Firma transportowa Hegelmann już 10 lat na polskim rynku

Hegelmann Transporte Polska

Jedna z największych firm transportowych w kraju, Hegelmann Transporte Sp. Z. o., 8 lipca br. świętuje jubileusz 10 lat istnienia na rynku.

 

Spółka jest częścią międzynarodowej grupy obecnej w 32 lokalizacjach w 17 krajach na świecie - od początku funkcjonowania w Polsce jej główna siedziba zlokalizowana jest w Częstochowie. Z roku na rok zwiększa ona liczebność swojej floty oraz poziom zatrudnienia, umacniając swoją pozycję wśród liderów tej branży w kraju.

Powstanie oddziału Hegelmann Group w Polsce zostało powierzone Fedirowi Yurkevychowi, obecnemu prezesowi Hegelmann Transporte. Historia jego kariery jest niezwykle ciekawa, ponieważ pracę zaczynał jako jeden z kierowców ciężarówek firmy.
- Propozycja, jaką otrzymałem od mojego szefostwa w Niemczech, by stanąć na czele kształtującego się oddziału Hegelmann Group w Polsce, była punktem zwrotnym w moim życiu. Czułem ogromną odpowiedzialność ze względu na pokładane we mnie nadzieje, bardzo nie chciałem zawieść zaufania przełożonych. Zaangażowałem się w stu procentach w kształtowanie polskiego przedstawicielstwa mojej firmy i z perspektywy czasu jestem bardzo dumny z tego, co udało się osiągnąć dzięki ciężkiej pracy nie tylko mojej, ale całego zespołu. Dziesięć lat to sporo czasu, dużo udało nam się wspólnie stworzyć, ale jestem przekonany, że najlepsze wciąż przed nami - podkreśla Fedir Yurkevych, prezes Hegelmann Transporte.

Początki nie były najłatwiejsze - pierwsze biuro Hegelmann Transporte znajdowało się przy ulicy Kawiej w Częstochowie i obejmowało zaledwie jeden pokój. Sukces przedsięwzięcia był możliwy jedynie dzięki ciężkiej pracy skromnego zespołu, do którego oprócz Fedira Yurkevycha należało zaledwie kilka osób. Obecnie ponad 500
pracowników biurowych spółki podzielonych jest na dziesięć lokalizacji w całym kraju, firma zatrudnia w Polsce ponad 2500 kierowców i dysponuje flotą ponad 2000 ciężarówek Miniony rok był wyjątkowo udany dla Hegelmanna - wzrost przychodów ze sprzedaży na poziomie 11 proc. w porównaniu do roku 2019. Tym samym spółka znalazła się na szczycie 26. Rankingu Firm TSL w kategorii uwzględniającej podmioty wskazujące transport drogowy jako główny deklarowany rodzaj działalności. Jest to niewątpliwie imponujący wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności, w jakich w 2020 roku funkcjonowała branża, której także nie ominął ogólnoświatowy kryzys.

- Jestem dumny, z tego jak wygląda obecnie firma, ale patrzę także z ogromną nadzieją w przyszłość. Widzimy wciąż ogromny potencjał na rynku usług transportowych w naszym kraju, chcemy więc dalej rozwijać się i inwestować w Polsce. Bardzo zależy mi także na stałym polepszaniu warunków pracy osób zatrudnionych w Hegelmann Transporte – ludzie są naszą siłą, którą nie sposób przecenić. Tylko dzięki zgranemu zespołowi możemy jeszcze wiele osiągnąć - dodaje Fedir Yurkevych.

Przeczytaj też:
Przekazywanie danych telematycznych a RODO

BGL i ELVIS ostrzegają spedytorów i firmy transportowe przed nieostrożnym przekazywaniem danych telematycznych osobom trzecim. Istnieje ryzyko konsekwencji związanych z ochroną danych i kar za naruszenia RODO.

Polski transport odnotowuje wyraźny wzrost przewozów

W pierwszej połowie 2021 roku na niemieckich drogach jeździło znacznie więcej ciężarówek podlegających opłatom drogowym z Polski, Rumunii, Litwy i Czech, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Zwolnienie dla niektórych transportów na niedziele i święta w Nadrenii-Palatynacie

W związku z obecną katastrofą powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Rząd Federalny zdecydował o wyjątkach od czasu jazdy i odpoczynku dla transportów, które są związane z pomocą i usuwaniem skutków szkód spowodowanych przez ulewy.

Kolejne zmiany dla kierowców ciężarówek

Już od 1 października 2021 r. podróżowanie do Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej będzie możliwe wyłącznie z paszportem.

Koszty firm transportowych, w przyszłym roku, wyższe o 35 proc.?

W związku z zapisami unijnego pakietu mobilności, które wejdą w życie 2 lutego 2022 roku, Ministerstwo Infrastruktury zamierza znowelizować polskie przepisy dotyczące zasad delegowania w transporcie międzynarodowym i wynagrodzenia dla kierowców.

Czego obawiają się młodzi przedsiębiorcy

Przedstawiciele sektora MŚP zapytani o największe wyzwania, z którymi mają do czynienia w tym roku, wskazali na restrykcje związane z pandemią (67%), podatki i regulacje (62%) oraz rekrutacje i utrzymanie pracownika (60%).

System rozwiązuje problem kradzieży ładunków z naczep

Tiel (Holandia) – ZF i Sioen Industries & Securitas połączyły siły z wiodącym europejskim producentem kurtyn do naczep Roland International.

Gwarancja przebiegu kluczowa dla przewoźnika w ramach współpracy z operatorem logistycznym - wywiad

Z Łukaszem Paszkowskim, kierownikiem Transportów Całopojazdowych w GEFCO Polska rozmawiamy o sytuacji na rynku przewozów drogowych, warunkach współpracy z operatorami logistycznymi oraz korzyściach dla firm transportowych, wynikających ze skali działalności GEFCO w Polsce i Europie.

UOKiK przygląda się zadłużonym firmom transportowym

W Polsce jest ponad 25 tys. firm przewozowych, 86 proc. to jednoosobowe działalności gospodarcze. Dzięki nim rynek samochodów ciężarowych przetrwał kolejne pandemiczne lockdowny w dobrej kondycji.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL