MAN TGE 4x4 Offroad

MAN TGE 4x4 offroad

Te niepozornie wyglądające samochody dostawcze na prawdę potrafią wiele. Mogliśmy się o tym przekonać podczas imprezy zorganizowanej przez MAN Truck & Bus Polska na Autodromie 4x4 we Włościejewkach.

 

Premiera dostawczego MAN'a TGE miała miejsce w 2016 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło. Znacznie powiększono portfolio wersji pojazdów oraz wprowadzono model MAN eTGE. Elektryczne MAN'y również brały udział w imprezie, biorąc udział w tescie porównawczym napędów :Diesla i elektrycznego oraz demonstrując zasady ekonomicznej jazdy odzyskując energię w czasie jazdy. Ciekawostką był "wyścig" pomiedzy konwencjonalnym napędem, a elektrykiem. Jak nietrudno się domyslić wygrał samochód elektryczny, który wysoki moment obrotowy osiąga prawie już od samego startu.

Wracając do offroad'u trzeba przyznać, że układ napędowy MAN'a TGE 4x4 dzielnie sprawuje się w trudnym terenie. Wszystko za sprawą działania elektromechanicznego sprzęgła Haldex 5. generacji, które w razie potrzeby blokuje przekładnię główną i międzyosiową. Układ napędowy jest taki sam jak w bliźniaczym VW Crafterze, zatem ewentualny serwis podzespołów nie sprawia trudności. Warto zaznaczyć, że wersje TGE 4x4 nie są przeznaczone wyłącznie dla użytkowników wykorzystujących samochody do jazdy w trudnym terenie. Pewność trzymania się drogi, również na asfalcie, sprawia, że MAN TGE 4x4 ma bardzo dobrą przyczepność również w typowym ruchu drogowym.

Na koniec ciekawostka. Ten zielony 180-konny model, jest konwersją na samochód przeprawowy. Przebudowy wykonała firma VvanGrabowski, która zabudowuje wiele dostawczych MAN'ów. Prototyp pięciomiejscowej przeprawówki wyposażono m.in. w namiot sypialny na dachu pojazdu, trapy, podnośnik terenowy, lodówkę, stolik z ławkami, kuchenkę mikrofalową oraz zbiornik na wodę z przyłączanym prysznicem. Terenowe opony sprawiają, że pojazd nabiera cech profesjonalnego "łazika" i z pewnością poradzi sobie w trudnym terenie.

 

 

Przeczytaj też:
Schmitz Cargobull wznawia produkcję naczep w Wielkiej Brytanii

Wiodący europejski producent naczep Schmitz Cargobull otwiera nową fabrykę w Manchesterze, produkowane będą tam niestandardowe pojazdy dla brytyjskich i irlandzkich operatorów.

Nowy FIAT Doblo i Fiorino

Można już składać zamówienia na nowe Doblò MY 2022 i Fiorino wyposażone w nowe silniki wysokoprężne MultiJet2 zgodne z Euro 6D-Final.

Zachęta finansowa dla kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii

Tesco oferuje kierowcom ciężarówek premię w wysokości 1000 funtów za pracę w transporcie towarów do sieci supermarketów.

Utrudnienia dla kierowców wjeżdżających do Niemiec z Holandii

We wtorek 27 lipca 2021 r. Holandia ponownie zostanie sklasyfikowana przez Niemcy, jako obszar wysokiego ryzyka.

Polska pod wpływem alkoholu?

Opublikowana przez NIK informacja wskazuje, że w 9 na 10 skontrolowanych komend policji miały miejsce nieprawidłowości związane z kalibracją alkomatów.

Hegelmann buduje pierwszą w Polsce przestrzeń serwisową dla kierowców ciężarówek

Grupa Hegelmann z siedzibą w Bruchsal buduje pierwszy w Polsce hub dla kierowców ciężarówek. Kompleks pomieści 750 kierowców, a otwarcie planowane jest na 2022 rok.

Nowy punkt MAN Truck & Bus na serwisowej mapie Polski

Citronex inwestuje w punkt serwisowy ciężarówek MAN.

 

Zwolnienie dla niektórych transportów na niedziele i święta w Nadrenii-Palatynacie

W związku z obecną katastrofą powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Rząd Federalny zdecydował o wyjątkach od czasu jazdy i odpoczynku dla transportów, które są związane z pomocą i usuwaniem skutków szkód spowodowanych przez ulewy.

MAN TGX 640 km zaprojektowany przez Drudi Performance

Słynny projektant Aldo Drudi zaprojektował i zbudował ekskluzywną wersję flagowego pojazdu MAN TGX 18.640.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL