiony kolor i następny MAN zapewne również będzie w tym kolorze. O swoim obecnym TGX mówi, że to dobry przyjaciel w drodze.

Za udział w MAN Truck Championa 2023 zwycięzca otrzymał: voucher na oryginalne akcesoria MAN w wysokości 2.500 €, voucher na MAN Individual - 2500 € (gdy uczestnik zakupi nowy pojazd MAN i zechce go dodatkowo doposażyć), jednodniowe szkolenie off-road z certyfikatem MAN ProfiDrive® w Niemczech, kurtka kierowcy "Winner" i indywidualna koszulka z aplikacją wykonaną aerografem, pakiet upominkowy klubu MAN Trucker´s World.

Przeczytaj też:
Na autostradzie A4 powstał odcinkowy pomiar prędkości Zakończył się montaż kamer do odcinkowego pomiaru prędkości.
Ile można zaoszczędzić jadąc ciężarówką 85 km/h? Wielton Logistic redukuje prędkość maksymalną do 85 km/h w swojej flocie ciągników siodłowych.
Kogo dotyczy zakaz wyprzedzania na autostradach? Wchodzi w życie ustawa dotycząca bezpłatnych autostrad oraz zakazu wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu.
Wyścig słoni na sprawa polska - wypowiedź ministra A.Adamczyka W czwartek 18 maja br., w godzinach porannych, minister Andrzej Adamczyk opowiadał o kolejnym sukcesie rządu, który zamierza uwolnić kierowców samochodów osobowych i motocykli od opłat na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA.
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.
Zdalne kontrole tachografów w Europie Zachodniej W zeszłym tygodniu belgijska Federalna Policja Drogowa przeprowadziła obszerną kontrolę wzdłuż E40 w Wetteren.
Jaki ciągnik na 80 ha? Pole liczące 80 hektarów wymaga zakupu maszyny, która będzie nie tylko wydajna, ale także komfortowa. Na szczęście w ofertach producentów nie brak ciągników spełniających te kryteria z nawiązką. Jaki więc pojazd wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże ten poradnik.
UOKiK wyjaśnia zasadność podwyżek dla kierowców za przejazd A4 Zgodnie z prawem antymonopolowym nie jest zabronione posiadanie przez przedsiębiorcę pozycji dominującej. Niedozwolone jest jednak jej nadużywanie.
Od 1 lutego: tracą ważność roczne winiety w Austrii Nowe ceny winiet w Austrii w 2023 r . i surowe kary za brak winiet lub nieważne winiety.