Scania Le Mans - Repiński

70 wyjątkowych ciężarówek na Pomorskiej Miss Scania 2019 - kto zwycięzcą?

Zwycięski pojazd to Scania R450 z motywem kultowego, 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

 

Fani ciężarówek odwiedzający tegoroczną edycję konkursu Pomorska Miss Scania mogli obejrzeć, aż 70 ciężarówek. Nagrodę główną imprezy przyznano przedstawicielom firmy Repiński Transport i Spedycja za pojazd Scania Le Mans. Jury zachwycił nie tylko oryginalny projekt malowania, ale także kunsztowne wykończenie wnętrza kabiny.

Głosami gości odwiedzających imprezę nagroda „Pomorska Miss Scania Publiczności” trafiła do Kacpi Logistic za pojazd Scania S500 z malowaniem Isle of Man, nawiązującym do prestiżowych wyścigów motocyklowych rozgrywanych od 1907 r. na wyspie Man. Przyznany po raz pierwszy w tym roku tytuł Pomorska Miss V8 zdobył właściciel firmy Navigator Transport, za Scania S730 przeznaczony do transportu ponadgabarytowego. Ciągnik jest wizytówką firmy, co znalazło odzwierciedlenie w efektownych elementach wyposażenia na zewnątrz i w kabinie pojazdu.

Nagrodę specjalną przyznano przedstawicielom firmy Banucha za skrupulatnie dopracowany, trzyosiowy ciągnik z silnikiem V8, a Nagrodę dyrektora gdańskiego oddziału Scania – przedstawicielom Wood-Land za Scania R500 do przewozu drewna. Ze względu na wysoki poziom tegorocznego konkursu, jury zdecydowało również o przyznaniu dyplomu wyróżnienia. Wyróżnienie otrzymał właściciel firmy Popławski za wyjątkowy ciągnik S450 z elementami wyposażenia XT.

Wybory Pomorskiej Miss Scania odbyły się w gdańskim oddziale firmy już po raz 18. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem kierowców i miłośników pojazdów ciężarowych. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ok. 4000 odwiedzających oraz ponad 30 wystawców branżowych i partnerów. Na gości wydarzenia czekało wiele atrakcji: koncerty i konkursy dla najmłodszych oraz stanowisko z ciągnikiem Scania do transportu długodystansowego z napędem LNG. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pojazdy Scania XT przeznaczone do pracy w trudnym terenie.

Na zakończenie konkursu Pomorska Miss Scania odbyła się tradycyjna, widowiskowa parada pojazdów Scania głównymi ulicami Gdańska w asyście policji.

Przeczytaj też:
Od pierwszego maja DAF tylko w kolorze złotym Oszczędności w produkcji w fabryce samochodów ciężarowych w Eindhoven, mają rozładować emocje w domach.
Spółka DAF Trucks Polska wybrała najlepszych dealerów roku Tytuł najlepszego dealera przyznano zespołowi ESA Trucks Polska (filia Godzieszów).
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
Mercedes-Benz z największą sprzedażą w lutym W lutym 2023r. zarejestrowano 2784 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+16,2%) i więcej o 9,2% niż w styczniu br.
Nowa stacja Mercedes-Benz w Będzieszynie Północny region Polski zyskał nową, dedykowaną pojazdom ciężarowym Mercedes-Benz placówkę Grupy Wróbel.
Zdalne kontrole tachografów w Europie Zachodniej W zeszłym tygodniu belgijska Federalna Policja Drogowa przeprowadziła obszerną kontrolę wzdłuż E40 w Wetteren.
Podsumowanie roku 2022 w MAN Truck & Bus Polska Rok 2022 dla MAN Truck & Bus był rokiem pełnym wyzwań. W wyniku działań wojennych i po agresji Rosji w Ukrainie koncern stracił dwie z trzech fabryk produkujących komponenty do samochodów ciężarowych.
MAN TGX i naczepa z TIP Trailer Services w zestawie dla ośrodków nauki jazdy
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.