Petronas Kalisz

PETRONAS otworzył pierwszy flagowy warsztat w Polsce

W czwartek 20 kwietnia firma uroczyście otworzyła pierwszy flagowy warsztat w kraju.

Auto Service Rondo w Kaliszu zrobiło kolejny krok w partnerstwie z PETRONAS i zyskało odświeżony, emeraldowy wizerunek. Dalszy rozwój liczącej ponad 400 warsztatów sieci stanowi priorytet dla marki w Polsce.
Auto Service Rondo to znany i ceniony punkt na motoryzacyjnej mapie Wielkopolski. Obecny na rynku od 50 lat warsztat trwale wpisał się w krajobraz Kalisza. Kiedyś filia Polmozbytu, dzisiaj niezależne przedsiębiorstwo prowadzone przez dawnych pracowników. To właśnie tutaj kaliszanie odbierali swoje pierwsze samochody, takie jak Fiaty 125p i 126p, czy FSO Polonez. Sentyment okolicznych mieszkańców to nie jedyny atut AS Rondo. Warsztat dysponuje 20 stanowiskami i trzema tysiącami mkw powierzchni roboczej pod dachem. Na terenie firmy funkcjonują także dwie stacje kontroli pojazdów, które co roku odwiedzają kaliscy kierowcy. Firma pełni także ważną funkcję społeczną w Kaliszu, od dziesiątek lat współpracuje z miejscowym technikum samochodowym. Uczniowie mogą odbywać tutaj praktyki pod okiem doświadczonych fachowców.

W całej Polsce działają tysiące warsztatów, które pełnią istotną rolę w życiu lokalnej społeczności. Tak jak AS Rondo oferują fachowe usługi i dbają o zadowolenie swoich klientów. Dołączenie do sieci partnerskiej PETRONAS zapewnia im dostęp do wysokiej jakości oferty produktowej, atrakcyjne warunki współpracy, czy dostęp do wiedzy o technologiach, które coraz częściej spotykamy na naszych drogach. Motoryzacja coraz szybciej podąża w kierunku napędów nisko- i zeroemisyjnych, wiedza na temat poprawnego serwisowania coraz to nowszych pojazdów staje się więc niezbędna.

- AS Rondo to kultowe miejsce na mapie Kalisza, niejeden mieszkaniec miasta i okolic odbierał tutaj swój wyczekiwany samochód. Przez lata pomogliśmy wykształcić setki, jak nie tysiące mechaników, którzy dzisiaj pracują w całym regionie. Współpraca z globalną marką, taką jak PETRONAS, to dla nas szansa na dalszy rozwój i krok naprzód. Dzięki specjalistycznym szkoleniom nasi fachowcy otrzymują wiedzę na temat serwisowania nowoczesnych samochodów, zarówno tych o tradycyjnym napędzie, jak i hybryd i elektryków – wyjaśnia Andrzej Anczykowski, dyrektor zarządu AS Rondo.

Firma od 2017 roku rozwija swoją sieć warsztatów partnerskich, która obecnie liczy ponad 400 placówek rozsianych po całym kraju. Najwięcej współpracujących z marką punktów możemy spotkać w województwach na mapie Małopolski, Mazowsza i na Śląsku. Przewaga regionów południowych i centralnych stanowi pewne wyzwanie dla polskiego oddziału PETRONAS. Dlatego firma aktywnie skupia się na rozwijaniu swojej obecności w północno-wschodnich województwach naszego kraju.
Równolegle do pozyskiwania nowych partnerów, marka dąży do ograniczenia swojego wpływu na środowisko naturalne. Jednym z takich działań jest wprowadzenie do polski nowoczesnych opakowań w technologii Bag In Box, których premiera odbyła się podczas uroczystego otwarcia AS Rondo. Kartonowe pudełka z wytrzymałym foliowym wkładem zdecydowanie lepiej nadają się do recyklingu. W porównaniu do tradycyjnych butelek zużycie plastiku spada o 92 procent! Ponadto, do produkcji opakowań BIB potrzeba o 85% zasobów mniej, a to znaczące oszczędności i dobra wiadomość dla środowiska.

- Współpraca i środowisko to dwa hasła, które będą towarzyszyć nam w nadchodzących latach. Partnerstwa z warsztatami i dystrybutorami pozwalają nam zwiększać obecność marki w Polsce i zapewnić większą dostępność naszych produktów. Jednocześnie nie zapominamy o naszym otoczeniu, dlatego równolegle rozwijamy technologie zmniejszające emisje spalin nawet o 3%, optymalizujemy nasze procesy, tak by ograniczyć ich szkodliwość dla otoczenia. Premiera opakowań Bag In Box to jeden z istotnych kroków, który przybliża nas do zerowej emisji netto – mówi Adam Bober, Dyrektor Zarządzający PETRONAS w Polsce.

W czwartkowe przedpołudnie uwagę kaliszan zwrócił niemal 1000-konny Nissan w kolorze fuksji, prowadzony przez Karolinę Pilarczyk. Sunący w kontrolowanym poślizgu pojazd wzbudzał zachwyt i zainteresowanie zaproszonych gości i okolicznych mieszkańców. Po przejażdżkach stanowiących nie lada atrakcję dla uczestników imprezy, dokonano tradycyjnego przecięcia zielonej wstęgi. Następnie licznie przybyli goście wysłuchali panelu dyskusyjnego poprowadzonego przez redaktora Pawła Figla z Radia Centrum. Zgromadzeni eksperci przedstawili wizję rozwoju AS Rondo. Adam Bober opowiedział o planach rozwoju sieci partnerskiej. Karolina Pilarczyk podzieliła się spostrzeżeniami na temat użytkowania produktów marki. Danuta Michałus-Sokołowska przedstawiła ambitne cele klimatyczne PETRONAS, a gospodarz – Andrzej Anczykowski zdradził nieco szczegółów współpracy z marką.

- Współpraca z AS Rondo to ważny element strategii rozwoju obecności naszej marki w Polsce. To pierwszy i zdecydowanie nieostatni warsztat flagowy w kraju. Jesteśmy w stałym kontakcie z serwisami, szykujemy także szereg wydarzeń motorsportowych dla mechaników z naszej sieci. Więcej szczegółów zakomunikujemy już wkrótce – zdradza Danuta Michałus-Sokołowska, marketing menadżer PETRONAS.

Przeczytaj też:
Obowiązkowe systemy bezpieczeństwa w ciężarówkach od 2024 roku Od przyszłego roku wchodzą nowe przepisy zaostrzające wymagania dotyczące funkcji poprawy bezpieczeństwa.
ARC Europe Polska z nową flotą pojazdów serwisowych Dobrze zorganizowana i profesjonalna pomoc w przypadku awarii samochodu jest dzisiaj usługą niezwykle pożądaną przez klientów.
RIO i Webfleet wspólnie dla ciężarówek MAN, Scania i dostawczych Volkswagenów Bridgestone Mobility Solutions, jednostka biznesowa Bridgestone, ogłosiła partnerstwo z RIO, dostawcą usług cyfrowych, będącym częścią TRATON SE i siostrą marek pojazdów użytkowych MAN, Scania i Volkswagen Truck & Bus.
MTD Skuratowicz zdobywa prestiżową nagrodę za transport pow. 120 t  MTD Skuratowicz – firma zrzeszona w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Pracodawców Transportu Nienormatywnego (OSPTN) – wygrywa europejski konkurs ESTA Awards of Excellence 2023 za najbardziej spektakularny transport powyżej 120 t.
Direct Vision Standard - wymogi bezpieczeństwa dla pojazdów ciężarowych Czy polski przewoźnik ma szansę uzyskać zezwolenie bezpieczeństwa HGV?
Sześćdziesiąt lat fabryki Mercedes-Benz Trucks w Worth Fabryka ciężarówek Mercedes-Benz rozpoczyna swój jubileuszowy rok.
Nowe samochody ciężarowe i naczepy po pierwszym kwartale W marcu 2023r. zarejestrowano 3 559 nowych pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+27,9%) i więcej niż w lutym br. (+ 27,8%).
Od pierwszego maja DAF tylko w kolorze złotym Oszczędności w produkcji w fabryce samochodów ciężarowych w Eindhoven, mają rozładować emocje w domach.
Spółka DAF Trucks Polska wybrała najlepszych dealerów roku Tytuł najlepszego dealera przyznano zespołowi ESA Trucks Polska (filia Godzieszów).