MAN TGE 4x4 Offroad

MAN TGE 4x4 offroad

Te niepozornie wyglądające samochody dostawcze na prawdę potrafią wiele. Mogliśmy się o tym przekonać podczas imprezy zorganizowanej przez MAN Truck & Bus Polska na Autodromie 4x4 we Włościejewkach.

 

Premiera dostawczego MAN'a TGE miała miejsce w 2016 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło. Znacznie powiększono portfolio wersji pojazdów oraz wprowadzono model MAN eTGE. Elektryczne MAN'y również brały udział w imprezie, biorąc udział w tescie porównawczym napędów :Diesla i elektrycznego oraz demonstrując zasady ekonomicznej jazdy odzyskując energię w czasie jazdy. Ciekawostką był "wyścig" pomiedzy konwencjonalnym napędem, a elektrykiem. Jak nietrudno się domyslić wygrał samochód elektryczny, który wysoki moment obrotowy osiąga prawie już od samego startu.

Wracając do offroad'u trzeba przyznać, że układ napędowy MAN'a TGE 4x4 dzielnie sprawuje się w trudnym terenie. Wszystko za sprawą działania elektromechanicznego sprzęgła Haldex 5. generacji, które w razie potrzeby blokuje przekładnię główną i międzyosiową. Układ napędowy jest taki sam jak w bliźniaczym VW Crafterze, zatem ewentualny serwis podzespołów nie sprawia trudności. Warto zaznaczyć, że wersje TGE 4x4 nie są przeznaczone wyłącznie dla użytkowników wykorzystujących samochody do jazdy w trudnym terenie. Pewność trzymania się drogi, również na asfalcie, sprawia, że MAN TGE 4x4 ma bardzo dobrą przyczepność również w typowym ruchu drogowym.

Na koniec ciekawostka. Ten zielony 180-konny model, jest konwersją na samochód przeprawowy. Przebudowy wykonała firma VvanGrabowski, która zabudowuje wiele dostawczych MAN'ów. Prototyp pięciomiejscowej przeprawówki wyposażono m.in. w namiot sypialny na dachu pojazdu, trapy, podnośnik terenowy, lodówkę, stolik z ławkami, kuchenkę mikrofalową oraz zbiornik na wodę z przyłączanym prysznicem. Terenowe opony sprawiają, że pojazd nabiera cech profesjonalnego "łazika" i z pewnością poradzi sobie w trudnym terenie.

 

 

Przeczytaj też:
Nowa Generacja DAF - modele XF, XG i XG+

DAF Trucks obiecuje, w modelach nowej generacji XF, XG i XG+, 10% redukcję zużycia paliwa, kompleksową gamę rozwiązań z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa oraz najwyższy poziom komfortu.

 

DAF Trucks prezentuje nowy model ciężarówki (video)

W dniu dzisiejszym DAF Trucks oficjalnie pokazał nowy model samochodu ciężarówego przeznaczonego do transportów długodystansowych. Nowy długodystansowy DAF będzie miał oznaczenia kabin: XF, XG i XG+

Nowy samochód zarejestrujesz w salonie u dealera

Od 4 czerwca nowe auto można zarejestrować u dealera.

IMS Intermodal Show - Transport intermodalny - konferencja

Firma Gniotpol Trailers - producent przyczep, naczep oraz zabudów - zaprasza na zaprasza na wyjątkowe wydarzenie: IMS Intermodal Show.

AIR-PRO oraz usługa IVECO Driver Pal w nowym IVECO Daily

Firma IVECO przedstawiła dziś nowe Daily.

Druga generacja IVECO S-WAY

Po dwóch latach od premiery IVECO zaprezentowało zmodernizowany IVECO S-WAY.

IVECO buduje społeczność kierowców i oferuje nowe usługi ułatwiające pracę za kierownicą

Rozwiązanie to zapewnia kierowcom wsparcie na drodze ze strony sztucznej inteligencji wykorzystującej technologie głosowe.

Szykują się duże zmiany dla kierowców samochodów dostawczych

Zmiana potencjalnie dotyczy ponad 37 tysięcy przewoźników z busami.

Temat CB Radia powraca...

Choć temat trochę przycichł, termin nadal biegnie i niebawem może się okazać, że korzystając z CB radia, podczas jazdy, jest tak samo nielegalne, jak trzymanie w dłoni telefonu komórkowego.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL