Prawo w spedycji

Kuehne+Nagel zaprasza na darmowe webinarium Prawo i ubezpieczenia w spedycji

Prawo i ubezpieczenia w spedycji to temat kolejnego, bezpłatnego webinarium organizowanego przez specjalistów Kuehne+Nagel.


Sektor transportu składa się z tysięcy podmiotów, które każdego dnia przetwarzają niezliczoną liczbę informacji i dokumentacji. Wspiera gospodarkę i dba o to, aby transakcje handlowe były przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi prawami. Spedycja, jako część branży TSL, rządzi się swoimi prawami, które określają warunki, na jakich zawiązywana jest umowa między zleceniodawcą a spedytorem.

Podczas webinarium Iwona Śliwińska i Anna Piasecka, obejmujące stanowisko Legal Counsel w polskim oddziale Kuehne+Nagel wyjaśnią dlaczego stosowanie przez spedytorów ogólnych warunków spedycyjnych zwiększa pewność obrotu i bezpieczeństwa przekazanych towarów. Przedstawią najpopularniejsze warunki spedycyjne obowiązujące zarówno w Polsce, jak i w Europie oraz powiedzą o konwencjach i innych przepisach regulujących różne formy transportu międzynarodowego.

W drugiej części spotkania, uczestnicy webinarium Kuehne+Nagel dowiedzą się, jak zabezpieczyć się przed szkodą i dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia cargo.

Webinarium odbędzie się 3 listopada o godzinie 14.00. Liczba miejsc jest ograniczona do 500. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań. Każdy zarejestrowany użytkownik otrzyma nagranie sesji live kilka godzin po jej zakończeniu. Na webinarium można zapisać się poprzez stronę internetową, klikając tutaj.

Przeczytaj też:
ZUS upomina się o przestrzeganie nowych przepisów. Dlaczego kontrole nasiliły się właśnie teraz? W związku z przypadkami nieuczciwych zachowań w firmach transportowych Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdecydował się na podjęcie bardziej stanowczych kroków.
Kongres Move - eksperci o przyszłości elektromobilności w Polsce International Mobility Congress odbywał się podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Dziury w jezdni. Jak ubiegać się o odszkodowanie za zniszczone koło? Odszkodowanie za koła zniszczone na wyrwie w drodze można dostać z ubezpieczenia OC zarządcy drogi lub z własnej polisy autocasco (AC).
Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy są zobowiązani do spełnienia kolejnego obowiązku.
Starsi kierowcy - zagrożenie czy bezpieczeństwo? Szacuje się, że w 2050 roku w krajach Unii Europejskiej odsetek osób w wieku 50 i więcej lat będzie wynosił prawie 50 proc. ogółu populacji.
Chaosu w Wielkiej Brytanii ciąg dalszy... Brytyjski Departament Transportu wdraża przepisy, które pozbawiły unijnych przewoźników części uprawnień.
Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy. Zmiany dotkną polskie firmy transportowe Brytyjski Departament Transportu poinformował o zmianach, które zostaną wprowadzone z początkiem 2023 r.
Girteką w Polsce pokieruje pani prezes Girteka to litewska firma, która powstała w 1996 r., z siedzibą w Wilnie. Specjalizuje się w przewozach całopojazdowych (FTL) oraz chłodniczych, głównie dla firm z branży food&beverage, FMCG, przemysłowej, automotive i farmaceutycznej.
Co powinni wiedzieć spedytorzy, którzy obsługują importerów węgla? Aby zabezpieczyć w obecnym sezonie grzewczym potrzeby odbiorców indywidualnych i firm, Polska importuje węgiel z różnych regionów świata. Sprawna i płynna odprawa celna węgla ma ogromne znaczenie - im szybciej towar zostanie dopuszczony do obrotu na terenie UE, tym szybciej trafi on do dystrybucji. Co powinny wiedzieć firmy spedycyjne, które obsługują importerów węgla?