Ciekawa inicjatywa fanów samochodów ciężarowych IFA

Ciekawy zlot miłośników ciężarówek

Powrót do korzeni samochodów ciężarowych IFA.

 

Miłośnicy samochodów ciężarowych IFA zorganizowali ciekawy zlot polegający na wspólnym przejechaniu ok. 1000 kilometrów.

Kilka ciężarówek IFA uległo awarii i nie kontynuowało dalszej jazdy

Trasa IFA-Tours przebiegała z Nordhausen do Peenemünde. W rajdzie wzięło udział od 7 do 25 ciężarówek IFA (część z nich dojechała w czasie zlotu a część uległa awarii i nie mogła kontynuować jazdy). Uczestnicy odwiedzili m. in.: muzeum ciężarówek IFA w Nordhausen, miejsce gdzie produkowano wschodnioniemieckie ciężarówki w Werdau oraz miejscowość Ludwigsfelde gdzie również produkowano ciężarówki IFA, modele-W50 i L60. Zlot zakończył biesiadą na niemieckiej wyspie Uznam w centrum portu Peenemünde.

Przeczytaj też:
Od pierwszego maja DAF tylko w kolorze złotym Oszczędności w produkcji w fabryce samochodów ciężarowych w Eindhoven, mają rozładować emocje w domach.
Spółka DAF Trucks Polska wybrała najlepszych dealerów roku Tytuł najlepszego dealera przyznano zespołowi ESA Trucks Polska (filia Godzieszów).
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
Mercedes-Benz z największą sprzedażą w lutym W lutym 2023r. zarejestrowano 2784 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+16,2%) i więcej o 9,2% niż w styczniu br.
Nowa stacja Mercedes-Benz w Będzieszynie Północny region Polski zyskał nową, dedykowaną pojazdom ciężarowym Mercedes-Benz placówkę Grupy Wróbel.
Zdalne kontrole tachografów w Europie Zachodniej W zeszłym tygodniu belgijska Federalna Policja Drogowa przeprowadziła obszerną kontrolę wzdłuż E40 w Wetteren.
Podsumowanie roku 2022 w MAN Truck & Bus Polska Rok 2022 dla MAN Truck & Bus był rokiem pełnym wyzwań. W wyniku działań wojennych i po agresji Rosji w Ukrainie koncern stracił dwie z trzech fabryk produkujących komponenty do samochodów ciężarowych.
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.
Jaki ciągnik na 80 ha? Pole liczące 80 hektarów wymaga zakupu maszyny, która będzie nie tylko wydajna, ale także komfortowa. Na szczęście w ofertach producentów nie brak ciągników spełniających te kryteria z nawiązką. Jaki więc pojazd wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże ten poradnik.