Poznań Motor Show 2022 - będzie bardziej elektromobilnie

Poznań Motor Schow 2022

To już w ten weekend 7-10 kwietnia br. odbędzie się prawdziwe święto dla fanów motoryzacji. Poznań Motor Show to najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie ŚrodkowoWschodniej. Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wydarzenie powraca do kalendarza.

 

Hasłem tegorocznej edycji wydarzenia jest "Droga Do Elektromobilności". Z tego powodu wśród modeli prezentowanych na targach nie może zabraknąć samochodów i motocykli wyposażonych w zeroemisyjny napęd. Oprócz wielu premier samochodów ważnym elementem elektromobilnej układanki na Poznań Motor Show będzie także Kongres MOVE, czyli największa konferencja merytoryczna, organizowana wspólnie przez Grupę MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. 7 kwietnia praktycy i eksperci z branży emobility porozmawiają o aktualnie panujących trendach oraz opowiedzą, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny.

Wydarzenie podobnie jak w poprzednich latach zgromadzi kilkuset profesjonalistów z całego łańcucha wartości w elektromobilności – ekspertów i praktyków rynku e-mobility, w tym przedstawicieli wiodących koncernów, administracji publicznej, organizacji branżowych i świata nauki. W trakcie trwania kongresu odbędą się aż cztery debaty. Każda z nich poświęcona zostanie wybranym aspektom:
1. Debata „Poland - MOVE emobility forward!” – czyli panel ekspertów o wyzwaniach rynku samochodów elektrycznych w Polsce,
2. AC, DC, HPC – struktura polskiego rynku ładowania w 2025 i 2030 roku - przedstawiający kierunki rozwoju i segmentacji rynku infrastruktury ładowania w Polsce,
3. eHDV - electric trucks on the horizon - przybliżający tematykę polskiego potencjału w segmencie elektryfikacji transportu ciężkiego,
4. Wszyscy jesteśmy elektromobilni - społeczny wymiar elektromobilności – eksperci poruszą temat świadomości społecznej w obszarze zrównoważonego transportu.

Każdego roku salon samochodowy na Poznań Motor Show przyciąga największą uwagę zwiedzających i nadchodząca edycja bez wątpienia nie będzie wyjątkiem. Wśród marek, których modele będzie można spotkać w pawilonach wystawienniczych znajdą się Dacia, Renault, Peugeot, Hyundai, Honda, Jaguar, Land Rover, Volvo (Strefa Grupy Karlik) oraz Mercedes (Strefa MB Motors). Grupa Bemo Motors zaprezentuje z kolei pojazdy marek LEVC oraz DS.

Po raz pierwszy w Polsce zobaczymy również w pełni elektryczne, zupełnie nowe Renault Megane oraz Renault Trafic w zabudowie kamperowej, które pojawią się w strefie Grupy Karlik. Salon motocyklowy jest stałą częścią ekspozycji już od wielu lat. W ślad za motywem przewodnim tegorocznej edycji, wśród prezentowanych modeli pojawią się także te wyposażone w zeroemisyjny napęd. Ich obecność będzie możliwa, dzięki zaangażowaniu znanego dealera motocyklowego - Karbon2, który zabierze ze sobą kilkanaście pojazdów sygnowanych markami Zero Motorcycles oraz Super Socco.
Fani klasyki z pewnością zwrócą się w stronę stoiska Harley-Davidson Poznań. Na zbliżających się targach pojawią się cztery modele tego legendarnego producenta – Pan America 1250 Special, Sportster S 1250, LiveWire i Softail Breakout 114. Trzy marki motocyklowe zabierze ze sobą z kolei Grupa Karlik, gdzie pojawią się jednoślady wyprodukowane przez Hondę, Kawasaki i MV Augusta.

