DAF Driver Challenge 2022 w Czechach i na Słowacji

DAF Driver Challenge 2022

U naszych południowych sąsiadów rozpoczyna się kolejna tura DAF Driver Challenge 2022 – konkursu, który wyszukuje najlepszych kierowców ciężarówek i daje im możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami.

 

Jak informują organizatorzy DAF Driver Challenge 2022 konkurs nie jest przeznaczony tylko dla kierowców firmy DAF - jest otwarty dla wszystkich kierowców pojazdów użytkowych ze wszystkich obszarów transportu. Tak więc każdy, kto chce porównać swoje mocne strony z najlepszymi, może zarejestrować się lub nominować kogoś innego.

Kwalifikacje - pierwsza runda zawodów odbędzie się online po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na stronie (https://drivers.daf.com/cs-cz), w formie testu online poświęconego nowej generacji pojazdów DAF. Ogłoszenie osób, które przejdą do rundy finałowej nastąpi 6 maja 2022 roku.
Z tej pierwszej rundy wyłonią się finaliści, którzy zmierzą się we wspólnym finale Czech i Słowacji, który odbędzie się 18 czerwca 2022 roku na terenie Poligonu w Brnie. Ten finał będzie miał charakter praktyczny, a zawodnicy zmierzą się w łącznie pięciu dyscyplinach. Umiejętności jazdy to jedna z wielu dyscyplin, w króryc będa mogli zmierzyć się kierowcy ciężarówek.

Kandydaci muszą spełniać następujące kryteria:
- prawo jazdy kat. C+E,
- ważna karta kierowcy,
- certyfikat kompetencji CPC / kod 95,
- nie uczestniczył w żadnym poważnym wypadku w ciągu ostatnich pięciu lat,
- czysty rejestr karny.

DAF Driver Challenge 2022 https://drivers.daf.com/cs-cz

Przeczytaj też:
Monitoring ciśnienia powietrza w oponach w Niemczech obowiązkowy

Jak zapowiedziało niemieckie Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu, systemy monitorowania ciśnienia w oponach będą obowiązkowe w Niemczech od lipca 2022 r.

Kiedy auto zastępcze? UOKiK przygląda się towarzystwom ubezpieczeniowym

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające wobec czterech towarzystw ubezpieczeniowych, które utrudniały kierowcom korzystanie z aut zastępczych.

Droga ekspresowa S19 Via Carpatia ma nowy odcinek

W ostatnich dniach kwietnia GDDKiA oddała do ruchu ostatni element szlaku Via Carpatia pomiędzy granicą województw lubelskiego i podkarpackiego a Rzeszowem odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem.

Siedemset milionów euro na parkingi przy autostradzie

Według Federalnego Ministerstwa Transportu, Niemczech, planuje się ponad 350 inwestycji dotyczących rozbudowy i budowy nowych projektów budowlanych związanych z miejscami parkingowymi dla ciężarówek.

Potroi się liczba odcinkowych pomiarów prędkości

Ponad 170 km tras w Polsce znajduje się obecnie pod kontrolą Odcinkowych Pomiarów Prędkości. W planach jest uruchomienie kolejnych, co zwiększy łączną długość kontrolowanych odcinków do prawie 600 km.

Kolejna partia samochodów ciężarowych dla dużego przewoźnika z Wielkopolski Certyfikowany parking dla ciężarówek - co to takiego?

Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie (C/2022/2055) w sprawie norm UE dotyczących bezpiecznych parkingów dla ciężarówek i ich certyfikacji. W przyszłości normy powinny pozwolić na wyciągnięcie wniosków na temat poziomu obsługi i bezpieczeństwa miejsc parkingowych.

Ceny paliw w Niemczech pod kontrolą

Po silnych wahaniach cen paliw na stacjach benzynowych Federalny Urząd Antymonopolowy chce skontrolować operatorów paliwowych. Celem jest ustalenie przyczyn drastycznie wysokich cen paliw.

Świąteczna przerwa w transporcie - wielkanocne zakazy ruchu ciężarówek

Planując powroty z dalekich tras lub kolejne wyjazdy należy uwzględnić świąteczne zakazy ruchu dla samochodów ciężarowych powyżej 7,5 t., a w niektórych krajach 12 t DMC.

Wyszukiwarka

Informacje