Powiększa się sieć siłowni Truckers GYM

Truckers Gym

W dniu 9 sierpnia br. na terenie SVG Autohof Merenberg (Niemcy) otwarta zostanie kolejna siłownia Truckers Gym. Będzie to 109 tego typu obiekt w Europie i 24 na terenie Niemiec.

 

Truckers Gym to jeden z flagowych projektów polskiej organizacji pozarządowej - Fundacji Truckers Life, która działa na polu poprawy zdrowia i bezpieczeństwa kierowców zawodowych. Projekt zakłada budowę darmowych plenerowych siłowni przy największych parkingach Europy. Obecnie na mapie Europy znajduje się 106 takich obiektów.

- Wedle "Raportu o stanie zdrowia kierowców zawodowych" opublikowanego przez Fundację Truckers Life około 80% kierowców cierpi na nadwagę albo otyłość I lub II stopnia. Jednocześnie 53% kierowców nie uprawia aktywności fizycznej wcale. Te dane są naprawdę alarmujące. Jako Fundacja, której celem jest poprawa stanu zdrowia kierowców zawodowych, nie możemy przechodzić obok nich obojętnie. W 2022 roku konsekwentnie realizujemy naszą misję. W tym roku rozpoczęliśmy ją projektem #activetrucker aktywizującym kierowców do uprawiania sportu a już 09.08.2022 w niemieckim Merenberg Autohof SVG otwarta zostanie plenerowa siłownia dla kierowców - Truckers Gym - mówi Anna Kuzynin, Strategic Partnership Development Manager.

W dniu 09.08.2022 w niemieckim Merenberg przy SVG Autohof otwarta zostanie kolejna tego typu siłownia. Obiekt będzie składać się z takich urządzeń jak: drabinka, podciąg nóg ławka, prostownik pleców, prasa nożna, wahadło oraz orbitrek na których podróżujący, w tym przede wszystkim kierowcy zawodowi, będą mogli wykonać proste ćwiczenia, które pomogą im rozluźnić się i aktywnie wypocząć w czasie przerwy od pracy.
W godzinach 15.00 - 20.00 przewidziano atrakcje takie jak: konkursy sprawnościowe na siłowni, konkursy sprawnościowe na siłowni Truckers Gym z nagrodami oraz wiele innych niespodzianek. Ze strony Autohof SVG przygotowane będzie specjalny zdrowy poczęstunek dla kierowców. Każdy kierowca, który weźmie udział w wydarzeniu otrzyma także drobne upominki od sponsora.

- Fundacja Truckers Life realizuje swoją misję już od 9 lat. Działania Fundacji skupione są na jednej grupie interesariuszy czyli kierowcach zawodowych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nasza misja nie kończy się wraz z postawieniem siłowni - to dopiero połowa sukcesu. Dlatego oprócz budowania obiektów podejmujemy też działania świadomościowe - uczymy dobrych nawyków żywieniowych i pokazujemy w jaki sposób rozpocząć przygodę ze sportem. Od tego roku współpracujemy z marką Garmin. Nasze prozdrowotne ćwiczenia znajdują się w zegarku Garmin opracowanym dla kierowców zawodowych, dodatkowo mapa siłowni znajduje się w nawigacji Garmin. Pamiętajmy - zdrowy kierowca to kierowca bezpieczny. Bardzo się cieszę, że firma Kravag Parking podziela wartości, które reprezentuje Fundacja. Jest mi także niezmiernie miło powitać Kravag Parking jako honorowego partnera Fundacji Truckers Life już od roku 2021 - podsumowuje Dagmara Trusewicz CEO TL .

Fundacja Truckers Life to jedyna polska organizacja pozarządowa działająca na polu poprawy zdrowia i bezpieczeństwa kierowców zawodowych. Istnieje od 2013 roku. W tym czasie Fundacja zrealizowała takie projekty jak na przykład: HeroTrucker - seria bezpłatnych szkoleń z pierwszej pomocy; Jestem kobietą, kieruję - kampania wspierająca kobiety w branży transportowej, Truckers LAB - serię objazdowych badań diagnozujących stan zdrowia kierowców, #activetrucker aktywizacja do uprawiania sportu z elementem charytatywnym oraz Truckers Gym - sieć plenerowych siłowni dla kierowców zawodowych oraz inne.

Przeczytaj też:
Firma Boekestijn w nowym biurze

W miniony czwartek, 15 września, Żerniki pod Poznaniem zamieniły się w europejską stolicę branży trucking’owej, dzięki zorganizowanemu przez firmę Boekestijn Transport wydarzeniu The Future of Trucking Summit.

Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane

Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.

Ograniczenia Inspektorów Transportu Drogowego za granicą

Czy kierowcy mogą stracić prawo jazdy nawet na 9 miesięcy? Jakie są uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego?

Nowa klasyfikacja naruszeń w Unii Europejskiej

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej rozszerzył się o kolejne zapisy. Rozporządzenia opublikowane trzy miesiące temu są konsekwencją zmian, zainicjowanych przez pakiet mobilności.

MAN TGX w niezwykłej wersji zabudowy Wygraj zaproszenie na wyjątkowe szkolenie Textar

Textar Brake Clinic pozwala m.in. poznać wpływ błędów montażowych na funkcjonowanie układu hamulcowego.

Warszawa bez zakazów jazdy dla ciężarówek

Do 30 września S2 w Warszawie bez ograniczeń czasowych dla ciężarówek.

Kierowcy ciężarówek z Ukrainy bez powtórnych egzaminów

Komisja Europejska w Brukseli zdecydowała, że ​​prawa jazdy zawodowych kierowców z Ukrainy będą również uznawane bez wymiany lub nowego egzaminu na prawo jazdy.

Działania DYSTANS na podwrocławskim odcinku A4

W środę 13 lipca br. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzili kolejne działania pod kryptonimem "Dystans".

Wyszukiwarka

Informacje