MAN przedstawia system MAN OptiView, w Polsce 10-11 sierpnia

MAN TruckLife Polska

Od 3 do 24 sierpnia producent pojazdów użytkowych wyruszy w trasę TruckLife MAN i przedstawi modele ciężarówek 2022 r.

 

Głównym punktem programu ma być prezentacja nowego systemu MAN OptiView,który zastępuje tradycyjne lusterka zewnętrzne. Jest to systemu wspomagania kierowcy, który sprawia, że ​​martwe pola są widoczne zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera. Dodatkowe połączenie z radarowym wspomaganiem skrętu MAN zwiększa bezpieczeństwo podczas manewrów skrętu w trudnych warunkach widoczności. Oprócz tego, podczes MAN RoadShow, kierowcy ciężarówek będą mogli zapoznać się z innymi systemami wpomagającymi ich pracę: MAN CruiseAssist i LCPA. Organizatorzy przewidzieli onkursy dla uczestników m.in.: z pomocą systemu OptiView trzeba będzie pokonać slalom i manewrować tyłem przez tor przeszkód.

Oczywiście nie zabraknie dobrego jedzenia, a w salonie MAN eksperci będą odpowiadać na wszystkie pytania związane z cięzarówkami trzeciej generacji. Kto będzie chętny może spędzić nocleg w przestronnej kabinie MAN TGX korzystając ze wszystkich udogodnień oferowanych w niwym MAN TGX.

Wydarzenia TruckLife Tour odbywają się na stacjach obsługi lub parkingach dla kierowców ciężarówek wzdłuż europejskich szlaków komunikacyjnych.

Trasa rozpoczęła się 3 sierpnia 2021 r. w serwisie Euro Rastpark w Schweitenkirchen pod Monachium, a następnie ciężarówki pojechały do Włoch, potem odwiedzą Polskę i Belgię, Hiszpanię i Francję.

MAN TruckLife Tour w Polsce - 10-11 sierpnia Mostki (koło Świebodzina), parking Port 2000

 

System MAN OptiView będzie dostępny do zamówienia, jako opcjonalny dodatek do nowej generacji ciężarówek MAN, od października 2021 r. System zastępuje konwencjonalne lusterka zewnętrzne i zamiast tego współpracuje z kamerami po bokach i z przodu ciężarówki, a pokazuje widok z tyłu pojazdu. Funkcja asystenta skrętu MAN jest zintegrowana z kamerami.

Przeczytaj też:
Gwałtowne Burze i nieczynne drogi we Francji

Dwanaście departamentów w środkowej i południowej Francji jest w pomarańczowym alarmie Météo France w związku z powodziami lub gwałtownymi burzami.

Kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy na autodromie Jastrząb

W dniu 9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu.

Odzyskali trzy skradzione ciężarówki

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu odzyskali trzy pojazdy ciężarowe o łącznej wartości 160 tys. zł.

Z e-TOLL za przejazd po drogach płatnych zapłacisz o 25% mniej

Ministerstwo Finansów wprowadza czasowe ułatwienia dla przewoźników.

Praca na lata – na co zwrócić uwagę przy wyborze pracodawcy w branży transportowej?

Po trudnym okresie w branży, w wyniku którego wiele firm borykało się z problemami, a pracownicy musieli szukać nowego zatrudnienia, powoli wracamy do normalności.

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

Norwegia podnosi pensje dla kierowców ciężarówek

Wynagrodzenia kierowców zawodowych w Norwegii wzrosną.

Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

MAN TGX model 2022 - bez lusterek, z nowymi systemami

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL