Zautomatyzowana skrzynia biegów ZF AS-Tronic

Szkolenia Inter Cars

Szkolenie, które wraca do programu szkoleniowego Inter Cars.

 

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z budową, prawidłową diagnostyką i naprawą zautomatyzowanej skrzyni biegów w samochodach ciężarowych.

Na szkoleniu szczegółowo omawiane są budowa i działanie zautomatyzowanej skrzyni biegów oraz struktura transmisji danych na przykładzie 12-biegowej przekładni AS-Tronic firmy ZF. Uczestnicy szkolenia zapoznają się między innymi z problematyką dotyczącą uszkodzeń sprzęgła stanowiącego połączenie skrzyni biegów z silnikiem, ustalania przyczyn powstania uszkodzeń, zakresu naprawy, poprawnego doboru części z uwzględnieniem konfiguracji pojazdu oraz zasad właściwego montażu. Omówione zostaną także zagadnienia związane z programowaniem skoku sprzęgła i grubości tarczy w określonych przypadkach. Przed przystąpieniem do naprawy skrzyni biegów istotne jest ustalenie rzeczywistej przyczyny występujących nieprawidłowości, dlatego szkolenie obejmuje nie tylko aspekty weryfikacji elementów samej skrzyni biegów, ale także tematykę diagnostyki innych układów pojazdu, które mogą generować problemy z właściwym funkcjonowaniem skrzyni biegów.

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z metodami weryfikacji stanu elementów skrzyni biegów, sposobami ustalania przyczyn ich uszkodzenia oraz poznają zasady i metody właściwego montażu części z uwzględnieniem wymaganych luzów montażowych i ich pomiarów. Poznają także błędy, jakie są często popełniane przez warsztaty podczas demontażu i montażu skrzyni biegów w procesie jej naprawy. Wartością dodaną szkolenia jest fakt, że omówione zostaną na nim także aspekty dotyczące poprawnej okresowej obsługi.

Zautomatyzowana skrzynia biegów ZF AS-Tronic - program szkolenia

- uszkodzenie sprzęgła, analiza możliwych przyczyn uszkodzenia, naprawa;
- wykonanie kalibracji po wymianie sprzęgła w samochodach Iveco;
- budowa i działanie zautomatyzowanej skrzyni biegów;
- badanie układów pojazdu za pomocą komputera diagnostycznego (powiązanie nieprawidłowego działania skrzyni biegów z usterkami w innych układach), - wyszukiwanie błędów i ich analiza;
- demontaż skrzyni biegów na elementy;
- analiza przyczyn uszkodzenia skrzyni biegów;
- prawidłowa regulacja luzów łożysk i wałków;
- omówienie urządzenia sterującego, możliwości weryfikacji elementów sterowania elektronicznego oraz naprawy w warsztacie, możliwości weryfikacji i naprawy w - warsztacie elementów mechanicznego układu wykonawczego zmiany biegów;
- omówienie funkcji Intardera;
- dobór i wymiana oleju w skrzyni biegów, różnice w przypadku skrzyni biegów z Intarderem.

Pierwsze w tym roku szkolenie ze zautomatyzowanej skrzyni biegów ZF AS-Tronic odbyło się w dniach 4-6 marca w Centrum Szkoleniowym Inter Cars. Kolejne zaplanowane są na:
15-17 kwietnia,
13-15 maja,
17-19 czerwca.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL