Port Kopytkowo

To był weekend w Nowym Mercedesie Actrosie

W dniach 6-7 lipca odbyło się oficjalne otwarcie Portu Kopytkowo.

 

Otwarcie zostało połączone z ogólnopolskim zlotem kierowców zawodowych. W ramach zaplanowanych podczas imprezy atrakcji. Przybyli goście mogli poznać najnowszą odsłonę flagowego modelu transportu dalekobieżnego marki Mercedes-Benz, Nowego Actrosa. Partnerem wydarzenia była Grupa Wróbel – dealer marki Mercedes-Benz, prowadzący m.in. sprzedaż samochodów ciężarowych na terenie woj. pomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego.

Port Kopytkowo przy drodze A1 i DW91, na trasie Warszawa – Łódź – Gdańsk, to jedno z nielicznych w Polsce miejsc, które w tak kompleksowy sposób traktuje przerwę w trasie. Na miejscu znajdziemy hotel, SPA, 3 restauracje, plażę, boisko, siłownię na zewnątrz, prysznice i pralnię, a także rozbudowaną strefę obsługi samochodów, w tym stację paliw, myjnię TIR, serwis CB i NAV czy ładowarki pojazdów elektrycznych. 

Mercedes-Benz Actros

Prezentacja najnowszej ciężarówki Mercedesa Nowego Actrosa stanowiła jeden z ważniejszych punktów imprezy. Dzięki obecności dealera Mercedes-Benz Trucks Polska - Grupy Wróbel, uczestnicy imprezy mogli m.in. usiąść za kierownicą Nowego Actrosa i sprawdzić w jakich warunkach pracują dzisiaj zawodowi kierowcy ciężarówek, a sami kierowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz możliwości Actrosa w konkursie na najbardziej precyzyjną jazdę. Po niezwykle zaciętej rywalizacji, przyszedł czas na rozmowy i pytania w strefie Mercedesa. Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w konkursie ze względu na inne obowiązki, eksperci Grupy Wróbel udostępnili Nowego Actrosa także do krótkiej, praktycznej prezentacji możliwości tej ciężarówki. I tak, zarówno panie ze Stowarzyszenia Nim Będzie Za Późno, jak i lider zespołu Weekend – Radosław Liszewski, mogli poczuć nie tylko wiatr we włosach, ale także silny powiew nowoczesności i przyszłości, jaka czeka transport dalekobieżny. Nowy Actros zebrał bardzo pozytywne pierwsze opinie.


Weekend w Porcie Kopytkowo odbył się pod hasłem promocji bezpiecznej jazdy oraz poznania pracy zawodowego kierowcy. Przybyli goście, również ci, którzy nie znają tajników życia trakerskiego mogli zapoznać się z informacjami dotyczącymi bieżącej sytuacji branży transportowej, wymienić się doświadczeniami, a także zasiąść na fotelu kierowcy TIR-a. Mówiąc o bezpieczeństwie nie możemy pominąć Nowego Actrosa - niezwykle zaawansowanej technologicznie ciężarówki Mercedesa, wyposażonej w ponad 60 pionierskich innowacji, których celem jest wysoki poziom bezpieczeństwa, niskie koszty eksploatacji oraz zapewnienie jak najlepszego komfortu pracy dla kierowcy. Spośród wszystkich zastosowanych nowych rozwiązań w Nowym Actrosie najbardziej atrakcyjne są systemy takie jak Active Drive Assist (jazda częściowo autonomiczna – 2 stopnia), MirrorCam (pierwszy seryjnie produkowany pojazd z zastąpionymi lusterkami zewnętrznymi systemem kamer), Active Brake Assist 5 (asystent hamowania awaryjnego nowej generacji), kokpit multimedialny i ulepszony system Predictive Powertrain Control (przewidujący tempomat topograficzny).  Marka Mercedes-Benz to dzisiaj nowoczesność, bezpieczeństwo i ekologiczne nastawienie, ale także wyjątkowo efektowny design. W kolejnym konkursie na Najpiękniejszy pojazd marki Mercedes-Benz wygrał 4151US Mercedes-Benz Actros MP3, którego dumny właściciel odebrał z rąk przedstawiciela Grupy Wróbel voucher na zakup akcesoriów o wartości 1000 zł.

Przeczytaj też:
Od pierwszego maja DAF tylko w kolorze złotym Oszczędności w produkcji w fabryce samochodów ciężarowych w Eindhoven, mają rozładować emocje w domach.
Spółka DAF Trucks Polska wybrała najlepszych dealerów roku Tytuł najlepszego dealera przyznano zespołowi ESA Trucks Polska (filia Godzieszów).
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
Mercedes-Benz z największą sprzedażą w lutym W lutym 2023r. zarejestrowano 2784 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+16,2%) i więcej o 9,2% niż w styczniu br.
Nowa stacja Mercedes-Benz w Będzieszynie Północny region Polski zyskał nową, dedykowaną pojazdom ciężarowym Mercedes-Benz placówkę Grupy Wróbel.
Podsumowanie roku 2022 w MAN Truck & Bus Polska Rok 2022 dla MAN Truck & Bus był rokiem pełnym wyzwań. W wyniku działań wojennych i po agresji Rosji w Ukrainie koncern stracił dwie z trzech fabryk produkujących komponenty do samochodów ciężarowych.
Nowy rok w branży pojazdów użytkowych W całej grupie nowych samochodów ciężarowych pow. 3,5 t w styczniu 2023 r. zarejestrowano 2486 szt. To rezultat o 233 szt. wyższy niż w tym samym miesiącu przed rokiem (+10,3% r/r) i jednocześnie najwyższy wynik dla analogicznego miesiąca w całej historii notowań.
LOG Polska rozbudowuje flotę o kolejne samochody ciężarowe IVECO W pierwszych dniach stycznia br. firma LOG Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy odebrała 20 ciągników siodłowych IVECO S-WAY, pierwszą partię z zamówionych 100 sztuk.
Niezwykła aukcja Wielton dla WOŚP Z okazji 31. finału WOŚP Grupa Wielton przygotowała aukcję, której zwycięzca będzie mógł zwiedzić infrastrukturę Działu Badawczo-Rozwojowego w Wieluniu, od kuchni zobaczyć jak wygląda proces całopojazdowego badania prototypów.