To był weekend w Nowym Mercedesie Actrosie

Port Kopytkowo

W dniach 6-7 lipca odbyło się oficjalne otwarcie Portu Kopytkowo.

 

Otwarcie zostało połączone z ogólnopolskim zlotem kierowców zawodowych. W ramach zaplanowanych podczas imprezy atrakcji. Przybyli goście mogli poznać najnowszą odsłonę flagowego modelu transportu dalekobieżnego marki Mercedes-Benz, Nowego Actrosa. Partnerem wydarzenia była Grupa Wróbel – dealer marki Mercedes-Benz, prowadzący m.in. sprzedaż samochodów ciężarowych na terenie woj. pomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego.

Port Kopytkowo przy drodze A1 i DW91, na trasie Warszawa – Łódź – Gdańsk, to jedno z nielicznych w Polsce miejsc, które w tak kompleksowy sposób traktuje przerwę w trasie. Na miejscu znajdziemy hotel, SPA, 3 restauracje, plażę, boisko, siłownię na zewnątrz, prysznice i pralnię, a także rozbudowaną strefę obsługi samochodów, w tym stację paliw, myjnię TIR, serwis CB i NAV czy ładowarki pojazdów elektrycznych. 

Mercedes-Benz Actros

Prezentacja najnowszej ciężarówki Mercedesa Nowego Actrosa stanowiła jeden z ważniejszych punktów imprezy. Dzięki obecności dealera Mercedes-Benz Trucks Polska - Grupy Wróbel, uczestnicy imprezy mogli m.in. usiąść za kierownicą Nowego Actrosa i sprawdzić w jakich warunkach pracują dzisiaj zawodowi kierowcy ciężarówek, a sami kierowcy mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz możliwości Actrosa w konkursie na najbardziej precyzyjną jazdę. Po niezwykle zaciętej rywalizacji, przyszedł czas na rozmowy i pytania w strefie Mercedesa. Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w konkursie ze względu na inne obowiązki, eksperci Grupy Wróbel udostępnili Nowego Actrosa także do krótkiej, praktycznej prezentacji możliwości tej ciężarówki. I tak, zarówno panie ze Stowarzyszenia Nim Będzie Za Późno, jak i lider zespołu Weekend – Radosław Liszewski, mogli poczuć nie tylko wiatr we włosach, ale także silny powiew nowoczesności i przyszłości, jaka czeka transport dalekobieżny. Nowy Actros zebrał bardzo pozytywne pierwsze opinie.


Weekend w Porcie Kopytkowo odbył się pod hasłem promocji bezpiecznej jazdy oraz poznania pracy zawodowego kierowcy. Przybyli goście, również ci, którzy nie znają tajników życia trakerskiego mogli zapoznać się z informacjami dotyczącymi bieżącej sytuacji branży transportowej, wymienić się doświadczeniami, a także zasiąść na fotelu kierowcy TIR-a. Mówiąc o bezpieczeństwie nie możemy pominąć Nowego Actrosa - niezwykle zaawansowanej technologicznie ciężarówki Mercedesa, wyposażonej w ponad 60 pionierskich innowacji, których celem jest wysoki poziom bezpieczeństwa, niskie koszty eksploatacji oraz zapewnienie jak najlepszego komfortu pracy dla kierowcy. Spośród wszystkich zastosowanych nowych rozwiązań w Nowym Actrosie najbardziej atrakcyjne są systemy takie jak Active Drive Assist (jazda częściowo autonomiczna – 2 stopnia), MirrorCam (pierwszy seryjnie produkowany pojazd z zastąpionymi lusterkami zewnętrznymi systemem kamer), Active Brake Assist 5 (asystent hamowania awaryjnego nowej generacji), kokpit multimedialny i ulepszony system Predictive Powertrain Control (przewidujący tempomat topograficzny).  Marka Mercedes-Benz to dzisiaj nowoczesność, bezpieczeństwo i ekologiczne nastawienie, ale także wyjątkowo efektowny design. W kolejnym konkursie na Najpiękniejszy pojazd marki Mercedes-Benz wygrał 4151US Mercedes-Benz Actros MP3, którego dumny właściciel odebrał z rąk przedstawiciela Grupy Wróbel voucher na zakup akcesoriów o wartości 1000 zł.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL