MAN Truck Service Quality Award 2019

AGRO – STAR najlepszym serwisem MAN w Polsce

Service Quality Award organizowany jest w Polsce po raz trzeci.

 

W dniu 17 października br. w siedzibie Akademii MAN w Wolicy odbył się finał konkursu Service Quality Award edycja polska. W polskiej edycji konkursu udział wzięły trzy Autoryzowane Stacje Obsługi, które uzyskały największą ilość punktów w rywalizacji globalnego konkursu Service Quality Award. Do rundy finałowej zakwalifikowały się ostatecznie: AGRO-STAR Tadeusz Nogaj, TRANSBUD NOWA HUTA oraz MAN Truck & Bus Center Gdańsk.

Procedura wyboru finalistów Service Quality Award stawiała przed kandydatami wysokie wymagania. W pierwszych trzech rundach globalnego konkursu zostali oni poddani szerokiemu testowi wiedzy technicznej. Ostatnim etapem był tajemniczy telefon, sprawdzający jak serwisy radzą sobie z obsługą klienta. Konkurs Service Quality Award organizowany jest przez centralę MAN w Monachium od wielu lat.

Finał konkursu w Polsce składał się z trzech konkurencji: przyjęcie i wydanie pojazdu, naprawy pojazdu w serwisie oraz doboru części zamiennych. Trzy rundy wyłoniły zwycięzcę jednak pozostałe dwa zespoły otrzymały taką samą liczbę punktów. Po zaciętej rundzie dogrywkowej, w czasie której zadano 5 dodatkowych pytań , drugie miejsce zajęła reprezentacja serwisu MAN Truck & Bus Gdańsk, a trzecie Transbud Nowa Huta Krakowa. Pomimo wysokiego poziomu trudności konkursu uczestnicy poradzili sobie z zadaniami bardzo dobrze.

- Konkurs ma na celu przede wszystkim doskonalenie kompetencji pracowników, a co za tym idzie podnoszenia jakości usług świadczonych w sieci serwisowej MAN. Trzecie z rzędu zwycięstwo serwisu AGRO-STAR z Kalisza, potwierdza doskonałe przygotowanie pracowników i najwyższą jakość oferowanych w tej stacji serwisowej usług - mówi Bartłomiej Ciemiński, dyrektor ds. serwisu w spółce MAN Truck & Bus Polska.

Przeczytaj też:
Podsumowanie roku 2022 w MAN Truck & Bus Polska Rok 2022 dla MAN Truck & Bus był rokiem pełnym wyzwań. W wyniku działań wojennych i po agresji Rosji w Ukrainie koncern stracił dwie z trzech fabryk produkujących komponenty do samochodów ciężarowych.
MAN TGX i naczepa z TIP Trailer Services w zestawie dla ośrodków nauki jazdy
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.
Elektryczny debiut autobusów MAN w Siedlcach Po ośmiu latach MAN wraca do Siedlec i to elektrycznie.
Ciężarówki i autobusy - jak minął rok W roku bieżącym rynek samochodów ciężarowych jest niestabilny. Mimo iż dotychczas radził sobie nieco lepiej z zakłóceniami dostaw półprzewodników niż inne kategorie pojazdów, to po wybuchu wojny za wschodnią granicą sytuacja została skomplikowana dodatkowo brakami komponentów z Ukrainy.
MAN TGX z projektu WOMAN ma nowego właściciela Na drodze widać go z daleka. Wyróżnia się charakterystyczną barwą i pełnym wyposażeniem w akcesoria przydatne każdemu kierowcy, a w szczególności paniom pracującym w zawodzie kierowcy ciężarówki.
Zamość z umową na pierwsze autobusy elektryczne MAN W dniu 2 grudnia 2022 r. Miejski Zakład Komunikacji w Zamościu podpisał umowę z firmą MAN Truck & Bus Polska na zakup i dostawę 14 autobusów elektrycznych Lion`s City E plus siedem dwustanowiskowych stacji przeznaczonych do ładowania pojazdów.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
Autobus roku 2023 na TRANSEXPO w Kielcach W Kielcach trwa najważniejsze wydarzenie branży transportu zbiorowego w Polsce – wystawa Transexpo. Złoty Medal w kategorii Autobusy za MAN Lion’s City 18 E oraz nagrodę za design stoiska targowego.