Miss Scania 2019

Pomorska Miss Scania 2019 już pełnoletnia

Gdański oddział Scania ugości setki fanów pojazdów ciężarowych tej marki już po raz 18.

 

Kultowy zlot połączony z rodzinnym piknikiem z atrakcjami dla najmłodszych odbędzie się 7 września br. Impreza rozpoczyna się o godz. 12:00.

Głównymi bohaterkami dnia będą oczywiście kilkutonowe pojazdy Scania, których posiadacze każdego roku zaskakują nowymi efektownymi grafikami, unikalnym tuningiem i dodatkami. Zwieńczeniem dnia będzie konkurs na najładniejszy pojazd Scania. Do tej pory uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach, jednak w tym roku organizatorzy przygotowali coś wyjątkowego.

Nowe kategorie Miss Scania

Tradycyjnie o przyznaniu głównej nagrody i tytułu Pomorskiej Miss Scania zadecyduje jury składające się z przedstawicieli branżowych magazynów i kierownictwa oddziału Scania w Gdańsku. Kolejne trofea do zdobycia podczas konkursu, to Pomorska Miss Scania Publiczności, przyznawane przez gości odwiedzających imprezę, Nagroda Dyrektora gdańskiego oddziału Scania oraz Pomorska Miss Scania Weteran Szos, dla najlepiej utrzymanych pojazdów Scania wyprodukowanych przed 1990 r.

W tym roku konkurs został wzbogacono o nowe kategorie. W związku z rosnącą popularnością pojazdów napędzanych alternatywnymi źródłami energii, właściciele pojazdów Scania z napędem gazowym, będą mogli ubiegać się o tytuł Pomorskiej Miss Scania LNG. Dodatkowo z okazji wyjątkowego jubileuszu 50-lecia Scania V8 oceniane będą również pojazdy z silnikiem V8 w kategorii Miss V8.

Impreza dla miłośników ciężarówek

Na odwiedzających Pomorską Miss Scania czeka wiele atrakcji: koncerty, konkursy i atrakcje dla najmłodszych. Podczas tegorocznej imprezy, w specjalnie wydzielonej strefie, odbędzie się również prezentacja pojazdów Scania przeznaczonych do transportu długodystansowego, napędzanych paliwami alternatywnymi. W ofercie Scania znajduje się najszersza na rynku gama gotowych rozwiązań opartych na gazie, bioetanolu, biodieslu i HVO oraz rozwiązań elektrycznych.

Impreza zostanie zwieńczona paradą pojazdów Scania głównymi ulicami Gdańska w asyście policji.

Program Pomorskiej Miss Scania 2019:
- wybory Pomorskiej Miss Scania,
- konkurencje dla kierowców, konkursy dla dorosłych i dzieci,
- koncert NORBI,
- prowadzenie: Tomasz Galiński z Radia Gdańsk,
- oprawa muzyczna: zespół Cocktail, catering Pizzeria Mona.

Miejsce imprezy: gdański oddział Scania Polska S.A. ul. Energetyczna 17, 80-180 Kowale. Organizatorzy: Scania Polska S.A. oraz Scania Finance Polska Sp. z o.o.
Przeczytaj też:
Od pierwszego maja DAF tylko w kolorze złotym Oszczędności w produkcji w fabryce samochodów ciężarowych w Eindhoven, mają rozładować emocje w domach.
Spółka DAF Trucks Polska wybrała najlepszych dealerów roku Tytuł najlepszego dealera przyznano zespołowi ESA Trucks Polska (filia Godzieszów).
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
Mercedes-Benz z największą sprzedażą w lutym W lutym 2023r. zarejestrowano 2784 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+16,2%) i więcej o 9,2% niż w styczniu br.
Nowa stacja Mercedes-Benz w Będzieszynie Północny region Polski zyskał nową, dedykowaną pojazdom ciężarowym Mercedes-Benz placówkę Grupy Wróbel.
Podsumowanie roku 2022 w MAN Truck & Bus Polska Rok 2022 dla MAN Truck & Bus był rokiem pełnym wyzwań. W wyniku działań wojennych i po agresji Rosji w Ukrainie koncern stracił dwie z trzech fabryk produkujących komponenty do samochodów ciężarowych.
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.
LOG Polska rozbudowuje flotę o kolejne samochody ciężarowe IVECO W pierwszych dniach stycznia br. firma LOG Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy odebrała 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY, pierwszą partię z zamówionych 100 sztuk.
Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.