Podczas Poznań Motor Show nie mogło także zabraknąć miejsca dla miłośników caravaningu, o których zatroszczą się marki Polski Caravaning i CampRest. Strefa będzie miejscem, gdzie można porozmawiać i zdobyć wiedzę na temat caravaningu, oraz zapowiedzią kolejnych wydarzeń związanych z tą tematyką, których organizatorem jest Grupa MTP. Mowa tu o Warsaw Caravaning Festival, który odbędzie się na warszawskim Służewcu w dniach od 14-15 maja oraz Caravans Salon Poland 2022, który został zaplanowany na 21-23 października 2022. 
Targi Techniki Motoryzacyjnej to największe wydarzenie branżowe w Europie środkowowschodniej. To właśnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich prezentowane są nowości produktowe i technologiczne, a bogaty program wypełniają liczne prezentacje, warsztaty i szkolenia. TTM jest współorganizowany przez Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej, które ponownie zaprosi zwiedzających do swojej strefy, wypełnionej licznymi atrakcjami. Coś dla siebie znajdą mechanicy, uczniowie oraz właściciele stacji kontroli pojazdów. Uczestnicy spotkania porozmawiają o przyszłości branży. Czy grozi jej załamanie? Czy stacje kontroli pojazdów będą zamykane? Jakie konsekwencje czekają kierowców? Debata odbędzie się 7 kwietnia, o godz. 13:00 w pawilonie nr 3.

TTM od lat jest miejscem, w którym możemy sprawdzić swoją bieżącą wiedzę z zakresu techniki motoryzacyjnej. W tym roku program wydarzeń ponownie wypełnią liczne konkursy, takie jak Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, czy Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tradycyjnie jednym z punktów programu będzie także Żywy Warsztat. W tej interaktywnej strefie warsztatowo – diagnostycznej odbędą się pokazy najnowszych technik naprawczych. Zwiedzający będą mogli na żywo śledzić poczynania profesjonalistów z różnych dziedzin motoryzacji.

Poznań Motor Show i TTM – godziny otwarcia:
Czwartek, 7 kwietnia (od 10:00 do 18:00)
Piątek, 8 kwietnia (od 10:00 do 18:00)
Sobota, 9 kwietnia (od 10:00 do 18:00)
Niedziela, 10 kwietnia (od 10:00 do 18:00).

 

 

Przeczytaj też:
Z Ukrainy do Polski z Polski do Ukrainy...

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie do Polski wjechało ponad 140 tys. samochodów osobowych – podała Straż Graniczna.

Monitoring ciśnienia powietrza w oponach w Niemczech obowiązkowy

Jak zapowiedziało niemieckie Federalne Ministerstwo Cyfryzacji i Transportu, systemy monitorowania ciśnienia w oponach będą obowiązkowe w Niemczech od lipca 2022 r.

Kiedy auto zastępcze? UOKiK przygląda się towarzystwom ubezpieczeniowym

UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające wobec czterech towarzystw ubezpieczeniowych, które utrudniały kierowcom korzystanie z aut zastępczych.

Z Ukrainy ewakuowano kolekcję zabytkowych samochodów

Pod koniec 2021 r. w miejscowości Dnipro otwarto nowe muzeum samochodów retro, Old Cars Gallery. Teraz zaszła konieczność ewakuacji muzeum.

Kolejne samochody MAN TGE w służbie Policji

Mundurowi z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu otrzymali do swoje dyspozycji 7 nowych furgonów MAN TGE.

Niedozwolone praktyki sprzedawców samochodów pod lupą UOKiK

Zgodnie z polskimi i unijnymi przepisami sprzedawcy nowych samochodów nie powinni wymagać od nabywców dokonywania przeglądów technicznych wyłącznie w autoryzowanych stacjach obsługi pod groźbą utraty gwarancji.

Droga ekspresowa S19 Via Carpatia ma nowy odcinek

W ostatnich dniach kwietnia GDDKiA oddała do ruchu ostatni element szlaku Via Carpatia pomiędzy granicą województw lubelskiego i podkarpackiego a Rzeszowem odcinek Zdziary - Rudnik nad Sanem.

Volkswagen Caddy z milionem kilometrów

Wyprodukowany w 2007 roku w zakładach Volkswagen Poznań Volkswagen Caddy, po przejechaniu miliona kilometrów i pracy od początku w tej samej firmie, przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zastąpił go produkowany również w Poznaniu Caddy 5.

Siedemset milionów euro na parkingi przy autostradzie

Według Federalnego Ministerstwa Transportu, Niemczech, planuje się ponad 350 inwestycji dotyczących rozbudowy i budowy nowych projektów budowlanych związanych z miejscami parkingowymi dla ciężarówek.

Wyszukiwarka

Informacje