Inauguracyjne spotkanie uczestników akcji Profesjonalni Kierowcy

Profesjonalni Kierowcy 2022

Wczoraj odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy. Kursantów gościł wieloletni Partner programu – firma Wielton S.A.

 

Akcja Profesjonalni Kierowcy rozpoczęła się w 2016 roku i co roku bardziej się rozwija. To obecnie największy program społeczny w sektorze TSL. Co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, w których bezpłatnie udział mogą wziąć osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska, a tegoroczną edycję wspiera rekordowa liczba Partnerów: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton S.A., Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia, Shell Polska i Warta.
Zadaniem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych. Dzięki programowi, kursanci zwiększają także swoje umiejętności oraz szansę na znalezienie pracy w zawodzie.
Pierwsze szkolenie praktyczne odbyło się w Wieluniu, dzięki uprzejmości wieloletniego Partnera akcji - Wielton S.A. Ponadto, wieluński producent przyczep i naczep udostępnił dla kursantów naczepę furgonową Dry Master wyposażoną w pakiet aerodynamiczny oraz zestaw przestrzenny Volume Master, dzięki którym mogą oni podnosić swoje kwalifikacje i przygotowanie do zawodu.

- Bezpieczeństwo na drodze ma dla nas, jako producenta naczep i przyczep, szczególnie istotne znaczenie. Z tego powodu cieszymy się, że po raz kolejny wpieramy akcję Profesjonalnych kierowców, która dba o wysoki poziom umiejętności praktycznych kierowców zawodowych, a inauguracja VII edycji odbywa się w Wieluniu. Od lat angażujemy się w różnego typu inicjatywy mające na celu rozwój kompetencji kierowców, budowanie świadomości społeczeństwa, jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa i promocję tego wymagającego zawodu. Jestem przekonany, że podniesienie prestiżu ich profesji, zachęci kolejne osoby do związania kariery
z tym zawodem. Działania te są współcześnie bardzo ważne, ponieważ branża transportowa nieustannie zmaga się z niedoborem kierowców, którzy odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu nieprzerwanego łańcucha dostaw – mówi Andrzej Mowczan, Dyrektor Komercyjny, Członek Zarządu w Wielton S.A.

Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności pod okiem instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Szkolenie praktyczne składało się z 5 bloków:
- Jazda po drogach publicznych zestawem Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks
- Manewry – zapoznanie uczestników z obsługa codzienną pojazdu w praktyce, w tym przygotowanie pojazdu do jazdy z wykorzystaniem ciągnika siodłowego DEMO
- Mocowanie ładunku – najważniejsze elementy mocowania ładunków łącznie z obsługą naczepy Partnera akcji - Wielton.
- Podpinanie naczepy – uczestnicy dowiedzieli się jak prawidłowo i sprawnie podpiąć oraz odpiąć naczepę z ciągnikiem siodłowym. Dodatkowo zaprezentowane zostało prawidłowe zakładanie łańcuchów. 
- Wykład teoretyczny na temat Pojazdów Budowlanych FMX  

Na szkoleniu nie zabrakło także doświadczonych instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska, którzy przekazują swoją wiedzę także podczas szkoleń teoretycznych, które cały czas trwają.
- Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy zainaugurować cykl szkoleń praktycznych właśnie w Wieluniu, dzięki uprzejmości Partnera akcji – Wielton SA. Tegoroczna edycja Profesjonalnych Kierowców pokazuje nam, że zainteresowanie tego typu szkoleniami stale rośnie. W zeszłym roku mieliśmy rekordową liczbę zgłoszeń, a ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. To oznacza, że kierowcy czują potrzebę doskonalenia swoich umiejętności i mają ambicję, aby te potrzeby spełniać. Już teraz zapraszam wszystkich na największe szkolenie praktyczne w ramach akcji, które odbędzie się 9 czerwca na Torze Jastrząb. Zapisy dostępne są na stronie internetowej programu - powiedział Piotr Werner z Volvo Trucks Polska.

Najbliższy wykład teoretyczny online zaplanowany jest na 17 czerwca i będzie poruszać tematykę obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych FMX i FL.

Przeczytaj też:
Czterdzieści pięć tysięcy na jednej zmianie

Na jednym punkcie kontroli dwie załogi inspektorów w ciągu jednej zmiany, stwierdziły kilka poważnych naruszeń u zagranicznych przewoźników. Nałożone kaucje dały w sumie kwotę ponad 45 tys. zł.

Kiedy kabotaż jest przeładowany

Transporty kabotażowe, w większości kojarzą nam się z zagranicą. Jednak są przypadki kiedy to zagraniczne firmy realizują kabotaż w Polsce.

Niebezpieczny brak zabezpieczeń

Widok jadącej naczepy z wypchanym bokiem plandeki to dla inspektorów jednoznaczny sygnał, że kierowca ciężarówki zaoszczędził na pasach mocujących ładunek.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Inspekcja Transportu drogowego przypomina o wakacyjnych ograniczeniach ruchu samochodów ciężarowych.

Trzeźwy poniedziałek - skontrolowano 440 kierowców zawodowych

Stan trzeźwości ponad 440 kierowców ciężarówek, busów, autobusów i taksówek skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Z 34 kierowców ciężarówek - 22 z mandatami

W ramach jednej z operacji Roadpol 2022 skupiającej się na Ciężarówkach i Autobusach w dniu 15 czerwca 2022 r. w godzinach od 9:00 do 14:00 przeprowadzono kontrolę ruchu na A4 w kierunku Frankfurtu nad Menem.

Skradziony DAF z kierowcą w kabinie

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki otrzymali zgłoszenie dotyczące zespołu pojazdów, który został utracony na terenie Niemiec i znajdował się w Polsce.

Przewożona ziemia może być odpadem

W Legnicy, inspektorzy z WITD we Wrocławia zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy przewożący ziemię zmieszaną z kamieniami oraz ceramiką budowlaną.

Prawie 12 000 euro grzywny dla polskiego kierowcy ciężarówki

W czwartek, 9 czerwca duński sąd skazał 44-letniego polskiego kierowcę ciężarówki, za jazdę z cudzym prawem jazdy.

Wyszukiwarka

Informacje