Prawo w spedycji

Kuehne+Nagel zaprasza na darmowe webinarium Prawo i ubezpieczenia w spedycji

Prawo i ubezpieczenia w spedycji to temat kolejnego, bezpłatnego webinarium organizowanego przez specjalistów Kuehne+Nagel.


Sektor transportu składa się z tysięcy podmiotów, które każdego dnia przetwarzają niezliczoną liczbę informacji i dokumentacji. Wspiera gospodarkę i dba o to, aby transakcje handlowe były przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi prawami. Spedycja, jako część branży TSL, rządzi się swoimi prawami, które określają warunki, na jakich zawiązywana jest umowa między zleceniodawcą a spedytorem.

Podczas webinarium Iwona Śliwińska i Anna Piasecka, obejmujące stanowisko Legal Counsel w polskim oddziale Kuehne+Nagel wyjaśnią dlaczego stosowanie przez spedytorów ogólnych warunków spedycyjnych zwiększa pewność obrotu i bezpieczeństwa przekazanych towarów. Przedstawią najpopularniejsze warunki spedycyjne obowiązujące zarówno w Polsce, jak i w Europie oraz powiedzą o konwencjach i innych przepisach regulujących różne formy transportu międzynarodowego.

W drugiej części spotkania, uczestnicy webinarium Kuehne+Nagel dowiedzą się, jak zabezpieczyć się przed szkodą i dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia cargo.

Webinarium odbędzie się 3 listopada o godzinie 14.00. Liczba miejsc jest ograniczona do 500. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań. Każdy zarejestrowany użytkownik otrzyma nagranie sesji live kilka godzin po jej zakończeniu. Na webinarium można zapisać się poprzez stronę internetową, klikając tutaj.

Przeczytaj też:
Konfiskata aut pijanym kierowcom - najczęściej zadawane pytania W dniu 14 marca 2024 r. wchodzą w życie przepisy pozwalające na konfiskatę samochodów pijanym kierowcom. Co prawda nie ma jeszcze do nich przepisów wykonawczych, lecz jest to tylko kwestia najbliższych tygodni.
Wynagrodzenia dla kierowców muszą wzrosnąć w 2024 roku Zmiany w wynagrodzeniach kierowców zawodowych w 2024 – o tym warto wiedzieć.
Skuteczne zmniejszenie kary nałożonej przez Border Force W lutym ubiegłego roku, zostały wprowadzone zmiany w przepisach w zakresie przeciwdziałania wjazdowi nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii. Kary są znacznie bardziej dotkliwe, a przewoźnicy są częściej na nie narażeni.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Zmiana naliczania opłat drogowych w Czechach Opłata za przejazd w Czechach dla pojazdów powyżej 3,5 t zostanie powiększona o składnik opłaty za wytwarzanie emisji CO2.
Zmiany przepisów w Wielkiej Brytanii. Kto musi posiadać certyfikaty? Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy - przy imporcie niektórych produktów będzie obowiązek przedstawienia odpowiednich certyfikatów.
eToll - zmiana opłat za samochody ciężarowe na 2024 rok Zmiana wysokości stawek opłaty elektronicznej od 1 stycznia 2024 r.
Czy optymalizacja opłat drogowych jest mitem, czy faktem? Opłaty drogowe stopniowo stają się coraz bardziej znaczącym składnikiem kosztowym w transporcie towarowym.
Kilkukrotny wzrost kar za przewóz nielegalnych imigrantów Maksymalna kara dla firmy transportowej wynosi obecnie 20 tys. funtów za każdą przewiezioną niezgodnie z prawem osobę.