VFS OSP

Volkswagen Financial Services wdrożył drugi etap pomocy dla strażaków ochotników

Ruszył drugi półroczny etap współpracy VFS z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Jej celem jest wsparcie walki strażaków z pandemią koronawirusa.

 

Projekt został rozpoczęty w połowie ubiegłego roku, kiedy VWFS bezpłatnie użyczył OSP z różnych rejonów Polski 30 Volkswagenów Transporterów. Również w 2021 roku firma zapewnia strażakom pełną mobilność.

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach trwa wyścig, którego celem jest zaszczepienie jak największej liczby osób. Wciąż jednak znajdujemy się w niebezpiecznym momencie, a doniesienia o kolejnych mutacjach wirusa nie wpływają uspokajająco. Z tych powodów tak istotne jest wsparcie dla osób i instytucji, które stoją na pierwszej linii walki z pandemią.
- Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych są #pierwsinamiejscu, zarówno przy działaniach "koronawirusowych", jak i w przypadku innych zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi. A COVID-19 nie zwalnia. Dlatego w Volkswagen Financial Services zadecydowaliśmy o przedłużeniu okresu bezpłatnego użyczenia naszych samochodów trzydziestu OSP z całej Polski do końca czerwca 2021 roku. Wspieramy działania strażaków tak jak umiemy najlepiej - poprzez dostarczanie pełnej mobilności - mówi Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services Polska.

Pomoc VWFS jest potrzebna. Strażacy przesyłają do firmy podziękowania za wsparcie OSP w codziennych akcjach i doceniają to, że na co dzień mogą być mobilni.
- Od czerwca do grudnia 2020 roku strażacy przejechali naszymi samochodami niemal 140 tys. km podczas prawie 2 tys. wyjazdów. Interwencje obejmowały nie tylko działania związane ze zwalczaniem skutków pandemii i pomocą dla osób szczególnie zagrożonych. Volkswageny Transportery wykorzystywano na przykład w akcjach ratunkowych, usuwaniu skutków powodzi czy monitorowaniu lasów w okresach nasilonych pożarów – wylicza Daria Zielaskiewicz, dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Samochody, które będą służyły OSP przez kolejne pół roku, na przykład przy dowożeniu ludzi na szczepienia, są dostosowane do potrzeb strażaków. Każdy Transporter ma 6-osobową kabinę, oddzielną obszerną przestrzeń ładunkową, napęd 4x4 i praktyczne wyposażenie dodatkowe.
- Samochody zostały też ubezpieczone, mają pakiety przeglądów serwisowych, a co najważniejsze – karty paliwowe. W ten sposób VWFS zapewnia strażakom spokój, aby mogli skupić się wyłącznie na swoich zadaniach - podkreśla Daria Zielaskiewicz.

Przeczytaj też:
Rosenbauer Polska i Bocar podpisały umowę o współpracy Firma Rosenbauer Polska sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z jednym z największych producentów zabudów specjalistycznych dla branży pożarniczej w Polsce z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym "bocar" Sp. z o.o. Uroczystość podpisania umowy odbyła się 22 czerwca 2022 podczas Międzynarodowych Targów Interschutz w Hanowerze.
Dwadzieścia nowych wozów ratowniczo-gaśniczych na Dolnym Śląsku W dniu 17 stycznia 2022 r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu odbyło się uroczyste przekazanie do komend miejskich i powiatowych PSP dwudziestu nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych.
Pożarniczy MAN TGM 4x4 do zadań specjalnych Nie jest to fotomontaż, producentem wozu strażackiego jest austriacka firma EMPL.
Strażacy spotkają się w Poznaniu Już po raz czwarty miłośnicy straży pożarnej z całej Polski spotkają się w ramach Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów.
Jak ognioodporna jest Twoja ciężarówka?
Rusza 2 edycja akcji wspierającej strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej organizowanej przez markę Mio W ramach akcji co miesiąc jedna jednostka otrzyma wideorejestator Mio MiVue C512.  
Nowy MAN TGM dla straży pożarnych MAN Truck & Bus demonstruje swoje doświadczenie, zwłaszcza w zakresie budowy podwozi pojazdów służb ratowniczych.  
Strażacki wóz przyszłości - Rosenbauer serii RT Bazując na studium koncepcyjnym Concept Fire Truck (CFT) , Rosenbauer opracował serię RT (Revolutionary Technology) , pojazd strażacki przyszłości.  
Strażacy szkolili się na nowych kabinach MAN TGX i TGS (Video) W sobotę 4 lipca na terenie fabryki MAN Trucks w Niepołomicach odbyły się warsztaty szkoleniowe dla straży pożarnej z zakresu ratownictwa technicznego z wykorzystaniem 6 fabrycznie nowych kabin samochodów ciężarowych MAN.