Hegelmann Transporte Polska

Firma transportowa Hegelmann już 10 lat na polskim rynku

Jedna z największych firm transportowych w kraju, Hegelmann Transporte Sp. Z. o., 8 lipca br. świętuje jubileusz 10 lat istnienia na rynku.

 

Spółka jest częścią międzynarodowej grupy obecnej w 32 lokalizacjach w 17 krajach na świecie - od początku funkcjonowania w Polsce jej główna siedziba zlokalizowana jest w Częstochowie. Z roku na rok zwiększa ona liczebność swojej floty oraz poziom zatrudnienia, umacniając swoją pozycję wśród liderów tej branży w kraju.

Powstanie oddziału Hegelmann Group w Polsce zostało powierzone Fedirowi Yurkevychowi, obecnemu prezesowi Hegelmann Transporte. Historia jego kariery jest niezwykle ciekawa, ponieważ pracę zaczynał jako jeden z kierowców ciężarówek firmy.
- Propozycja, jaką otrzymałem od mojego szefostwa w Niemczech, by stanąć na czele kształtującego się oddziału Hegelmann Group w Polsce, była punktem zwrotnym w moim życiu. Czułem ogromną odpowiedzialność ze względu na pokładane we mnie nadzieje, bardzo nie chciałem zawieść zaufania przełożonych. Zaangażowałem się w stu procentach w kształtowanie polskiego przedstawicielstwa mojej firmy i z perspektywy czasu jestem bardzo dumny z tego, co udało się osiągnąć dzięki ciężkiej pracy nie tylko mojej, ale całego zespołu. Dziesięć lat to sporo czasu, dużo udało nam się wspólnie stworzyć, ale jestem przekonany, że najlepsze wciąż przed nami - podkreśla Fedir Yurkevych, prezes Hegelmann Transporte.

Początki nie były najłatwiejsze - pierwsze biuro Hegelmann Transporte znajdowało się przy ulicy Kawiej w Częstochowie i obejmowało zaledwie jeden pokój. Sukces przedsięwzięcia był możliwy jedynie dzięki ciężkiej pracy skromnego zespołu, do którego oprócz Fedira Yurkevycha należało zaledwie kilka osób. Obecnie ponad 500
pracowników biurowych spółki podzielonych jest na dziesięć lokalizacji w całym kraju, firma zatrudnia w Polsce ponad 2500 kierowców i dysponuje flotą ponad 2000 ciężarówek Miniony rok był wyjątkowo udany dla Hegelmanna - wzrost przychodów ze sprzedaży na poziomie 11 proc. w porównaniu do roku 2019. Tym samym spółka znalazła się na szczycie 26. Rankingu Firm TSL w kategorii uwzględniającej podmioty wskazujące transport drogowy jako główny deklarowany rodzaj działalności. Jest to niewątpliwie imponujący wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności, w jakich w 2020 roku funkcjonowała branża, której także nie ominął ogólnoświatowy kryzys.

- Jestem dumny, z tego jak wygląda obecnie firma, ale patrzę także z ogromną nadzieją w przyszłość. Widzimy wciąż ogromny potencjał na rynku usług transportowych w naszym kraju, chcemy więc dalej rozwijać się i inwestować w Polsce. Bardzo zależy mi także na stałym polepszaniu warunków pracy osób zatrudnionych w Hegelmann Transporte – ludzie są naszą siłą, którą nie sposób przecenić. Tylko dzięki zgranemu zespołowi możemy jeszcze wiele osiągnąć - dodaje Fedir Yurkevych.

Przeczytaj też:
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Zmiany przepisów w Wielkiej Brytanii. Kto musi posiadać certyfikaty? Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy - przy imporcie niektórych produktów będzie obowiązek przedstawienia odpowiednich certyfikatów.
eToll - zmiana opłat za samochody ciężarowe na 2024 rok Zmiana wysokości stawek opłaty elektronicznej od 1 stycznia 2024 r.
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Kilkukrotny wzrost kar za przewóz nielegalnych imigrantów Maksymalna kara dla firmy transportowej wynosi obecnie 20 tys. funtów za każdą przewiezioną niezgodnie z prawem osobę.