MAN Trucknology Festival

MAN Trucknology Festival - 220 ciężarówek i 7000 gości

Dawniej MAN Trucknology Days obecnie MAN Trucknology Festival to impreza dla transportowców, którzy interesują się nowościami branży pojazdów ciężkich.

 

Przez trzy dni MAN Truck Forum i sąsiadujący z nim tor testowy stały się miejscem festiwalu. Udział w imprezie wzięło około 75 partnerów handlowych, w tym 50 firm konstruujących zabudowy do pojazdów.

MAN Truck & Bus zaprosił klientów, partnerów zajmujących się zabudowami, kierowców i przyjaciół lwa na MAN Trucknology Festival 2023 do Monachium. Wystawa trwała od 6 do 8 lipca br.

- Cieszymy się z tak wielu gości z całego świata w naszym Trucknology Festival. W branży transportowej osobista wymiana z ludźmi jest nadal ważna, jeśli chodzi o praktyczne rozwiązania i nowe pomysły, które umożliwiwią sprawną logistykę. Dzięki licznym stacjom poświęconym produktom i trendom, prezentacjom jazdy i jazdom próbnym stworzyliśmy atrakcyjny program – mówi Friedrich Baumann, członek zarządu ds. sprzedaży i rozwiązań dla klientów w MAN Truck & Bus.

Istotnie, MAN zaprosił klientów, producentów zabudów i członków społeczności kierowców Trucker's World by MAN na wydarzenie, gdzie mogli obejrzeć około 220 samochodów ciężarowych, dostawczych i rozwiązań w zakresie zabudów. Reprezentowane były wszystkie segmenty od transportu dystrybucyjnego i dalekobieżnego, budownictwa, transportu spożywczego i ciężkiego oraz komunalnego i straży pożarnej, w zakresie tonażu od 3,5 do 250 ton.

Wśród około 75 partnerów nie mogło zabraknąć takich firm, jak: Continental, Fliegl Trailer, Humbaur, Kögel, Krone, Liebherr, Schmitz Cargobull i Würth, KH-Kipper.

Ale MAN to nie tylko pojazdy, to również usługi wspomagające pracę w transporcie. Tym zajmuje się MAN Services & Solutions, gdzie eksperci przedstawili rozwiązania dotyczące cyfryzacji, automatyzacji procesów logistycznych.

Jednak na MAN Trucknology Festival 2023 to nie tylko teoria. Moderowane pokazy i dynamiczne prezentacje pojazdów sprawiają, że innowacyjne technologie stały się ekscytującym doświadczeniem, które każdy mógł obejrzeć żywo. Odwiedzający mogli również sami usiąść za kierownicą i przetestować niektóre modele - na torze testowym MAN i na drodze.

Dodatkową atrakcją były wycieczki do fabryki samochodów ciężarowych, zwiedzanie muzeum zabytkowych ciężarówek. Punktem kulminacyjnym festiwalu było ogłoszenie zwycięzcy konkursu MAN Truck Champions 2023. Spośród 18 krajach Europy wybrano tę najpiękniejszą. I tu niespodzianka - statuetka MAN Truck Champion 2023 trafiła w ręce Polaka - Pawła Pabicha z Wrocławia, za projekt White Lion.

Trzy dni i mnóstwo emocji, które pokazały pozytywne relacje w branży transportowej i określiły kierunek rozwoju na najbliższy czas. Te dni pokazały również, że podstawą zaopatrzenia na całym świecie nadal jest samochód ciężarowy.

Różnorodność prezentowanych pojazdów była duża, obejmowała ona następujące najważniejsze produkty:
• MAN TGX do transportu dalekobieżnego z roku modelowego 2024: Optymalizacje aerodynamiczne ciągnika siodłowego w połączeniu z wyjątkowo wydajnym silnikiem D26 plus i nową funkcją topografii zmniejszają zużycie paliwa nawet o 6 procent. Jeszcze większe bezpieczeństwo zostało wprowadzone między innymi dzięki nowemu systemowi wykrywającemu rowerzystów i pieszych.
• MAN TGX - ciężki ciągnik siodłowy: Topowy model o mocy 640 KM i masie całkowitej 250 ton.
• MAN TGX - transporter do samochodów: MAN Individual w wersji niskiej kabiny kierowcy z płaskim i spadzistym dachem przystosowanym do platformy transportowej.
• MAN TGS - betoniarka do betonu towarowego: Liebherr połączył lekkie podwozie MAN z zabudową betoniarki z napędem elektrycznym.
• MAN TGS - wywrotka: używana w górnictwie o masie całkowitej 50 ton. Demonstrowany pojazd przeznaczony był do eksploatacji odkrywkowej w Chile.
• MAN TGM - trzyosiowy transporter do napojów: kierowana oś wleczona zapewnia dużą zwrotność podczas jazdy po mieście, a mały rozmiar opon ułatwia kierowcy niską podłogę do załadunku i rozładunku skrzynek z napojami.
• MAN TGM w eksploatacji komunalnej: dzięki systemowi wymiany zabudowy przeznaczony do użytku latem i zimą.
• MAN TGL - wywrotka trójstronna: otrzymał nową zabudowę wywrotki TRIGENIUS firmy Meiller, która jest dostępna we wszystkich modelach MAN.
• MAN TGE - kamper: szczególnie ekskluzywny, dzięki udoskonaleniom pakietu MAN Individual.

 

Przeczytaj też:
Sposoby na obniżenie kosztów floty z telematyką Systemy telematyczne do zarządzania flotą są opracowywane z myślą o zapewnieniu pełniejszej kontroli nad wykorzystywaniem pojazdów, zwiększeniu wydajności i szeroko pojętej optymalizacji realizowanych zleceń. Dzięki zebranym danym można podejmować efektywniejsze i niezawodne decyzje w celu obniżenia całkowitego kosztu utrzymania floty.
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
110 lat marki Textar Za oficjalny początek marki Textar przyjmuje się datę 23 lipca 1913 roku.
Mobil Delvac: trzy nowe kategorie olejów silnikowych już dostępne w Polsce Ultra, Modern i Legend to trzy nowe kategorie olejów silnikowych Mobil Delvac dostępne w polskiej sieci sprzedaży.
Cyfrowe wyświetlacze w ciężarówkach Scania Kierowcy Scania zyskają większą kontrolę nad pojazdem i jego otoczeniem dzięki sygnałom wysyłanym przez czujniki za każdym razem, gdy zbliża się zagrożenie lub konieczność podjęcia działania.
Firma TIRMET z nowym serwisem IVECO Firma TIRMET uruchomiła w Gręzowie pod Siedlcami swój nowy oddział, w którym będzie prowadzona sprzedaż oraz kompleksowa obsługa serwisowa pojazdów marki IVECO.
Ile kupiliśmy samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów pod koniec wakacji W grupie samochodów ciężarowych powyżej 3,5 t DMC w sierpniu 2023 r. według analiz PZPM przygotowanych na podstawie wstępnych danych CEP, zarejestrowano 4244 nowe pojazdy użytkowe. To jest znacznie więcej niż przed rokiem (+62 %) i więcej niż w lipcu br. (+37,3%).
Najchętniej kupowana ciężarówka Volvo ma już 30 lat Dziś mija 30 lat, odkąd Volvo Trucks wprowadziło na rynek model FH, najlepiej sprzedającą się ciężarówkę w historii firmy.
DAF XB - do dystrybucji miejskiej DAF wprowadza na rynek pełną gamę pojazdów dystrybucyjnych w klasach od 7,5 do 19 ton DMC. Model XB to również ciężarówki elektryczne z zasilaniem akumulatorowym.