Strażacy spotkają się w Poznaniu

Zlot Strażaków

Już po raz czwarty miłośnicy straży pożarnej z całej Polski spotkają się w ramach Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów.

 

Na zwiedzających, którzy 21 sierpnia odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie czeka kilkadziesiąt najróżniejszych wozów strażackich – od modeli zabytkowych po najnowocześniejsze samochody. W programie wydarzenia znajdziemy wiele atrakcji dla całych rodzin - konkurencje sprawnościowe z gaszeniem pożaru, pokazy akcji ratunkowych na żywo, gaszenie ognia zabytkową sikawką czy pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych. Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu to także projekt z elementami edukacyjnymi, takimi jak demonstracja gaszenia gorącego oleju czy nauka udzielania pierwszej pomocy.

Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godz. 10:00. To właśnie wtedy zostaną otwarte bramy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pół godziny później odbędzie się uroczysty przejazd wozów strażackich, który zainauguruje tegoroczny zlot. Po oficjalnym otwarciu rozpocznie się szereg pokazów w wykonaniu takich grup jak DDP Dębinka, GRS Poznań, Cobra Cold Cut Systems – Armatec, DDP z Osp Cielcza oraz Heavy Rescue SGRT Mosina.

Szczegółowy program imprezy jest następujący:

10:00 - Otwarcie targów dla zwiedzających
10:30 - Przyjazd samochodów na miejsce zlotu
11:00 - Oficjalne otwarcie Zlotu Czerwonych Samochodów
11:30 - Pokaz DDP Dębinka
12:00 - Pokaz Psów Ratowniczych w wykonaniu GRS Poznań
12:30 - Uruchomienie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej (5 minut)
13:00 - Pokaz Cobra Cold Cut Systems - Armatec
13:30 - Pokaz DDP z Osp Cielcza
14:00 - Ratownictwo techniczne - Heavy Rescue SGRT Mosina
14:30 - Uruchomienie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej (5 minut)
15:00 - Pokaz gaszenia oleju jadalnego - kuchnia
16:00 - Pokaz DDP Dębinka
16:30 - zakończenie zlotu i wręczenie nagród

Organizatorzy zastrzegają, że harmonogram może ulec zmianie z przyczyn niezależnych. Równolegle do wymienionych wyżej atrakcji uczestnicy Zlotu mogą skorzystać bogatej oferty gastronomicznej, stref dmuchańcy i małego strażaka, czy odwiedzić stoiska firm pożarniczych.

Wstęp na IV Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów jest darmowy. Bezpłatne wejściówki można pobrać na stronie ToBilet.pl. W sprzedaży są także dostępne bilety parkingowe w cenie 30 PLN.

Przeczytaj też:
Gwałtowne Burze i nieczynne drogi we Francji

Dwanaście departamentów w środkowej i południowej Francji jest w pomarańczowym alarmie Météo France w związku z powodziami lub gwałtownymi burzami.

Kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy na autodromie Jastrząb

W dniu 9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu.

Odzyskali trzy skradzione ciężarówki

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu odzyskali trzy pojazdy ciężarowe o łącznej wartości 160 tys. zł.

Z e-TOLL za przejazd po drogach płatnych zapłacisz o 25% mniej

Ministerstwo Finansów wprowadza czasowe ułatwienia dla przewoźników.

Praca na lata – na co zwrócić uwagę przy wyborze pracodawcy w branży transportowej?

Po trudnym okresie w branży, w wyniku którego wiele firm borykało się z problemami, a pracownicy musieli szukać nowego zatrudnienia, powoli wracamy do normalności.

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

Norwegia podnosi pensje dla kierowców ciężarówek

Wynagrodzenia kierowców zawodowych w Norwegii wzrosną.

Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

MAN TGX model 2022 - bez lusterek, z nowymi systemami

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL