Volkswagen Financial Services wdrożył drugi etap pomocy dla strażaków ochotników

VFS OSP

Ruszył drugi półroczny etap współpracy VFS z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Jej celem jest wsparcie walki strażaków z pandemią koronawirusa.

 

Projekt został rozpoczęty w połowie ubiegłego roku, kiedy VWFS bezpłatnie użyczył OSP z różnych rejonów Polski 30 Volkswagenów Transporterów. Również w 2021 roku firma zapewnia strażakom pełną mobilność.

W Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach trwa wyścig, którego celem jest zaszczepienie jak największej liczby osób. Wciąż jednak znajdujemy się w niebezpiecznym momencie, a doniesienia o kolejnych mutacjach wirusa nie wpływają uspokajająco. Z tych powodów tak istotne jest wsparcie dla osób i instytucji, które stoją na pierwszej linii walki z pandemią.
- Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych są #pierwsinamiejscu, zarówno przy działaniach "koronawirusowych", jak i w przypadku innych zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi. A COVID-19 nie zwalnia. Dlatego w Volkswagen Financial Services zadecydowaliśmy o przedłużeniu okresu bezpłatnego użyczenia naszych samochodów trzydziestu OSP z całej Polski do końca czerwca 2021 roku. Wspieramy działania strażaków tak jak umiemy najlepiej - poprzez dostarczanie pełnej mobilności - mówi Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services Polska.

Pomoc VWFS jest potrzebna. Strażacy przesyłają do firmy podziękowania za wsparcie OSP w codziennych akcjach i doceniają to, że na co dzień mogą być mobilni.
- Od czerwca do grudnia 2020 roku strażacy przejechali naszymi samochodami niemal 140 tys. km podczas prawie 2 tys. wyjazdów. Interwencje obejmowały nie tylko działania związane ze zwalczaniem skutków pandemii i pomocą dla osób szczególnie zagrożonych. Volkswageny Transportery wykorzystywano na przykład w akcjach ratunkowych, usuwaniu skutków powodzi czy monitorowaniu lasów w okresach nasilonych pożarów – wylicza Daria Zielaskiewicz, dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Samochody, które będą służyły OSP przez kolejne pół roku, na przykład przy dowożeniu ludzi na szczepienia, są dostosowane do potrzeb strażaków. Każdy Transporter ma 6-osobową kabinę, oddzielną obszerną przestrzeń ładunkową, napęd 4x4 i praktyczne wyposażenie dodatkowe.
- Samochody zostały też ubezpieczone, mają pakiety przeglądów serwisowych, a co najważniejsze – karty paliwowe. W ten sposób VWFS zapewnia strażakom spokój, aby mogli skupić się wyłącznie na swoich zadaniach - podkreśla Daria Zielaskiewicz.

Przeczytaj też:
Volkswagen Caddy 5 Maxi już w produkcji

Nowy Volkswagen Caddy 5 Maxi, którego produkcję - w ślad za wersjami osobową, cargo i kempingową California - rozpoczęto właśnie w zakładach Volkswagen Poznań.

 

Rusza 2 edycja akcji wspierającej strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej organizowanej przez markę Mio

W ramach akcji co miesiąc jedna jednostka otrzyma wideorejestator Mio MiVue C512.

 

W Poznaniu ruszyła produkcja VW Caddy Califirnia

Z linii produkcyjnej zakładów Volkswagen Poznań zjechały pierwsze egzemplarze małego kompaktowego kampera Caddy California.

 

Volkswagen Samochody Dostawcze podsumowuje ubiegły rok w sprzedaży

Podobnie jak w wielu światowych firmach i markach, również w Volkswagen Samochody Dostawcze rok 2020 został zdeterminowany przez przebieg pandemii Covid-19 i związane z nią spowolnienie gospodarcze.

 

Nowy MAN TGM dla straży pożarnych

MAN Truck & Bus demonstruje swoje doświadczenie, zwłaszcza w zakresie budowy podwozi pojazdów służb ratowniczych.

 

Volkswagen Caddy 5 generacji już w seryjnej produkcji

Z taśm produkcyjnych fabryki Volkswagen Poznań zjechały pierwsze egzemplarze kolejnej generacji modelu Volkswagena Caddy.

 

Strażacki wóz przyszłości - Rosenbauer serii RT

Bazując na studium koncepcyjnym Concept Fire Truck (CFT) , Rosenbauer opracował serię RT (Revolutionary Technology) , pojazd strażacki przyszłości.

 

Wersja Multivan obchodzi trzydzieste piąte urodziny. Wszystko zaczęło się od modelu T3

Pierwszy Multivan bazował na modelu T3 i miał swoją światową premierę w 1985 r. na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych (IAA) we Frankfurcie.

 

Historia pewnego VW Bulli

Dokładnie 70 lat temu z linii produkcyjnej w zakładzie w Wolfsburgu zjechała niebieska furgonetka pierwszej generacji Volkswagena Transportera.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL