KOBEN kancelaria transportowa

ZMIANY W TRANSPORCIE – 2019 r.

Ważne dla właścicieli firm transportowych, spedycyjnych posiadających własny transport.

 

W imieniu Kancelarii Transportowej KOBEN zapraszamy na bezpłatną konferencję ZMIANY W TRANSPORCIE – 2019 r. organizowaną podczas Targów Transportu i Spedycji TRANSPORTEX.

Konferencja odbędzie się 16 kwietnia 2019 roku, w godzinach: 9:00 – 16:00. w Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia w Sosnowcu (Braci Mieroszewskich 124, 41-219 Sosnowiec).

Dlaczego warto i program konferencji

- aktualne zmiany w prawie transportowym w obszarze transportu drogowego w szerokim tego słowa znaczeniu (transport osób i rzeczy).
- dyskusja z uczestnikami i prelegentami (służby kontrolne odpowiedzą na Twoje pytania!),
- pozyskanie wartościowych kontaktów, będzie można również podzielić się własnymi doświadczeniami, co może stanowić podstawę do wypracowania rozwiązań służących poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w samym przedsiębiorstwie.
- uzyskanie bezpłatnej porady od specjalistów, praktyków, którzy pomogą w problematycznych kwestiach związanych z transportem drogowym i prowadzeniem firmy transportowej czy spedycyjnej.

Podczas konferencji, prelekcję edukacyjne zostaną przeprowadzone przez służby kontrolne m.in.
- Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach "Najnowocześniejsza w Polsce mobilna linia diagnostyczna. Możliwości kontrolne i pierwsze efekty jej wykorzystania podczas kontroli drogowych prowadzonych przez Inspekcję Transportu Drogowego".
- Izba Administracji Skarbowej w Katowicach "SENT – nowe przepisy dotyczące monitorowania przewozu towarów",
- Izba Administracji Skarbowej "Najnowocześniejsza w Polsce mobilna linia diagnostyczna. Możliwości kontrolne i pierwsze efekty jej wykorzystania podczas kontroli drogowych prowadzonych przez Inspekcję Transportu Drogowego";
- Izba Administracji Skarbowej "Twój e-PIT od 2019 roku".
- Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Sosnowcu "Prościej i taniej e-akta – skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych oraz elektronizacja".
- Pani Iwona Kasprzyk-Sowa "Pakiet Mobilności w nowej kadencji Parlamentu Europejskiego czyli jakie zmiany czekają przewoźników w przepisach dotyczących czasu pracy kierowców, kabotażu oraz pracowników delegowanych z uwzględnieniem konsekwencji Brexitu".
- Kancelaria Transportowa KOBEN "Jak skutecznie uchronić się przed utratą dobrej reputacji?"
- Kancelaria Transportowa KOBEN "Możliwość odstąpienia od nałożenia kary w świetle ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów".

Bezpłatnej rejestracji można dokonać klikając w link: http://koben.pl/transportex/

Przeczytaj też:
ZUS upomina się o przestrzeganie nowych przepisów. Dlaczego kontrole nasiliły się właśnie teraz? W związku z przypadkami nieuczciwych zachowań w firmach transportowych Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdecydował się na podjęcie bardziej stanowczych kroków.
Od pierwszego maja DAF tylko w kolorze złotym Oszczędności w produkcji w fabryce samochodów ciężarowych w Eindhoven, mają rozładować emocje w domach.
Kongres Move - eksperci o przyszłości elektromobilności w Polsce International Mobility Congress odbywał się podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Dziury w jezdni. Jak ubiegać się o odszkodowanie za zniszczone koło? Odszkodowanie za koła zniszczone na wyrwie w drodze można dostać z ubezpieczenia OC zarządcy drogi lub z własnej polisy autocasco (AC).
Spółka DAF Trucks Polska wybrała najlepszych dealerów roku Tytuł najlepszego dealera przyznano zespołowi ESA Trucks Polska (filia Godzieszów).
Przewoźniku dopilnuj nowego obowiązku Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy są zobowiązani do spełnienia kolejnego obowiązku.
Młody kierowca z naruszeniami czasu pracy Od niedawna wykonywał zawód kierowcy na trasach międzynarodowych. To coraz częstsze tłumaczenie, które słyszą od kierowców wielkopolscy inspektorzy.
IVECO S-WAY Fuel Hero - heros oszczędności W dzisiejszych czasach możliwość uzyskania i redukcji kosztów prowadzenia działalności transportowej może być czynnikiem decydującym nie tylko o uzyskaniu przewagi nad konkurencją, ale także o rentowności całego przedsięwzięcia.
Dzień po przeglądzie rejestracyjnym zatrzymany dowód Dzień po obowiązkowym przeglądzie technicznym zestaw wyglądał tak, jakby latami nie przeszedł w ogóle żadnego przeglądu.